Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Lukasz_Kangoo środa, 5 listopada 2003, 11:56

W tym miejscu zgrupowane zostaną wszystkie wątki dotyczące planów zakupu kangura, pytań i wątpliwości z tym zakupem związanych oraz problemów z wyborem konkretnego silnika, modelu itp. Znajdziesz tu wiele pożytecznych informacji ale ostateczny wybór i tak będzie należał do Ciebie. Pamiętaj też, że "każda sroczka swój ogonek chwali" (mod)


Witam szacowne grono :)

Zapraszam do poczytania opinii o naszych Kangoorkach:
http://www.superexpress.pl/iso/stale/superauto/kangoo.shtml

http://www.superexpress.pl/iso/stale/superauto/kangoo2.shtml


Hehehe same pozytywy :D
Bo dla mnie np. duża ilość plastików i blach w środku to plus :?: A to dlatego, że bardzo łatwo auto doprowadzić do porządku po dziecku i psiakach :) A one potrafią nabrudzić w aucie :wink:
Lukasz Stawiarski
KANGOO 1.4 (K7J) CB
Warszawa #GG - 2535619
K.A.N.G.O.O.: Kinetic Artificial Neohuman Generated for Online Observation
Lukasz_Kangoo
Ojciec Założyciel
Ojciec Założyciel
 
Posty: 597
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez jon104 poniedziałek, 10 listopada 2003, 10:02

:?: Kto z szanownych klubowiczów dosiada Kangoo-rka z silnikiem 1,2 16V :?:

Ponieważ już niedługo takim zwierzaczkiem będę (mam nadzieję) pomykał, ciekaw jestem opinii uzytkowników. W szcególności spalanie, zwłaszcza na mieście, ale i oczywiście trasa. Gdzieś w necie spotkałem sie z opinią, że zimą zdarza się utrudnione zapalanie. itp. (czyli wszystko nie tylko najlepsze) 8O

W zasadzie wyboru juz nie mam, ale lepiej wiedzieć niz dać się zaskoczyć :?

Aha! Obecnie Renault daje dwa lata lub 30 kkm przebiegu do pierwszego przeglądu. Z jednej strony się cieszę ponieważ jeżdze tyle, że wczesniej miną dwa lata niż nakręcę te 3 dychy. Jak to sie jednak ma do docierania i konieczności wymiany oleju co sezon :?:


Pozdrowienia[/b]
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez jon104 sobota, 15 listopada 2003, 07:23

:lol: Jak już ktoś gdzieś napisał nie ma to jak odpowiadać sobie na własny post, ale muszę bo sprawa się zdezaktualizowała, natomiast czekam dalej na opinie o silniku ale już dci 80 KM bo najprawdopodobniej się na takim zakończy bo dealer kusi, oj kusi.... :roll:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez micha³ sobota, 15 listopada 2003, 23:00

mam dci 80 km spala mi ¶rednio 5.5 l w warszawie (nie je¿dzê po centrum)
i okolicach . w trasie mo¿e spaliæ nieco ponad 4l (jad±c 90 albo ponad 6 jad±c ok 140)
ja przekrêci³em prawie 28 ty¶. oleju dola³em 0.3l (jest w po³owie miarki)
ale jest bardzo smolisty i mo¿e to b³±d, ¿e nie wymieni³em wcze¶niej
bierz dci potem wydasz mniej kasy w CPN
ps. z zapalaniem nie by³o k³opotu w ostatnie ferie w górach by³ têgi mróz i co rano odpala³em za pierwszym razem
micha³
 

Postprzez jon104 niedziela, 16 listopada 2003, 17:17

:lol: Dzięki za info :P (i czekam na jeszcze)

Smolistość oleju wskazuje, że spełnia on swoje zadanie - czyli zbiera zanieczyszczenia z silnika. A co do przebiegu to spróbuję się jutro coś więcej dowiedzieć w serwisie bo już finalizuję zakup i jednak będize to dCi 80 KM.

PS. Dowiem się takze czy przy nowym silniku powinny być dolewki między wymianami oleju :?:

Czekam na dalsze opinie i pozdrawiam.
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kangoo poniedziałek, 17 listopada 2003, 00:36

Hej,

Miałek okazję przez 2 dni popróbować Kangoo II 1,5 dCi 80 KM. Silnik jest cichy i równo pracuje. Jest żwawy, chociaż nie tak jak poczciwy 1,4/75. Bardzo przyjemnie się nim jeździ. Ja myślałem o zmianie mojego na 1,2 16 V, ale wolę jednak starszy model. :)

Pozdrawiam
Wojtek
Avatar użytkownika
kangoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 118
Dołączył(a): poniedziałek, 15 września 2003, 23:00

Postprzez SieJan poniedziałek, 8 grudnia 2003, 15:31

Witam

Mam przyjemność posiadania Heliosa 1.2 16V.
Co do tego silnika - nic złego nie mogę powiedzieć.
spalanie w jeździe mieszanej mam na poziomie 6 - 7l.
w zimie nie mam kłopotów z uruchomieniem silnika (rok temu była sroga)
natomiast przy -25 odmówił przełącznik kierunkowskazów - działał dopiero gdy zrobiło się cieplej - ogrzewanie na maxa dałem ;-)

ja by były jakieś pytania proszę o jansierocinski@op.pl

pozdrawiam JAN
Avatar użytkownika
SieJan
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wodzoo poniedziałek, 8 grudnia 2003, 16:14

jon104 napisał(a)::lol: Dzięki za info :P (i czekam na jeszcze)

Smolistość oleju wskazuje, że spełnia on swoje zadanie - czyli zbiera zanieczyszczenia z silnika. A co do przebiegu to spróbuję się jutro coś więcej dowiedzieć w serwisie bo już finalizuję zakup i jednak będize to dCi 80 KM.

PS. Dowiem się takze czy przy nowym silniku powinny być dolewki między wymianami oleju :?:

Czekam na dalsze opinie i pozdrawiam.


Pytales o dolewki?No i jak z tymi przebiegami miedzy przegladami?
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

olej

Postprzez michal wtorek, 9 grudnia 2003, 21:45

zrobiłem już przegląd 29 tyś (1.5dci) olej już po 50 km był tak samo czarny jak stary więc się już nie przejmuję , wymieniłem klocki , filtry
olej wlałem elf 0w40 (ciekawe jaki był fabryczny?) uwaga nie wlewajcie do diesla nowego wynalazku elfa (bodajże 0 lub5w30 srx ewolution hydrocośtam bo jest za rzadki i dostaje się do turbiny) -rada serwisanta.
pozdrawiam michał
Avatar użytkownika
michal
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Kilka pytań na temat torbacza.

Postprzez Juri sobota, 13 grudnia 2003, 17:35

Witam wszystkich sympatyków Renaulta Kangoo. Mam zamiar nabyć "kangura" i w związku z tym mam kilka pytań. Pierwsze , to , czy wszystkie te autka mają nadwozie z blach ocynkowanych ? Druga sprawa dotyczy modelu jaki wybrać, czy 1,4 ,czy też może 1,2 , a może diesla. W rachubę wchodzi samochód używany (rocznik 1999,2000). W tej chwili jeżdżę Golfem 1,6 turbo D z 1987r. Dobre auto , ale ma już kilka lat i pomyślałem o zmianie. Następne pytanie dotyczy LPG. Czy opłaci się taką instalację montować (cena ok. 4000 zł) , ponoć w przypadku zmiany na kolektor stalowy kolektora kompozytowego instalacja kosztuje połowę mniej. Czy wogóle można dostać kolektor stalowy (jaka jest jego cena) i , czy można samemu dokonać zmiany, czy też jest to zadanie raczej dla mechanika. Na co zwracać uwagę pzykupowaniu używanego "torbacza" ?
Avatar użytkownika
Juri
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 90
Dołączył(a): sobota, 13 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości