ropa a stacje

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

ropa a stacje

Postprzez adi26 środa, 28 stycznia 2004, 21:58

Co sądzicie o jakości ropy na stacjach Orlenu BP i Shela. Moim zdaniem istnieje wyrażna różnica w jakości paliwa między tymi stacjami bardzo odczuwalne jest to po spadku mocy silnika i jego dynamiki .Od pewnego czasu tankuje ponownie na Shelu i muszę powiedzieć że narazie się nie zawiodłem.
Czekam na wasze opinie i kpomentarze.
Avatar użytkownika
adi26
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Bullitt czwartek, 29 stycznia 2004, 08:12

Z moich doswiadczeń wynika, że na Orlenie jest duza różnica w zależności od stacji np W-wa ul Modlińska (przy FSO) tragedia, a CZęstochowa - wyjazd na W-wę jest super. BP raczej średnio, Shell jest OK. NAtomiast najmniejsze zużycie paliwa mam tankując na Statoilu (sprawdzone na 3 autach 8O ) i chodzi bez zarzutu.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez jon104 wtorek, 3 lutego 2004, 20:09

:( Jedno jest pewne, że ... nic nie jest pewne :cry:
Tam gdzie w jednym tygodniu wlałeś s... za tydzień znajdziesz miodzio i odwrotnie, tylko kto pojedzie drugi raz na stacje, na której się (a raczej swojego zwierzczka) zalał bele czym :?:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ROBOT czwartek, 5 lutego 2004, 00:45

Bullitt napisał(a):Z moich doswiadczeń wynika, że na Orlenie jest duza różnica w zależności od stacji np W-wa ul Modlińska (przy FSO) tragedia, a CZęstochowa - wyjazd na W-wę jest super. BP raczej średnio, Shell jest OK. NAtomiast najmniejsze zużycie paliwa mam tankując na Statoilu (sprawdzone na 3 autach 8O ) i chodzi bez zarzutu.


Ja osobiście tankuję olej na BP i jeszczę się nie zawiodłem :) :) :)
Jak jestem w Wawie to nalewam z jednej stacji .
pozdro ROBERT.
ROBERT.
Kangoo Privilege 1.5 dCi [ Gwiezdny pył ]
WARSZAWA
Avatar użytkownika
ROBOT
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 13 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sw czwartek, 5 lutego 2004, 08:51

Tankuje na Shellu. W Krakowie bylem tez zadowolony z Arge (ale to benzynka i gaz). Natomiast na BP mialem przypadki, ze silnik przy wyjezdzie ze stacji gasł.

Jakość paliw zmieni się nam gwałtownie w drugiej połowie roku, kiedy to dystrybutorzy będą musieli dodawac bioświństwo (właściwie biorzepactwo). Na razie tego nie robią, więc będą musieli wyrównać statystyki pod koniec roku (zgodnie z przepisami: rozliczenie jest roczne). Dodatkowo nie opłaca im się dodawać 1-2% dodatków, bo zwrot akcyzy mają dopiero gdy dodadzą 4,5%.
Myślę, że czas kupić 2-3 beczki dwustulitrowe i przeczekać. Moze przyszły rok będzie lepszy.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości