Nawiew centralny

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Postprzez lam3r wtorek, 23 maja 2006, 07:56

Ja też miałem problem z tym nawiewem, ale się nie wychylałem. U mnie nie było aż tak źle, bo po prostu lekko się zacinał w dolnym położeniu. Jednak po przeczytaniu tego co napisałeś, zróciłem się z tym problemem do mechaniora w serwisie. Reakcja była na zasadzie "olaboga tyle pracy ze zdejmowanniem..." ale się uparłem i zrobili:-)
Aha, dzisiaj znowu zaczęła klekotac kierownica, którą odklekotywali z miesiąc temu:-) Będę wredny i w czwartek poproszę o poprawienie:-D

Z innej beczki, miałem problem z gasnącym podświetleniem regulatorów klimatyzacji - po lekkim uderzeniu w elementu, zaczynało świecić ponownie - znaczy się styki chyba... wymienieli mi dwie żarówki:-)

A może zrobimy konkurs z nagrodami "kto częściej był w serwisie na gwarancji"? Ja byłem już z dziewięć razy:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jon104 wtorek, 23 maja 2006, 11:35

Ja (a raczej mój Kangoo-rek) 2 razy:
- woda :!: w prawej tylnej lampie zespolonej - (podwinięta uszczelka),
- wymiana prowadnic drzwi przesuwnych z obu stron (schodzący lakier-gwaracja) :!:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kavka wtorek, 23 maja 2006, 13:08

Ja byłem już z dziewięć razy:-D

A ja ani razu :D :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

nawiew centralny

Postprzez ROBAK czwartek, 25 maja 2006, 15:22

Witam
Podpinam się pod TEMAT :)))
W moim przypadku awaria dotyczy okolicy kółeczka ,bo cięgno jest połączone z klapką, natomiast cały popychacz nie reagował na kółeczko :((( po wyjęciu popychacza nie zauważyłem jakiegoś pęknięcia , mechanicznego uszkodzenia .
Moze ktoś wie jak połączony jest ze sobą popychacz z kółeczkiem i czy warto to naprawiać samemu
PS - chciałem poczytać dokum. serwisową ale jakoś nie mam do takowej dostępu
PROSZE O PORADE ROBERT.
Pozdrawiam - ROBAK
Moja strona - WWW - serdeczne zapraszam.

Obrazek
Avatar użytkownika
ROBAK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1130
Dołączył(a): wtorek, 2 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Warszawa-BEMOWO

Re: nawiew centralny

Postprzez PanKot piątek, 26 maja 2006, 14:37

ROBAK napisał(a):Witam
Podpinam się pod TEMAT :)))
W moim przypadku awaria dotyczy okolicy kółeczka ,bo cięgno jest połączone z klapką, natomiast cały popychacz nie reagował na kółeczko :((( po wyjęciu popychacza nie zauważyłem jakiegoś pęknięcia , mechanicznego uszkodzenia .
Moze ktoś wie jak połączony jest ze sobą popychacz z kółeczkiem i czy warto to naprawiać samemu
PS - chciałem poczytać dokum. serwisową ale jakoś nie mam do takowej dostępu
PROSZE O PORADE ROBERT.

Jakie kołeczko? Jaki popychacz? Nie kumam :!:
W nawiewie jest kółeczko i popychacz?
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ROBAK sobota, 27 maja 2006, 10:54

Nad radiem mamy nawiew centralny (dwie okrągłe KRATKI a pomiędzy kółeczko ster. nawiewem to na szybę to do środka KANGOORKA) i problem pojawił się z popychaczem sterującym klapką w środku :)))) który oderwał się od kółeczka , tam jest takie jednorazowe połaczenie elastyczne i po zerwaniu niestety jest już KLAPA :((((((
Naprawa w serwisie kosztuje 3000 zł. ALE ZASTOSOWAŁEM tzw. WYJSCIE
AWARYJNE i jest OK.
Jak będzie potrzeba to w wolnych chwilach zamieszcze FOTO i wyjaśnię co trzeba zrobić z tym FANTEM.
PS- Ponowne dzięki dla ZUWIKA za AVATOR :)))
Pozdrawiam wszystkich ROBERT.
Pozdrawiam - ROBAK
Moja strona - WWW - serdeczne zapraszam.

Obrazek
Avatar użytkownika
ROBAK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1130
Dołączył(a): wtorek, 2 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Warszawa-BEMOWO

Postprzez PanKot niedziela, 28 maja 2006, 17:19

No to już wiem o co chodzi.
Z tym kółeczkiem też mam problem ale innej natury. Ono tak sobie luźno lata, że zawsze samo otwiera nawiew powietrza na kabinę.
Co zamknę, to po chwili już jest otwarte.
Nie myślałem, że to kółeczko ma tak duże znaczenie jeśli chodzi o kierunek nawiewu. Myślałem, że tylko otwiera bądź zamyka nawiew do wnętrza kabiny z tego miejsca w desce rozdzielczej. Przecież rozdzielaniem na szybę, na nogi bądź na nawiewy z deski steruje przełącznik umieszczony w konsoli pod radiem.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ROBAK niedziela, 28 maja 2006, 20:15

Ale jest to oczywiscie DROBIAZG ,zastosowałem pewien patent i mam sterowanie nawiewem (jest to ważne kiedy szyby parują ) dalej a w kieszeni 3000 zł :))))
Jest to domena nowych samochodów , jeżeli coś się zepsuje to należy wymienić całą kupę detali by naprawić szczegół ,wręcz szczególik ,a niestety kolesie w serwisie wlepiaja takie kwoty za naprawy ,że aż zapiera
DECH . PRACUJĄC W TRZECH MIEJSCACH NIE MAM TAKIEJ STAWKI ZA GODZINE ROBOCIZNY JAK KOLESIE W ASO , A MOIMI KLIENTAMI NIE SĄ SAMOCHODY TYLKO LUDZIE
Pozdrawiam ROBERT.
Pozdrawiam - ROBAK
Moja strona - WWW - serdeczne zapraszam.

Obrazek
Avatar użytkownika
ROBAK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1130
Dołączył(a): wtorek, 2 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Warszawa-BEMOWO

Postprzez Brada wtorek, 8 sierpnia 2006, 22:31

Robert, to co z tymi zdjęciami? Też walczę w Kangurze brata (nowy model) z tymi nawiewami. To w końcu jak to naprawiłes?
Czekam z niecpierpliwością na poradę.
fioletowy 1,9dTi 2002r. Pełna opcja; ABS, 4 x SRS, klima, schowki lotnicze...
Obrazek ! SPRZEDANY !
Avatar użytkownika
Brada
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 465
Dołączył(a): poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Sobótka

Postprzez Lucass środa, 9 sierpnia 2006, 17:58

Miałem to samo z tym cięgłem :cry:
Cały dowcip polega na tym, że kółko regulacyjne i samo cięgło to JEDEN element który pracuje cały czas na zginanie.
TO SIĘ MUSI URWAĆ żeby nie wiem co. :evil:
Oczywiście samego kółka z cięgłem nie sposób kupić (chyba że z dawcy)
a centralny nawiew w całości kosztuje ok 360 zł.
Trzeba próbować obydwa elementy połączyć. Na klej nie idzie bo musi być to połączenie ruchome. Ja zrobiłem to cienkim drucikiem po wcześniejszym przewierceniu fi 0,5 cięgła i kółka. Efekt nie jest idealny tzn. klapki nawiewu otwierają się na jakieś 80% ale grunt, że wogóle.
Robiłm zdjęcia ale niestety gdzieś się zapodziały :oops: :oops: :oops: Najprawdopodobniej poleciały przy formatowaniu karty przed ich skopiowaniem na kompa - mea culpa
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron