Kontrolka Air-Bagu

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kontrolka Air-Bagu

Postprzez Lookazz niedziela, 7 marca 2004, 23:25

...no własnie, pali mi sie prawie bez przerwy :?

auto mam od nowosci wiec nie ma mowy zeby byly jakies większe "dzwonki" o ktorych bym nie wiedział :wink:

kolega moj twierdzi ze moze to byc wina taśmy łaczacej airbag w kierownicy z komputerem...
Czy ktos z was mial podobny przypadek ? wszelkie sugestie co z tym począć mile widziane 8)

czym moze grozić zapalona kontorlka na tablicy rozdz. ? (oprócz tego ze "jasiek" sie nie otworzy przy ewentulanym "boom" ? :D
Lookazz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 7 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin/Police

Postprzez Odys niedziela, 7 marca 2004, 23:40

Witam,
Mam (miałem ?) identyczny problem. Do tej pory nie wiem o co chodzi. Problem rozwiazal sie samoistnie. Zauważylem przez przypadek ciekawą zależność. Kiedy postawilem samochod na parkingu podziemnym w temp. ok +10 st. C, problem ustępował. Kiedy samochód się schłodził impreza zaczynała się od początku. Wydaje mi sie ze przynajmniej w moim wypadku problem tkwi poza kabiną. Żadne nagrzanie wnętrza nie pomagało, problem zanikał tylko wtedy kiedy samochód cały się nagrzał. Od 2 tygodni lampka się już nie pali i wydaje sie że wszystko wróciło do normy. Samo palenie się lampki nie grozi niczym poza tym że poduszka i/lub napinacze pasów nie odpalą w razie wypadku. Spotkałem się z opinią, że przyczyną takiego zachowania są brudne lub zaśniedziałe konektory od napinaczy pasów znajdujące się pod przednimi fotelami. Niestety w moim przypadku przyczyna tkwi gdzie indziej. Skłaniałbym się do przypuszczenia że problem tkwi w wadliwym styku któregoś z elementów systemu. Wiecej na temat budowy i diagnostyki tych urządzeń znajdziesz w dziale z PDFami.

Pozdrawiam serdecznie :D
Krzysiek
1.4 RTA 98
Avatar użytkownika
Odys
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 25 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: Gdynia

pasy

Postprzez Hermes wtorek, 9 marca 2004, 11:15

A zapinacie panowie pasy przed odpaleniem silnika? W kangoo jest wprowadzony taki system . Musicie zapinać pasy przed odpaleniem bo jak juz odpalicie a dopiero zapniecie pasy to kontrolka nie zgdaśnie.

To moze być jeden z pwodów.
Kangoo 1.4 , 75 KM 98 r.
Warszawa - Ursynów
#GG 701414
tel : 6986232** (ostatnie dwie cyfry zastrzezone ale uparty sie dodzwoni bo tylko 99 kombinacji :) )
Avatar użytkownika
Hermes
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek, 26 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: pasy

Postprzez jon104 wtorek, 9 marca 2004, 20:23

Hermes napisał(a):A zapinacie panowie pasy przed odpaleniem silnika? W kangoo jest wprowadzony taki system . Musicie zapinać pasy przed odpaleniem bo jak juz odpalicie a dopiero zapniecie pasy to kontrolka nie zgdaśnie.


U mnie nie działa w ten sposób. Zawsze najpierw zapalam i aby dac silniczkowi spokojnie te 2-3 minutki sie zagrzać odgarniem snieg, o którego nadmiar u nas przyroda zadbała (obecnie w B-B ok. 30 cm a w Szczyrku nawet 50). Kontrolki gasna jak P. Bóg przykazał. Ale, jak już pisałem w Escorciaku miałem podobne błyskoteki i rzeczywiście częściej zimą niż latem i ustepowało (czasami) po poprawieniu styków pod fotelami. Z tego co wiem mrugajaca kontrolka oznacza, że poduchy nie odpalą :wink:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: pasy

Postprzez Lookazz wtorek, 9 marca 2004, 23:47

pokombinuje z tymi stykami :wink:

dzięki za info !!! 8)
Lookazz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 7 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin/Police

Postprzez george piątek, 12 marca 2004, 20:52

WITAM WSZYSTKICH !
MOJEGO TORBACZA 1,2 RN 98 TEŻ DOPADŁA TA DOLEGLIWOŚĆ. OD TRZECH DNI "JASIEK" ŚWIECI BEZ PRZERWY. PRÓBOWAŁEM (POBIEŻNIE) SPRAWDZIĆ POŁĄCZENIA POD FOTELAMI I STYKI PRZY BEZPIECZNIKACH - BEZ REZULTATÓW.
OCZEKUJĘ "PROPOZYCJI".
POZDRAWIAM,GEORGE.
Avatar użytkownika
george
Vice Kangoomistrz 2008
Vice Kangoomistrz 2008
 
Posty: 613
Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: GDAŃSK

Postprzez Lookazz sobota, 13 marca 2004, 22:01

witam ponownie,

w moim przypadku poruszanie kostką pod siedzeniem pomogło... ale na dwa dni, przy okazji wiosennych pożądków w aucie postaram sie zając tą kostką :oops:

pozdrawiam :wink:
Lookazz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 7 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin/Police


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości