Opony zimowe

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Czy na zimę zmieniasz opony w swoim Kangoo?

Tak.
46
90%
Nie.
2
4%
Nie mam na to pieniędzy, ale chciałbym.
3
6%
 
Liczba głosów : 51

Postprzez PanKot czwartek, 2 grudnia 2004, 00:28

Pisząc, że z powodu opon nie miałem stłuczki miałem na myśli bezpośrednią przyczynę kolizji. Bo stłuczek miałem kilka i to raczej drobnych - zgnieciony zderzek, stłuczona lampa. 2 razy przy manewrach na parkingu - raz walnąłem w latarnię a innym razem w bok innego auta.
Wszystkie latem a na dodatek ponad 10 lat temu. Zimą nie miałem ani jednej. Nie chcę abyście zrozumieli tak, że podważam powinność stosowania odpowiednich opon do sezonu pogodowego ale nie miałem nigdy porównania jazdy na zwykłych oponach i na zimówkach. Po prostu zawsze musiałem dostosować technikę jazdy do warunków atmosferycznych. Wiecie jak to jest - jak się nie spróbuje banana to się nie wie jaki ma smak. Miałem kasę to wydałem. Teraz idą święta - to znów nie odłożę a później to się może okazać, że już po zimie.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez michal czwartek, 2 grudnia 2004, 23:06

ja sprawdzilem teraz (do wulkanizatora letnie , za godzinę powrót już zimowe)
nie na śniegu ale na oblodzonej drodze- kolosalna różnica w hamowaniu (zwiększasz swoje szanse na przeżycie)
a gołoledź to coś strasznego bo tego nie widać pojawia się przeważnie jak jest ciemno i często w jakimś paskudnym miejscu
michal
helios 1.5 dci
Avatar użytkownika
michal
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: warszawa

Postprzez orys piątek, 3 grudnia 2004, 10:15

Też w końcu wymieniłem polecam sklep internetowy http://www.oponysklep.pl/index.php
Z tego co pamientam klubowa koleżanka "mona" też tam kupywała
Zamówiłem w niedzielę, w poniedziałek rano telefon,we wtorek na kołach
Fulda Kristall Montero 165/70/R14 81 T 158zł sztuka
CZARNA, SZEROKA, MOCNA :D :D :D
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości