magnetyzery ????????

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

magnetyzery ????????

Postprzez Jaro_Krakow piątek, 2 kwietnia 2004, 19:26

co sądzicie o magnetyzerach zakładanych na przewod paliwowy i powietrzny? podobno naukowo jest potwierdzona skuteczność działania a ja pytam czy ktoś ma taki magnetyzer załozony i czy dziala :?: tzn ; zmniejszenie spalania , lepsza praca silnika , lepsza dynamika .
Jaro_Krakow 1.5 dCi 80KM
Avatar użytkownika
Jaro_Krakow
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 5 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Postprzez _ONE_ wtorek, 6 kwietnia 2004, 10:49

Opinie są różne... najlepiej samemu sprawdzić :D
Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Magnetyzer zrobiłem sam. Nie ma
sensu robić magnetyzera powietrza... ale to jest moje zdanie - wielkość takiego ustrojstwa i prędkość przepływu :(

Efekty... odgłos pracy silnika jest inny (równiejszy), moc - chyba to samo, spalanie spadło o ok. 0,5-0,6 litra.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lookazz sobota, 10 kwietnia 2004, 22:46

magnetyzer = poroniony pomysł

Miałem kontakt z ludzmi ktorzy testowali magnetyzery na hamowni silnikowej (politechnika), udowodnili ze jest to lipa i ze nie warto w to ładowac kasy, a slyszalem tez o tzw. aktywacji magnetyzera, polegało to na tym ze silnik musi sie do niego przyzwyczaić, jezdzic ileś tam tysecy km by odczuc jego obecnosc :oops: ktos wymyslił dobrą scieme i zbija na tym dobrą kase...nie dajcie sie na to naciągnąć !!!
żółte dostawcze coupe 1,4 8v :wink:

Szczecin
Lookazz
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 7 marca 2004, 00:00
Lokalizacja: Szczecin/Police

Magnetyzer

Postprzez benski wtorek, 13 kwietnia 2004, 10:44

Miałem zamontowany magnetyzer na przewodzie paliwa i powietrza w Polonezie 1.6 GSI i palił ok 0,5 l mniej niż podawała fabryka. Po sprzedaży magnetyzery zamontowałem w torbaczu i w tej chwili również jestem zadowolony. Jeśli ktoś chce mogę przesłać skan opisu i insytrukcji montażu. Ściema nie ściema, ale do mnie jako fizyka to przemawia, bo już od dawna wiadomo, że pole magnetyczne stałe polaryzuje cząstki........... Żresztą w układach CO również stosuje się magnetyzery. Tylko, że tam zabezpieczają przed osadzaniem się kamienia, czyli kryształów.
Zdrówka wszystkim
Piotr
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Magnetyzer

Postprzez Krzysnow czwartek, 29 lipca 2004, 21:38

Magnetyzer to bzdura.
Prosze pod³±czyæ analizator spalin i sprawdziæ efekt bez i z magnetyzerem.
Wynik ZERO ró¿nicy.
A wiec - NIE DZIA£A.

Je¶li magnetyzer ma wp³yw na moc, która bie¿e siê ze spalonej mieszanki paliwa z powietrzem, to analizator spalin musia³ by to zauwa¿yæ.

Nie oszukujmy siê.

Pozdrawiam.

Krzysztof
Krzysnow
 

Postprzez benski czwartek, 29 lipca 2004, 22:14

No właśnie-pomiary. Czytałem wypowiedź użytkownika, który ma zamontowane magnetyzery w samochodzie z komputerem. Twierdził, że po ich zamonotowaniu odczyt chwilowego zużycia paliwa zmniejszył się. Chodzi o to w tych prostych urządzeniach, że powodują pełniejsze spalanie. Być może, że trudno w to uwierzyć, ale to nie jst kwestia wiary, lecz wiedzy. Jeżdżąc wcześniej Polonezem trudno mi było przekonać ludzi, że moje auto spalało ok 8-8,5 l/100km (model 1.6 GSI) a jednak tak było. A nogi nie mam lekkiej. Wszyscy mowili, że ich auta palą o ok. 1 litr więcej. Magnetyzery mam zamonotowane i tyle. Wiem, że w niektórych rajdówkach też są montowane. Po co? Magnetyzery posiadają rekomendacje mi.in:
Agencji CARB w Kalifornii nr D-174
Laboratorium VEIR (Floryda)
Laboratorium VTEC (Nowy Jork)
Laboratorium EPA (Chile)
Instytut Lotnictwa (Warszawa) nr BT/23/92
Politechniki Częstochowskiej, Śląskiej, Warszawskiej.
Oczywiście nie należy oczekiwać oszałamiających rezultatów.
Pozdrawiam,
Piotr
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

cron