Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam II...

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam II...

Postprzez pavca/ (mod) niedziela, 7 stycznia 2007, 16:16

Wątek nie mógł zostać włączony do "Mam zamiar nabyć Kangura..." bo posty by si ę wymieszały. W związku z tym został przyklejony i zamknięty (mod)

Witam wszystkich Kangoomaniaków :)
Na początek wyjaśniê że szukałem, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Ale do rzeczy. Mam nadzieję stać sie niedługo posiadaczem Kangoo, ale zupełnie nie znam tego autka. Potrzebuje samochodu rodzinnego na długie trasy w którym przejedzie wygodnie 5 osób i bagaż. I tu zwracam siê do Was z prośbą o radę:

- na co zwrócić uwagę i o co pytać sprzedających
- jak z niezawodnością
- koszta części
- czy silnik 1,5 DCI "żwawo" radzi sobie w tym modelu
- czy koszt użytkowania 4x4 jest dużo większy od wersji "cywilnej"

Z góry dzięki za podpowiedzi: pozdrawiam: pavca
pavca/ (mod)
 

Postprzez Lucass niedziela, 7 stycznia 2007, 17:46

Sprzedających o nic nie pytaj, bo i tak prawdy nie usłyszysz :lol:
Najważniejsza jest książka serwisowa - to taka historia samochodu, z której powinieneś się dowiedzieć co i kiedy było naprawiane. A i tak najlepiej przed zakupem jechać do mechanika i dokładnie go oglądnąć. Jeżeli pojedziesz do ASO, a samochód był serwisowany to są w stanie sprawdzić tzw historię samochodu, czyli z grubsza to co powinno być w książce serwisowej. Handlarze cuda potrafią zrobić, żeby wypchnąć złom... :evil: więc można się zdziwić
Kangoo może ideałem na długie trasy nie jest (komfort) ale w swojej klasie cenowej godny polecenia. Jeżeli masz zamiar dużo podróżować w lecie, szukaj wersji z klimą, bo okna to on ma ogromne i słoneczko operuje...
:twisted:
Dla pięciu osób dobra byłaby wersja z podwójnymi drzwiami z tyłu (prawa, lewa).
Niezawodność zależy od egzemplarza (czy nie był np składany w poniedziałek :wink: :lol:) ale przede wszystkim od troskliwości właściciela, czyli okresowych przeglądów tego i owego (niekoniecznie w ASO) i wymiany tego co trzeba, kiedy trzeba.
Koszta części wbrew obiegowym opiniom nie są większe niż do innych zachodnich marek. Wiadomo - jeśli serwisujesz w ASO to kosmos ale obowiązku nie ma. Zamienniki są dostępne.
Ze słyszenia i z "czytania" wiem, że 1,5 dCi spisuję się bardzo żwawo, zwłaszcza lekko "zepsuty" np na jakieś 100KM.
Schody zaczynają się w momencie awarii wtrysków.
Poczytaj TUTAJ, i TUTAJ
Koszt użytkowania 4x4 jest wyższy z prostej przyczyny. Specyficzny układ napędowy generuje niższe osiągi i wyższe zużycie paliwa, a "niekompatybilne" elementy wyższe ceny i kiepską dostępność części zamiennych (zwłaszcza tych z recyclingu)
No i koło zapasowe w bagażniku sporo miejsca zabiera...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Na co zwrócić uwagę.

Postprzez Downunder niedziela, 7 stycznia 2007, 18:03

pavca napisał(a):Witam wszystkich Kangoomaniaków :)
Na początek wyjaśnię że szukałem, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Ale do rzeczy. Mam nadzieję stać się niedługo posiadaczem Kangoo, ale zupełnie nie znam tego autka. Potrzebuję samochodu rodzinnego na długie trasy w którym przejedzie wygodnie 5 osób i bagaż. I tu zwracam się do Was z prośbą o radę:

- na co zwrócić uwagę i o co pytać sprzedających
- jak z niezawodnością
- koszta części
- czy silnik 1,5 DCI "żwawo" radzi sobie w tym modelu
- czy koszt użytkowania 4x4 jest dużo większy od wersji "cywilnej"

Z góry dzięki za podpowiedzi: pozdrawiam: pavca



1. Jeżeli szukasz najwspanialszego ,, autka na świecie '' to podjąłeś dobrą decyzję , ..................Kangoo . ................. :D
2. Ja podejmując decyzję o zakupie samochodu (ja chciałem Kangoorka ) , szukałem tylko i wyłącznie ,,skoczka '' nie zastanawiałem się czy on będzie 1.2 , 1.4 , 1.5 itd , miałem taki budżet a nie inny i szukałem , szukałem , ..i tu wiele bym musiał opisywać :cry:
Puławska :evil: ,warszawskie komisy :evil: , Żerań :evil: :evil: , ...Poznań , biały 1.9 tDI ....... i
3. I jestem właścicielem tego , przecudnego , niezawodnego , najwspanialszego , najukochańszego , i... najskromniejszego , jeżeli chodzi o wyposażenie czytaj ,()vel. ,, bajery'' , :P :cry: :evil: , ale od 2000 r. niezawodnego , ( z najmiejszym przebiegiem w całej Polsce i na świecie Kangoorka : :P , ( rok produkcji , i przebieg )
4.Jest to autko rodzinne ( 1+1+1+1), :cry: :wink: :P ,) bardzo rodzinne , uwierz mi , jeżeli oczywiście chcesz :D , dużo miejsca , bardzo dużo , zarówno z przodu jak i z tyłu i..... bagażnik (super )
5. O co pytać sprzedających :?: ( ja ma 1.2 ) tak że , mogę Ci opowiedzieć jakie ja zadawałem pytania , :D , jak chcesz je znasz to oczywiście mogę ....
6. Jeżeli chodzi o niezawodność to ......proponuję ...1.2 ( ja nie sprzedaję :D )
7.Koszta , w zależności od modelu , kasy i chęci , oczywiście Twojej , (marka Firmy ..części , serwis .itp.itd )
8. Reszta , no cóż , są inni , którzy mają '' podany przez Ciebie ,, model'',
9...............
10.


I zapewne nic ,,ponownie '' nie wiesz :D :oops: :wink: , ale jest zawsze KKP...i właściciele , naj.naj.naj ..najwspanialszych autek na świecie :D , a jak tu dotarłeś to ...... nie zastanawiaj się , :wink: , tylko .......kup , jakego chcesz ... oby tylko Kangoo Renault :D z
a bardziej konkretnie to ,,Małopolska '' odpowie :D ( chociaz ja też mogę )
Renault Kangoo 1.2 RNA 2000r 8V D7F 60KM żółty dziewczynka

Down under

Obrazek
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Postprzez Bullitt niedziela, 7 stycznia 2007, 19:22

Ja jeszcze dodam, abys dla pełnego obrazu przeczytał ten i ten wątek.
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez lam3r niedziela, 7 stycznia 2007, 19:29

Lucass napisał(a):Najważniejsza jest książka serwisowa - to taka historia samochodu, z której powinieneś się dowiedzieć co i kiedy było naprawiane.


no i wprowadziłeś kolegę w błąd. Ja mam Kangoo z 2004 i nie mam w książce serwisowej nawet miejsca na takie wpisy. Wszystko jest JEDYNIE w komputerze ASO - ponoć do wglądu na życzenie.

Od siebie mogę jedynie dodać, że 5 osób to dużo bagażu. Wbrew obiegowej opinii bagażnik Kangoo nie jest aż tak potężny. W każdym razie ja licze tylko przestrzeń ukrytą przed wzrokiem złodzieji parkingowych. W przypadku 5 dorosłych osób trzeba dobrze poupychać walizeczki, ale powinno się zmieścić:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Downunder niedziela, 7 stycznia 2007, 19:54

Ja się jeszcze raz wtrącę !

Książka serwisowa coś nam mówi , przynajmiej powinna , bo po to jest by przestrzegać ( pomagać) w terminowym wykonywaniu kontroli w stacjach ASO ...itp.itd :evil: i .......... ich udokumentowaniu :cry: , a czy tak jest :?: ,
no cóż chyba z reguły i zasady służy li tylko do .... pochwalenia się sprzedającym autko ,że było ono serwisowane w ... , a jak jest w rzeczywistości :evil:
Ktoś daje ogłoszenie o sprzedaży samochodu .. ble,ble,ble ...min...książka serwisowa ,jest serwisowany ,... i co z tego wynika
przynajmiej po moich obserwacjach
książka z reguły jest a wpisów nie ma , a jak są to nie z Aso tylko , lub ...od ,,znajomego mechanika '' :evil:
a jak wpisy są to do iluś tam kkm , a póżniej coś tam coś tam i tłumaczenia ...
no i proza życia ......
Renault Kangoo 1.2 RNA 2000r 8V D7F 60KM żółty dziewczynka

Down under

Obrazek
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Postprzez glowak poniedziałek, 8 stycznia 2007, 11:39

lam3r napisał(a): Ja mam Kangoo z 2004 i nie mam w książce serwisowej nawet miejsca na takie wpisy. Wszystko jest JEDYNIE w komputerze ASO - ponoć do wglądu na życzenie.


Ja też mam kangoo z 2004 roku i w książce serwisowej są miejsca na wpisy przeglądów, jak również same przeglądy. Natomiast w komputerze ASO, do wglądu na życzenie, są (przynajmniej w moim przypadku) tylko naprawy i działania podejmowane poza przeglądami. Swoją drogą, warto w taki rejestr spojrzeć - można się dowiedzieć, co już nie będzie bolało, albo psychicznie nastawić się na potencjalne problemy.

A 1,5 dci, nawet nie zepsuty na te 100 KM, też jest żwawy. Nawet bardzo żwawy. A na pewno wystarczająco żwawy :)

Ze spokojnym sumieniem polecam 1,5 dci - też nie sprzedaję :) A o wtryski trzeba dbać - najlepiej dobrym paliwem.
1,5 dCi 80 KM, 2004, kaleido blue, oklejona samiczka.
Avatar użytkownika
glowak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 9 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lucass poniedziałek, 8 stycznia 2007, 11:53

glowak napisał(a):A o wtryski trzeba dbać - najlepiej dobrym paliwem.

No tak, zakładając, że się kupuje nowego bo używany jest jak pudełko czekoladek... :wink: :lol:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez glowak poniedziałek, 8 stycznia 2007, 12:14

Lucass napisał(a):No tak, zakładając, że się kupuje nowego bo używany jest jak pudełko czekoladek... :wink: :lol:


I dlatego używanego lepiej kupić przed lekturą forum :lol:
Bo można wcale nie kupić.........

Drugiego kangoora na pewno kupię nowego. I na pewno kangoora. Tego, co mam, zostawię żonie, a nowego (też dci) będę psuł na POTĘGĘ!!
Avatar użytkownika
glowak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 9 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kavka poniedziałek, 8 stycznia 2007, 14:24

a nowego (też dci) będę psuł na POTĘGĘExclamation

Dobrze mówi dać mu wódki :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości