Olej w układzie chłodzenia

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Olej w układzie chłodzenia

Postprzez lam3r środa, 30 kwietnia 2008, 16:18

OK, to pozycje części do rozrządu:

płyn do chłodnicy 24,00 x 3
pompa wody 180,00
napinacz paska rozrządu 157,00
pasek wieloklinowy 30,00
pasek rozrządu 58,00

Suma: 497,00

później był jeszcze jakis pasek dokupiony, ale nie kumam jaki:-D Producentów podam wieczorkiem.

[update]
wszystkie powyższe cześci firmy Victor Reinz

pozostałe koszta to:

filtr oleju = 27,00
olej Mobil 4,5L [5w/50] = 195,00
termostat [Vernet] = 42,00
pasek 3pk [Gates] = 16,00
śruby głowicy [Reinz] = 48,00
świece kpl [beru ultra] = 52,00
uszcz. głowicy [Reinz] = 117,00
uszcz. kol. wydech. [Reinz] = 18,00
uszcz. kol. ss. x 4szt. [Reinz] = 50,00
uszcz. pok. zaworów [Reinz] = 30,00
normalia = 30,00
napinacz paska pk [INA] = 195,00
uszczelniacze zaworów x16szt. [Ajusa] = 104,00

koszt części = 909,00

inne (robocizna):

planowanie głowicy i wym. uszczelniaczy = 366,00
wymiana szczelki głowicy + pozostałe = 732,00

koszt robocizny = 1098


Suma całej imprezy to: 2504,00 brutto

[/update]
[update2]
OK, uzupełniłem brakujące informacje o producentach części. To chyba zamyka temat z mojej strony - już chyba dokładniej wyliczyć się nie da, oczywiście komentarze co do kosztów mile widziane:-) Aha, auto stanęło w serwisie w poniedziałek rano, a odebrałem je w środę popołudniu... tydzień z długim weekendem, to mi zależało:-D
[/update2]
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej w układzie chłodzenia

Postprzez Gracy72 wtorek, 23 czerwca 2015, 11:04

Odkopie temat bo niedawno miałem podobne przygody a wyglądało to początkowo tak:
mój kangurek 1.5dci już wiekowy z 2000r, pewnego wiosennego dnia postanowiłem mu uzupełnić płyny i zonk !
w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego czarno aż strach patrzeć, autko jeździło normalnie no może czasami się trochę przymuliło - jak to dci.
Pierwsze kroki do "polecanego mechanika", chłop z entuzjazmem stwierdził że uszczelka to trzeba wypłukać układ i wymienić. No ok - rób Pan.
Przeszlifował głowice, wypłukał, założył nową uszczelkę - z robocizną skasował mnie koło 800 zł.
Więc zadowolony jazda w trasę, niedaleko, w te i nazad w sumie 100km, maska w górę i załamka, dalej syf w zbiorniku, lecę do gościa z reklamacją - zadowolony nie był ale obiecuje szukać usterki.
Po dwóch tygodnia szukania (tak mówił) poddał się i honorowo oddaje całą kasę tłumacząc że blok silnika do wymiany, że tak bywa, że walnięty, ale autko mam prawie od nowości i wiem że żadnego dzwona w silnik nie było, ale myślę jak proponuje oddać kasę to trzeba brać i zwiewać bo widać że gość nie ma ochoty na naprawę.
Pojechałem do drugiego machera, takiego już sprawdzonego (nie z polecenia), fachman spokojnie tłumaczy że zajrzy, że bloki to tak nie trzaskają i że najpierw trzeba znaleść usterkę a nie wymieniać co się da i gdzie się da.
Szukał tydzień, płukał i palił aż znalazł - okazało się że walnięta jest chłodnica oleju (poprzedni mechanik pewnie nawet nie wiedział że jest coś takiego bo by pewnie proponował wymianę :))
cała operacja 500zł w tym chłodnica 220 + 200 robocizna + uzupełnienie płynu.
Obrazek
Gracy72
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 24
Dołączył(a): sobota, 18 października 2008, 10:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej w układzie chłodzenia

Postprzez Lucass środa, 24 czerwca 2015, 13:28

Dawaj adres tego drugiego mechanika. Należy mu się reklama ;)
Najlepiej tutaj viewforum.php?f=104
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości