Opony - nośność i nie tylko ;-)

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Opony - nośność i nie tylko ;-)

Postprzez Lukasz_Kangoo czwartek, 25 września 2003, 10:33

Witam,

No właśnie jak to jest z tą nośnością opon :?:
Bo z tego co wiem, to do samochodów ciężarowych (a niektóre Kangoory takie są :) ) powinno stosować się opony o podwyższonej nośności.
Jakich opon Wy używacie?
Ja mam wersję osobową (zarejestrowaną jako ciężarówkę) i mam zwykłe opony. Na przyszły sezon muszę kupić nowe i właśnie się zastanawiam jakie.
Jakie mogą być konsekwencje jeżdżenia na oponach o normalnej nośności w pełni załadowanym autem?

PS. No i jeszcze jedno jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w oponach? Czy takie jak w normalnym samochodzie osobowym?
Lukasz Stawiarski
KANGOO 1.4 (K7J) CB
Warszawa #GG - 2535619
K.A.N.G.O.O.: Kinetic Artificial Neohuman Generated for Online Observation
Lukasz_Kangoo
Ojciec Założyciel
Ojciec Założyciel
 
Posty: 597
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Damian piątek, 26 września 2003, 11:05

Witam

Ja również mam wersję osobową, o ile jednak wiem, to po pierwsze opony o podwyższonej nośności są z reguły mocniej "nabijane" o ok. 0,5 bara. Jeżeli zaś chodzi o wymogi dotyczące stosowania określonych rodzajów ogumienia, zawarte są one w świadectwie homologacyjnym pojazdu. Jeżeli więc nie przeciążasz Kangurka do bulu możesz śmiało stosować zwykłe opony osobowe i nie powinieneś mieć z tym problemów podczas kontroli drogowych. Teoretycznie stan i rodzaj ogumienia powinień być kontrolowany podczas przeglądów technicznych i wówczas zastosowanie ogumienia niezgodnego z homologacją może doprowadzić do odrzucenia na przeglądzie, nie mniej nie słyszałem jeszcze o takim przypadku.

Pozdrawiam
Damian z Łodzi ze srebrnym Kangoo Oasis 1.2 16V
Avatar użytkownika
Damian
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 18 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez adi26 wtorek, 25 listopada 2003, 19:20

Indeks nośności zwykłej opony może się wachać w granicach od 82=85
Avatar użytkownika
adi26
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości