Czujnik temp.?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Czujnik temp.?

Postprzez tato sobota, 14 czerwca 2008, 05:48

Noooo, teraz nieuk może się doczytać.
A więc wentylator na "krótko" działa.
Podobna do zielonej kostki jest kostka biała umiejscowiona w wyższej części obudowy termostatu z dwoma kabelkami.
Jakie spełnia zadanie ?
Wyłączyłem wtyczkę z zielonej kostki a czerwona kontrolka świeci nadal.
Wskaźnik temp. działa normalnie.
Dzięki za wskazówki.
Avatar użytkownika
tato
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 6 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Czujnik temp.?

Postprzez tato sobota, 14 czerwca 2008, 10:28

Lampka płynu chłodniczego zgasła po wymianie spalonego bezpiecznika (32V/50), który znalazłem w skrzynce z bezpiecznikam pod maską kangoorka. :D
Teraz czeka mnie sprawdzenie wentylatora czy "żyje" w czasie jazdy z gorącym silnikiem. ;)
Gdzie można kupić ten zielony czujnik temp? :?
Avatar użytkownika
tato
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 6 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Czujnik temp.?

Postprzez bogdan02 niedziela, 15 czerwca 2008, 14:50

W każdym lepszym sklepie z częściami. Koszt w granicy 70 zł. Ale ja zrobiłem tak ż wydłubałem stary i poszedłem z nim do sklepu. Bo z katalogu było kilka rodzajów.
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: Czujnik temp.?

Postprzez L-irek niedziela, 15 czerwca 2008, 18:36

Bodgan przeglądałem twoje posty i na tej podstawie w wiadomej sprawie coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu , że przewody czujnika mają jakiś kontakt z przewodami innego czujnika i to zakłóca odpalanie i wskazania obrotka . Sądzę to po tym , że w ostatnich 3 miesiącach zapaliła mi się bez jakiegokolwiek powodu i bez jakichkolwiek ubocznych objawów kontrolka płynu chłodniczego (no i oczywiście STOP). Tak po prostu świeciła , a termometr pokazywał właściwą temperaturę , a płynu była tyle ile trzeba . I pod maską nic złego się nie działo .A potem ni stąd ni zowąd zgasła .Muszę zaraz sprawdzić na schemacie jak idą te kable w wiązce i jak są zasilane i jak blisko .Myślę , że czujnik jest O.K. , ale może go dla świętego spokoju wymienić ???Pozdrowienia .

====================================================================
1,9dTi,2001r,osobowy samczyk,zielony metalik,klima,4jaśki,podgrzewane dupki itd.
Avatar użytkownika
L-irek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 184
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czujnik temp.?

Postprzez czubcia niedziela, 15 czerwca 2008, 23:25

tu masz linka do posta opisującego moje przeboje z chłodzeniem
viewtopic.php?f=10&t=3615&p=45180#p45180
mam trochę inny układ chłodzenia - bez klimy ale także 2 biegowy

Nie wiem jaki masz układ chłodzenia, bo w tym 1,9D troszku tego stosowali. Wiem jedynie że masz klimę.

Jeśli wentylator chodzi na krótko, a lampka zgasła, wskazówka pokazuje ok, to wszystko powinno być ok.
Zagotuj silnik i sprawdz czy układ się załączy. Jeśli nie to trzeba szukać dalej.

Przewody z wentylatora powinny iść na 2 przekażniki umiejscowione w czarnej skrzynce obok akumulatora.
Trzeba by sprawdzić te przekażniki.Jeden na schematach oznaczony jest jako 234 a drugi 700. Nie pamiętam czy gdzieś w tej czarnej skrzynce te oznaczenia są.
Sprawdz działanie samych przekażników i podaj masę na przekażniki sprawdzając działanie całego układu chłodzenia.

Przekażniki masz sterowane albo przez komputer (tu działanie całego układu sprawdzisz podając masę na zaciski 3 i 6 komputera) albo przez wyłącznik termiczny o którym wolę się nie wypowiadać bo go nigdy nie ćwiczyłem. Ja go nie mam, ale ja mam zupełnie inny układ chłodzenia. Wyłącznik termiczny po mojemu powinien być zamontowany na chłodnicy, na chłodnicy powinien być zamontowany także rezystor 1-biegu. Rezystor 1 biegu o ile pamiętam montowany jest na środku wysokości chłodnicy.

Co to jest bezpiecznik (32V/50) ??? Rozumiem że miało być 12V/50A. Niepokoi mnie to, tak duże bezpieczniki nie palą się od tak. Z tego bezpiecznika idą kable bezpośrednio na przekażniki, dalej na wentylator i wyłącznik termiczny.
W układach chłodzenia sterowanych komputerem stosowano bezpieczniki 15 i 70A, natomiast w układach sterowanych wyłącznikiem termicznym stosowano 15 i 50 A.
Jest to jakaś sugestia. Idąc tym tropem wiesz że masz układ sterowany wyłącznikiem termicznym (chwała wszystkim, prosty sensowny układ).

Ale z tymi francuzami to jest różnie i jak nie sprawdzisz organoleptycznie to nic nie wiesz.
Pozdrawiam
Czubcia
--------------
1,9D65; 2001
biały blaszak z gepardem na bokach

Obrazek
Avatar użytkownika
czubcia
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 25 kwietnia 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik temp.?

Postprzez tato poniedziałek, 16 czerwca 2008, 08:17

Dzięki Czubcia za wykład. ;)
Tylko sytuacja na dziś nieco się zmieniła.
Po powrocie z pracy (masakra-pod domem miałem temp. krytyczną, "ostatnia kreska przed gęstymi kropkami" i brak reakcji wentylatora :o ) postanowiłem wrócić do starego termostatu z rozkręcalną obudową.
Założyłem, w miarę odpowietrzyłem a wtedy wskazówka temperatury dostała szału i wentylator także :shock:
Co chwilę włączał się i wyłączał.
Ale zaczął działać :idea:
Po tych zjawiskach jestem przekonany, że to wina czujnika temperatury (zielony, w dole obudowy termostatu z czterema kabelkami, dziwnie ściemniał po tych "manewrach') :?
Może znacie jakiś sklep w necie,gdzie szybko można taki czujnik kupić (1,9d '98 klima):?:
Bo u mnie na "wiosce" chyba długo go nie zdobędę. :|
Może u Brania :?
A bezpiecznik taki był od "nowego" (32V/50).
Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
tato
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 6 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Czujnik temp.?

Postprzez branio poniedziałek, 16 czerwca 2008, 20:23

tato napisał(a):z czterema kabelkami

1 830 251 za 56
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Czujnik temp.?

Postprzez tato wtorek, 17 czerwca 2008, 07:22

Dzięki za odzew Branio ;)
Za chwilę mam odebrać ten czujnik w "wioskowym" sklepie i okaże się czy się nada.
Jeśli nie będzie pasił wtedy odezwę się do Ciebie 8-)
Pozdrawiam. :mrgreen:
Avatar użytkownika
tato
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 6 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Czujnik temp.?

Postprzez tato czwartek, 19 czerwca 2008, 21:59

Witam!
Jeśli kogoś interesuje to po wymianie czujnika temp. wygląda, że wszystko wróciło do normy.
Czujnik temp. zielony w dole obudowy termostatu, z trzema pinami mimo , że wtyczka do niego ma cztery kabelki (?!) :? .
Na razie tyle :lol: .
Avatar użytkownika
tato
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 6 marca 2007, 00:00
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Czujnik temp.?

Postprzez branio piątek, 20 czerwca 2008, 06:54

tato napisał(a): z trzema pinami

1 830 550 za 36
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości