Skrzynia biegów

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Skrzynia biegów

Postprzez kiler środa, 10 listopada 2004, 17:00

Mam taki problem. Mianowicie jak zmieniam biegi to strasznie trzeszczy (tak jak skrzypiące stare drzwi) lewarek zmiany biegów (to trzeszczenie występuje gdy ruszam lewarkiem we wszystkie strony i wrzucam bieg). Oprócz tego biegi zmieniają się prawidłowo.
Co to może być? Jak się dostać od kabiny do lewarka?
kiler- pozory mylą
GG:2540226
Avatar użytkownika
kiler
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 63
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00

Postprzez _ONE_ środa, 10 listopada 2004, 20:22

Nie wiem, ale oby to był problem po stronie kasety, a nie skrzyni - właśnie jestem po naprawie skrzyni :? :x . Kaseta to jest to co jest "pod" lewarkiem - dostęp od spodu i daje duże możliwości regulacji. Jeżeli chcesz dostać się do samego lewarka (od góry)... o ile to coś da to musisz ściągnąć mieszek, jego ramka jest na zatrzaski. Następnie odkręcić kilka śrubek z konsoli na tunelu środkowym (w tym pod mieszkiem) i całość unieś do góry... tylko absolutnie nie grzeb przy module, który znajduje się między lewarkiem a pokrętłami nawiewu.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gość czwartek, 11 listopada 2004, 20:16

kiler nie martw siê. Te¿ tak mia³em, ale zdiagnozowa³em ³agodniej :D je¶li s³yszysz to dok³adnie spod mieszka to po prostu wytar³ siê smar na przegubie kulkowym miêdzy lewarkiem a ciêgnem (czy jak siê to tam zwie). Kapka smaru wystarczy, jak nie chcesz siê brudziæ ka¿dy byle mechanik z podno¶nikiem Ci to zrobi w chwilê.
Gość
 

Postprzez zuwik czwartek, 11 listopada 2004, 20:18

kiler nie martw się. Też tak miałem, ale zdiagnozowałem łagodniej :D jeśli słyszysz to dokładnie spod mieszka to po prostu wytarł się smar na przegubie kulkowym między lewarkiem a cięgnem (czy jak się to tam zwie). Kapka smaru wystarczy, jak nie chcesz się brudzić każdy byle mechanik z podnośnikiem Ci to zrobi w chwilę.
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kiler piątek, 12 listopada 2004, 16:02

dzieki za pomoc :D
kiler- pozory mylą
GG:2540226
Avatar użytkownika
kiler
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 63
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00

Postprzez zuwik piątek, 12 listopada 2004, 23:05

A pomogło?
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kiler piątek, 12 listopada 2004, 23:14

Przy okazji zmian kółek w innym rodzinnym autku w tą sobotę luknę też w kangoorka.
kiler- pozory mylą
GG:2540226
Avatar użytkownika
kiler
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 63
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości