wyciek oleju usczelniacz wału

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

wyciek oleju usczelniacz wału

Postprzez young wtorek, 30 listopada 2004, 22:42

E7J. myślałem że to wyciek spod miski olejowej, a tu okazało się że prawdopodobnie simering wału (od strony skrzyni). Wyciek jest bardzo mały ale skoro jest ja już jestem zły. Czy ktoś miał podobną usterkę? Jakieś rady. Bo zamierzam przetrzymać do lata - jeżeli nie zacznie kapać. Oleju jeszcze nie dolewałem. Ponadto nie jestem zwolenikiem bez zasadnego demontażu tego co fabryka skręciła. Na moje rozeznanie trzeba silnik wyciągać? Oczywiście wszystko poza serwisem, bo tam jak zwykle za drogo.
Avatar użytkownika
young
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 13 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez adi26 wtorek, 30 listopada 2004, 22:56

Czy chodzi może o małe zawilgocenie na połączeniu silnika ze skrzynią???U mnie diagnoza była podobna -uszczelnacz bądz miska. Zrobiłem już
z tym wyciekiem jakieś 35tyś bez naprawy z powodu braku czasu,patrzyłem na to wczoraj i wydaje mi sie że minimalnie się powieksza.Sądzę że w Twoim przypadku spokojnie przeczekasz do wiosny . W razie naprawy napisz jaki koszt i ile czsu potrzeba.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
adi26
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez _ONE_ środa, 1 grudnia 2004, 08:25

Jezeli nie kapie :D to możesz jeździć przez kilka miesięcy. Uszczelniacz wału to typowa przypadłość E7J. Tylko sprawdzaj olej co jakiś czas :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez adi26 środa, 1 grudnia 2004, 22:23

Wszystko fajnie, a jeżeli w ciągu roku robie około 90tyś to ile.Jak długo rozszczelnia się to do większego wycieku.
Avatar użytkownika
adi26
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez _ONE_ czwartek, 2 grudnia 2004, 08:33

Nikt Ci nie powie ile możesz zrobić km. Poprostu musisz co jakiś czas to sprawdzać. IMHO przy takim rocznym przebiegu powinieneś zacząć myśleć o zrobieniu tego.
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez young niedziela, 5 grudnia 2004, 19:34

Dzięki za duchowe pokrzepienie od adi 26 i _one_, że jest to spotykane w E7J. Jeśli się pogorszy to dam znać ile to roboty i jakie koszty. Mam już kolege który mi to zrobi, ale twierdzi że trzeba wyjąć silnik z komory. Będę obserwował z żalem serca jak wycieka mój bardzo drogi olej kap...kap...kap. ale mam jeszcze 0.5l na dolewkę.
Avatar użytkownika
young
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 13 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Pruszków


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości