Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustnicy

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustnicy

Postprzez masz74 wtorek, 29 grudnia 2009, 20:01

Witam i proszę o pomoc. Od kilku miesięcy mam problem układem elektrycznym. Zaświeca się kontrolka (układu elektrycznego) kangoo jedzie wtedy w trybie awaryjnym do 3000 obr. po jakimś czasie gaśnie i zapala się kontrolka z silnikiem i auto jeździ bez problemu. Elektryk po podpięciu do kompa stwierdził błąd potencjometra pedału gazu - wymiana koszt 350zł część + 50 zł wymiana i kasacja błędów. Spokój przez dwa tygodnie i od nowa dyskoteka w kontrolkach. Zabrał się za sterownik że był już grzebany przez "Iksińskiego" padła decyzja o zakupie zdrowego używanego - zakup 200 zł + 100 zł robota. Kilka dni spokoju i powtórka z rozrywki. No to przepustnica otworzył przeczyścił a że było czysto wiele nie narobił przeleciał jeszcze kostki skasował błędy i nic nie wziął, problem powrócił. Usterka występuje chwilowo i pozostaje tylko ślad w postaci błędu w kompie. Pojawia się na zasadzie ruletki niezależnie od stylu jazdy, warunków pogodowych oraz paliwa benzyna czy gaz.
Dane auta:
rok prod. 2005
silnik 1,2 16V benz. + gaz sekwencja
przebieg 47000 km

POMOCY, KOCHAM SWOJEGO KANGURA I PRAGNĘ MU POMÓC.
P.S. Nawet żona nie chce innego auta.
masz74
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 19:21

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustnicy

Postprzez branio wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Zlutuj styki potencjometru
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustnicy

Postprzez Lucass środa, 30 grudnia 2009, 15:12

Masz kostkę potencjometru pedału gazu nad pedałem hamulca/sprzęgła? Jeżeli tak to na 90% jej wina. Wystarczy poprawić styk lub zrobić tak, jak radzi branio
Kostka to to zielone. :)
1.jpg
1.jpg (35.6 KiB) Przeglądane 6536 razy
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustnicy

Postprzez masz74 czwartek, 31 grudnia 2009, 10:35

Dzięki z radę. Wczoraj stary mechanik z serwisu renaulta niechętnie ale podpowiedział to samo. Na pierwszy rzut kazał odczepić kostkę od pedałów i podpiąć wyżej. Chyba pomogło, tryb awaryjny się wyłączył. Po Nowym Roku skoczę wykasować błędy. Szkoda że fachowcy elektrycy na to nie wpadli zostało by parę groszy w kieszeni ale czego nie robi się dla kangura.
Wszystkiego najlepszego w NOWYM ROKU dla fanów kangura.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc, na pewno tu jeszcze zaglądnę a może wpadnę z torbaczem na jakiś zlot (to chyba fajna sprawa)
masz74


P.S. Lukass, mój kangoo ma taką samą dziurę w dachu jak twój na fotce, fajna sprawa w upalne dni lub gdy ktoś zagęści atmosferę (upss...)
masz74
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 19:21

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustnicy

Postprzez Lucass czwartek, 31 grudnia 2009, 15:43

Mechanicy najczęściej doskonale wiedzą co nie bangla... :evil:
Ale jak mogą zarobić kilkaset na wymianie, to czemu mają poprzestać na naprawie za kilkanaście... :twisted:

masz74 napisał(a):mój kangoo ma taką samą dziurę w dachu jak twój na fotce, fajna sprawa
Nic dodać nic ująć :mrgreen:
A na zloty/spoty serdecznie zapraszamy! :D
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustnicy

Postprzez masz74 poniedziałek, 4 stycznia 2010, 22:40

Dzięki za linka. Pewnie się przyłączę do tych koszulek. A co mi tam. Jeszcze jedno pytanie z innej beczki i zamykam ten wątek z usterką. Przymierzam się do zakupu drugiego kangurka tym razem strikte dla siebie. Obecnym najczęściej jeździ żona z dziećmi i ja w niedziele :cry: . Potrzebuj porady jaki motorek wybrać. Podpowiadają mi co by szukać 1.9d (zwykły klekot podobno wytrzymały) a gdyby tak 1.4 B+G. Mam blisko do pracy i przeważnie poruszam się na krótkich dystansach, obawiam się że diesel w zimie się nie nagrzeje i będzie jemu i mi zimno. Benzyniaki dużo szybciej grzeją. No cóż jak jest z ich wytrzymałością. A jeszcze jedno kasiorki starczy mi na modele sprzed liftu czyli określony przedział silników. :D
masz74
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 19:21

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustnicy

Postprzez winiar1983 poniedziałek, 4 stycznia 2010, 23:32

Do wątku masz74. Ja mam kangoo I 98 r. 1.4 8v B+G. Jestem zadowolony. Silnik ma swoje przyspieszenie (jak na swoje gabaryty). Ogólnie żwawe autko, silnik dobrze pracuje, prosta budowa. Ja bym wybrał benzyna lub benzyna i gaz (instalacja gazowa wyłącznie sekwencyjna). Pozdrawiam
winiar1983
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 9 października 2009, 23:49

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustn

Postprzez tosiak piątek, 16 maja 2014, 09:42

Odświeżam wątek, bo wydaje mi się jakby podobny do problemu, który pojawił się u mnie i chciałabym go skonsultować z mądrzejszymi :)

Taka sytuacja:
- w marcu wymieniona cewka bo stara uszkodzona (sygnalizowane szeregiem klasycznych objawów oraz zapalającą się kontrolką "układu oczyszczania spalin" jak to fachowo napisali w instrukcji)
- kilka dni później po włączeniu silnika zapaliła się kontrolka "usterki elektrycznej" po chwili zgasła a następnie zapaliła się kontrolka "układu oczyszczania spalin" - innych objawów brak
- po podpięciu pod komputer stwierdzono błąd przepustnicy - serwis wykasował błędy i poradził czekać i obserwować co dalej
- po 4 dniach sytuacja powtórzyła się - po włączeniu silnika zapaliła się kontrolka "usterki elektrycznej" po chwili zgasła a następnie zapaliła się kontrolka "układu oczyszczania spalin" - innych objawów brak - serwis znów wykasował błędy i dodatkowo wyczyścił przepustnicę (zanim przystąpimy do jej ewentualnej wymiany)
- po tygodniu bez zarzutów, pojawiła się nierówna praca silnika tj. przez jakiś czas po odpaleniu auta wysokie obroty na biegu jałowym (ok 2000) - dopiero po spokojnym przejechaniu paru km normują się i schodzą do poziomu 1000 , ponad to również po włączeniu silnika i przejechaniu kilkuset metrów przy mocniejszym dodaniu gazu znów zapala się kontrolka "usterki elektrycznej" i nie gaśnie - dopiero po wyłączeniu i włączeniu ponownie silnika - gaśnie.

Czy ktoś miał podobnie i może się podzielić doświadczeniem? Co to może być? Mam tylko nadzieję, że jednak nie skończy się na wymianie przepustnicy :?
Pozdrawiam,
Agnieszka :D
___________
1.4 benzyna+LPG '98 po prostu żółty ;) - niestety 22.05.2012 rozstaliśmy się na zawsze :( oby nowy nabywca o niego dbał...
1.2 benzyna+LPG '07 jakby zielony :D - też już przeszedł do historii ... :(
Avatar użytkownika
tosiak
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 79
Dołączył(a): wtorek, 6 stycznia 2009, 10:54
Lokalizacja: W-wa

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustn

Postprzez branio piątek, 16 maja 2014, 15:46

Zlutuj przewody kostki nad pedałem sprzęgła
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterka elektryczna 1,2 16V błąd pedału gazu i przepustn

Postprzez tosiak poniedziałek, 19 maja 2014, 19:34

a jednak wszystkie tropy prowadzą do tej nieszczęsnej kostki :)
podziałam w tym kierunku i zobaczymy czy dalej będzie problem.
dzięki!
Pozdrawiam,
Agnieszka :D
___________
1.4 benzyna+LPG '98 po prostu żółty ;) - niestety 22.05.2012 rozstaliśmy się na zawsze :( oby nowy nabywca o niego dbał...
1.2 benzyna+LPG '07 jakby zielony :D - też już przeszedł do historii ... :(
Avatar użytkownika
tosiak
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 79
Dołączył(a): wtorek, 6 stycznia 2009, 10:54
Lokalizacja: W-wa

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron