Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez kalcia środa, 2 czerwca 2010, 10:23

Witam.
Proszę o pomoc.
Od kilku dni mam problem z moim kangurkiem. Opowiem wszystko dokładnie;
Świeciła mi się już rezerwa i zatankowałam pełny bak - omyłkowo benzynę 98 zamiast 95. Przejeździłam było wszystko ok. Znowu zaczęło kończyć mi się paliwo - jednak jeszcze nie świeciła się rezerwa i zatankowałam do pełna, tym razem tą co zawsze 95. W ten sam dzień wracając ze stacji lało strasznie i potem pół nocy lało. Rano chcąc jechać do pracy mój Tadzio odmówił współpracy. Nie chciał się odpalić. Sąsiad zszedł mi pomóc i stwierdził, że chyba świece i przewody trzeba wymienić bo iskry nie dostaje. Poszedł do domu po kluczyki zeby mnie do pracy podrzucic a ja stwierdzilam ze jeszcze raz spróbuję no i mi odpalił. Wszystko było ok, potem wracając z pracy też odpalił bez problemu, za to jak parkowałam pod domem to zgasł mi chyba ze 3 na niskich obrotach. Nastepny dzien - zgasł mi jak zwalniałam przed swiatlami, dopiero za 3 razem mi odpalil. No i dzisiaj po całonocnej ulewie rano odpalil od razu, po drodze do pracy zatrzymalam sie pod sklepem no i do pracy juz musialam isc na pieszo bo po 8 probach juz nie odpalil. W pracy znajomy wziął kluczyki i powiedzial ze go przyholuje. Okazało się że bez problemu odpalił od razu, potem próbował jeszcze na parkingu kilka razy i też nie było problemu.
Ma ktoś pojęcie o co może chodzić? Rzeczywiście powinnam wymienić świece i przewody do tych świec? Ja wiem, że na odległość to ciężko coś powiedzieć ale może podsuniecie jakiś pomysł..
Dzięki.
Kangoo express 1.4 Grand Confort 2001 r. :)
Avatar użytkownika
kalcia
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 12:14
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez Jacoob środa, 2 czerwca 2010, 11:17

Ja bym bardziej celował w problemy z immo (czyli kluczyk raz się odczytuje w stacyjce, a raz nie) ewentualnie przytkaną pompę paliwa.
Świecą się jakieś diody na panelu? (np. dioda świec szybko gaśnie 2-3sek, czy musisz dłużej czekać?).

W służbowym VW Transporterze miałem podobną sytuacje do tej opisanej wyżej, też w trakcie jazdy gasł albo w ogóle nie odpalał (ale, o dziwo jak się odczekało z 5min., z wyjętym kluczykiem ze stacyjki to odpalił ;) ). Wtedy samochód poszedł do mechanika i obiło mi się o uszy, że immo był naprawiany. Teraz trampek śmiga :)
Kangoo 1.5 DCI Expression, diesel, 2002r. 116000km
Jacoob
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 176
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez kalcia środa, 2 czerwca 2010, 11:21

Jeśli chodzi o immo to od jakiegoś czasu już jest odłączony bo szwankował. Miga mi tylko dioda z immo non stop ale już kilku mechaników powiedziało, że jest odłączony więc to chyba nie to? Lampka ze świec w ogóle mi się nie odpala a powinna?
Kangoo express 1.4 Grand Confort 2001 r. :)
Avatar użytkownika
kalcia
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 12:14
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez Jacoob środa, 2 czerwca 2010, 11:32

Jeżeli w benzyniaku jest tak samo jak w dieselu to lampki powinny się zapalić
po pierwszym przekręceniu kluczyka (lampka świec/usterki elektrycznej również) i po chwili zgasnąć.
Niestety nie wiem jak można odczytać to, że się w ogóle nie zapala... ale przy świecach nie szukałbym zbyt dużo,
ja miałem w swoim Kangurze wszystkie świece spalone i bez problemu odpalał w temp ok. -10 C.

Musimy poczekać na opinie jednego ze znawców tutaj bo moja wiedza się już skończyła ;)
Kangoo 1.5 DCI Expression, diesel, 2002r. 116000km
Jacoob
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 176
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez senator środa, 2 czerwca 2010, 13:05

Jeśli coś niby z immo zobacz jak tam transpoder w kluczyku, czy jest na swoim miejscu. Sprawdź akumulator ,przewody od aku, rozrusznik,wsuwskę na nim tam wszystko lubi przyśniedzić. I jeszcze silniczek krokowy też można sprawdzić.Jak nie chce odpalić to jakie są objawy ?
1.2 16V 04r. b/g
Hyundai Coupe 2.0 00r. b/g
http://www.grobelak.com
Avatar użytkownika
senator
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 140
Dołączył(a): środa, 17 grudnia 2008, 21:49
Lokalizacja: Częstochowa/Kłomnice

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez Lucass środa, 2 czerwca 2010, 13:32

Na 90% czujnik położenia wału. Było wałkowane 1000 razy. :arrow: viewtopic.php?f=124&t=6807
Czasem wystarczy przeczyścić styki i wyczyścić sam czujnik. Jak nie, to wymiana.
Pozostałe 10% to świece i przewody (ale te dają problemy raczej na zimno) i ewentualnie krokowiec (silnik krokowy przepustnicy odpowiedzialny za wolne obroty), ale byłoby pewnie falowanie obrotów, choć niekoniecznie. ;)
Zmiana paliwa na lepsze nie ma nic do rzeczy.
Jeżeli IMMO jest odłączony, to też można go skreślić z listy podejrzanych.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez Wiz środa, 2 czerwca 2010, 15:36

Jacoob napisał(a):Niestety nie wiem jak można odczytać to, że się w ogóle nie zapala... ale przy świecach nie szukałbym zbyt dużo,
ja miałem w swoim Kangurze wszystkie świece spalone i bez problemu odpalał w temp ok. -10 C.



Kolego jednak silniki diesla i benzyna roznia sie zasadniczo i w przypadku uzywania E95 lub E98 swiece maja DUZE znaczenie, odmiennie niz w dieslu.
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez Jacoob środa, 2 czerwca 2010, 18:56

Dziękuję Wiz :) Uczymy się przez całe życie.
Kangoo 1.5 DCI Expression, diesel, 2002r. 116000km
Jacoob
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 176
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez Lucass środa, 2 czerwca 2010, 19:12

Wiz napisał(a):
swiece maja DUZE znaczenie, odmiennie niz w dieslu.
Ryzykowałbym nawet tezę, że decydujące :mrgreen:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo 1.4 (2001r) gaśnie i ma problemy z odpaleniem.

Postprzez kalcia środa, 2 czerwca 2010, 20:27

Dzięki za podpowiedzi, posprawdzam wszystko, zacznę od tego czujnika położenia wału. Nie wiedziałam czego szukać dlatego nie skorzystałam z szukajki, teraz juz wiem wiec poszukam tematów.
Jeśli chodzi o objawy to po prostu jak chce odpalić to rzęzi tak jak normalnie przed odpaleniem z tym że potem już nie zaskakuje, właśnie coś jakby nie dostawał iskry.
Dziękuję raz jeszcze za podpowiedzi, sprawdzę tego wałka :P
Kangoo express 1.4 Grand Confort 2001 r. :)
Avatar użytkownika
kalcia
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 12:14
Lokalizacja: Zabrze

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron