1.9 dti tuning

czyli wszystko na temat tuningu mechanicznego i optycznego

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez impresja wtorek, 12 marca 2013, 17:41

wg. mnie to większa moc, tylko ze zmiany programu się nie weźmie, apetyt na paliwo musi wzrosnąć, kangoo to dostawczak, mialem kiedyś Toledo z TDI, po programie więcej palił, a podobno "żadna" różnica, a program był robiony w profesionalnym serwsie jeszcze w DE
Renault Kangoo Helios 1.5 dCI 2002r

Pozdrawiam Marcin! ;-)

http://www.impresjadekoracje.pl
Avatar użytkownika
impresja
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 72
Dołączył(a): środa, 12 stycznia 2011, 18:14

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez dostawca wtorek, 12 marca 2013, 18:40

Ja się czasem też z softem bawiłem i powiem tak, jeśli Twój styl jazdy nie zmieni się w taki sposób by te dodatkowe konie wykorzystywać nagminnie co chwilę to spalanie delikatnie może pójść w dół.
Smartem zazwyczaj miałem 6-7l(45-50KM) po obróbce głowicy i dźwignięciu doładowania dwukrotnie z 0,6bara na 1,2(tak wiem morderstwo dla silnika-zrobiłem tak nim 25tyś km i ktoś nim dalej jeździ) to przy jeździe takiej jak wcześniej zazwyczaj palił pomiędzy 5-6,5l, a jak go pocisnąłem to potrafił spalić 10-11l na 100km :D
Czterołap 2,0 Sport
F4R swap-||||||||||||||||||||Complete!-Czyli jak zepsuć 4x4, krok po kroku-Klik!
Bo życie jest za krótkie, zeby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
dostawca
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 10 października 2012, 08:40
Lokalizacja: Krosno

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez Wiz wtorek, 12 marca 2013, 20:13

cysio528 napisał(a):Dzięki wielkie za odpowiedź:)
Więc jak naprawdę wygląda spalanie? I duża różnica w przyspieszaniu? Ile kosztowała ta przyjemność?


Ja roznic nie zauwazylem, oczywiscie w kierunku zmniejszenia spalania. Jednak jesli tetryczysz za kolkiem to spada.
Przyspieszenie odczujesz tylko na poczatku potem sie przyzwyczajasz do dobrego i znowu malo :)
Robilem to lata temu i podejrzewam ze kwota jest juz mocno nieaktualna.

Pamietac musisz o jednym: jesli silnik juz niedomaga to wszelkie jego bolaczki pojawia sie bardzo szybko jesli nie od reki. Wyjdzie wszystko co mialo sie pojawic dopiero za kilka/kilkanascie tysiecy. Wszelkie zaniedbania dadza znac o sobie. Dodatkowo nagle sie okaze ze skoro teraz przyspiesza to poczujesz ze nie masz hamulcow (sugeruje poczytac o zmianie tarcz i klockow - sa stosowne watki). Trakcji tez braknie i znowu wydatki na szersze kapcie :)
Jak to pisal szanowny kolega "Tunning to samo zlo :twisted: )
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez cysio528 środa, 3 kwietnia 2013, 08:15

Trochę mnie nie było, ale znów jestem:)
Zanim zacznę cokolwiek robić w stronę tuningu, chciałbym doprowadzić silnik do jak najlepszego stanu- po obejrzeniu paru filmików na yt wydaje mi się, że mój kangoorek jest troche zamulony. Od czego zacząć?

A i pojawiły się też ambitne plany przeróbki silnika na 98KM- taki jaki jest np w Megankach i Lagunach, a przynajmniej dołożenia intercoolera do skoczka- próbował ktos może?

A i jeszcze jedno pytanie- czy wie ktoś, czy chłodnica w 1.9 dci i dti jest taka sama?
Z gory dzieki za odp:)
Kangoorek 1.9 dTi, 2001r
cysio528
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 84
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 00:09
Lokalizacja: Białystok / Wawa

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez grubby26 wtorek, 9 kwietnia 2013, 21:09

No wlasnie tez jestem za takim pomysłem i dopiero później program,bo z 80km nic ciekawego nie wyjdzie ! doszukałem się ze turbiny sa takie same w obydwu mocach,wtryski inne i pompa wtryskowa tez inna. Nr wtryskow nie mam ale pompa musi być z koncowka Boscha 988 bo taki nr jest w większość pomp od 98km ale tak nie do końca bo ja mam w kangoo 1.9dti 80k i pompa jest wlasnie z tym nr.
Kiepsko o tym w necie.
grubby26
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 15:57

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez cysio528 wtorek, 16 kwietnia 2013, 23:12

Kiepsko w necie, bo raczej ludzie wola tuningowac VAGa niz francuzy...
Ja na razie się z tym wstrzymam, na razie zajmę się audio, ale jakby ktoś się czegoś dowiedzial to bylbym wdzieczny za info:)
Kangoorek 1.9 dTi, 2001r
cysio528
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 84
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 00:09
Lokalizacja: Białystok / Wawa

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez cysio528 wtorek, 4 czerwca 2013, 14:48

Ok, kangurek już u mnie:) Tak jak pisałem, chip będzie na 99%, koszt 700-800 zł, firma sprawdzona. Ale przed tym dalej zastanawiam się nad tym intercoolerem. Ktoś może ma pomysł gdzie go wsadzić? Od dołu trochę mało miejsca, ale od góry, po lewej stronie patrząc z przodu jest trochę miejsca. Tylko kwestia doprowadzenia tam powietrza- można by było zrobić mały wlot w masce, taki jak ma np 206-co o tym myślicie?
Kangoorek 1.9 dTi, 2001r
cysio528
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 84
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 00:09
Lokalizacja: Białystok / Wawa

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez Lucass środa, 5 czerwca 2013, 08:38

A po co wyważać otwarte drzwi?
1,5 dCi ma IC i mieści się on bez problemu w dolnej części przed chłodnicą.
Taniej i prościej będzie wsadzić nawet komplet chłodnica + IC od dci-ka niż rzeźbić dziury w masce i kombinować bez gwarancji sukcesu.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez cysio528 środa, 5 czerwca 2013, 21:26

A nie orientujesz się może czy rury z dCi pasują do dTi? Bo to by bardzo sprawę ułatwiło. Jeżeli nie to skąd wziąć pasujące rury?
No i dzięki za zainteresowanie :)
Kangoorek 1.9 dTi, 2001r
cysio528
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 84
Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 00:09
Lokalizacja: Białystok / Wawa

Re: 1.9 dti tuning

Postprzez Lucass czwartek, 6 czerwca 2013, 07:29

Tego nie wiem, ale wcale nie muszą, bo to jednak dwa zupełnie różne silniki. Trzeba by choć na jakiejś grafice popatrzyć i poszukać wyjść.
Jednak w dalszym ciągu myślę, że łatwiej będzie dorobić rury niż rzeźbić w masce gdzie i tak rury musisz dorabiać.

Względnie poszperaj czy ten silnik w jakimś innym modelu nie występował z ID. I nie ograniczaj się do <R>.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron