Czy stozek cos da w kangoo 1.6 95km 04'

czyli wszystko na temat tuningu mechanicznego i optycznego

Re: Czy stozek cos da w kangoo 1.6 95km 04'

Postprzez rustyred niedziela, 30 października 2005, 10:00

PL4Y3R napisał(a):mam pytanko czy stozek cos da w kangoo 1.6 95km 04'? czy tez pogorszy osiagi?

Na pewno poprawia samopoczucie ;)
...i chyba tylko :(
rustyred - Radek
(kiedyś miał Kangura)
Avatar użytkownika
rustyred
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 379
Dołączył(a): środa, 21 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez ziggy poniedziałek, 6 marca 2006, 20:56

Hmm...

No to co ? Czyli ze stozek nic nie daje w/g Was ?
A nie zmniejsza czasem oporow powietrza podczas zasysania ?
Czyzby w kangurze tak dobrze byl skonstruowany airbox ze juz nie ma czego tam szukac ?
A co to tam takiego w tych czipach co to tyle procent daje ?

--
Pozdrawiam Ziggy
Avatar użytkownika
ziggy
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00

Postprzez PanKot poniedziałek, 6 marca 2006, 21:08

Zapewne coś daje ale musi być dobrze dobrany, odizolowany od ciepłego powietrza i zapewniony powinien być przepływ powietrza szeroką rurą.
Na początku mojej zabawy ze stożkiem załozyłem rurę o małej średnicy i nie czułem efektu. Na dodatek ta rura załamywała się co dodatkowo obcinało powietrze.
Nie podoba mi sie jednak to, że hałas się zwiększył.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik poniedziałek, 6 marca 2006, 22:54

Rura musi mieć dobrą izolację, jak największy promień załamania, a najlepiej załamania stopniowe lub wogóle ich brak, skierowany strumień świeżego powietrza w okolicę (nie bezpośrednio). Długi dolot stosuje się dla zwiększenia momentu obrotowego, krótką dla zwiększenia mocy maksymalnej. Filtr stożkowy ma większą powierzchnię od zwykłego oraz korzystniejszy charakter przepływu powietrza. Różnica nie będzie zauważalna, ale będzie. To nie podtlenek!
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ziggy wtorek, 7 marca 2006, 07:35

Wszystko to prawda. Oczywiscie ze jezeli sie wywali orginalny aibox i stozek bedzie zasysal cieple powietrze to pedzie gorzej niz fabrycznie, dostarczenie do solotu silnika swiezego w miare mozliwosci najzimniejszego powietrza to bardzo wazna sprawa.
Jezeli chodzi o dlugosc ukladu dolotowego i jego stosunek do momentu obrotowego to prawda co piszesz zuwik tyle ze miedzy zaworami a przepustnica, nie za przepustnica.
I ostatnia sprawa to halas... no wiesz zwiekszony halas to sw. prawda i to raczej nie do rozwiazania problem bo airbox pelni rowniez role tlumika jak sie szuka zmniejszenia oporow to juz nie ma na niego miejsca. Tyle ze ... dla jednych halas dla innych blogi ryk ;)

--
Pozdrawiam Ziggy
Avatar użytkownika
ziggy
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2006, 00:00

Postprzez PanKot wtorek, 7 marca 2006, 09:11

Tu opisana jest co prawda Corsa ale sprawa dotyczy stożka, więc można sobie poczytać, jest kilka trafnych uwag :
http://corsa.dhs.org/default.asp?PageID ... tm#article
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuwik wtorek, 7 marca 2006, 12:12

ziggy napisał(a):Jezeli chodzi o dlugosc ukladu dolotowego i jego stosunek do momentu obrotowego to prawda co piszesz zuwik tyle ze miedzy zaworami a przepustnica, nie za przepustnica.
O kurka flak... To pogrzebałeś mój optymizm :D i tyle ze studiowania, jak takich niedomówień dopuszcza się wykładowca... Choć czego spodziewać się po facecie, który w połowie dawania wpisów zasnął? :roll:
Czyli generalnie nie uda mi się zwiększyć momentu, nie?....
Obrazek
zuwik
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2885
Dołączył(a): wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości