Zakażone dci

czyli wszystko na temat tuningu mechanicznego i optycznego

Re: Zakażone dci

Postprzez panbaryla środa, 16 września 2009, 10:36

Artur - gdzie co i jak i za ile zrobiłeś?
panbaryla
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2008, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakażone dci

Postprzez piotrek87 sobota, 26 września 2009, 21:25

witam, kto mi takiego wirusa wgra w trójmieście? Pytanie całkiem serio więc i czekam na serio odpowiedz :) Pozdrawiam
1.5 dCi 07' grand confort
Avatar użytkownika
piotrek87
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 68
Dołączył(a): sobota, 5 września 2009, 15:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakażone dci

Postprzez MZ_MZ piątek, 24 września 2010, 12:49

Artur napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów
Jestem nowy na tym zakątku fanów kangurka i chętnie podzielę się z Wami swoimi uwagami. Mam Kangurka 1.5dci z 2005 roku, od przeszło 1.6 roku silniczek ,,zawirusowany,, i zrobiłem już 192 tys km z czego około 70 po tym zabiegu. Nic niepokojącego w silniku się nie dzieje, wymieniam olej co 10 tys km wraz z filtrami , nie tankuję na popegerowskich stacjach i nie wyłączam silnika po długiej trasie. Dużo podróżuję po niemieckich autostradach i sami wiecie że tam z prędkością 100 km/h się nie śmiga. Przed i po dokonaniu tego ,,zawirusowania,, otrzymałem wydruki z hamowni i parametry były podobne od tych przedstawionych w tym temacie. Moc 96 km , moment 240 Nm. Jazda z tym autem stała sie przyjemnością a często dla innych kierowców zaskoczeniem. Wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu ( jedyne co się pojawia to lekki czarny dym z wyfuku przy mocnym wciśnięciu gazu) a przyspieszanie na autostradzie do 170 km/h jest stałe.Prędkość maksymalna to 183 km/h co raczej świadczy o mojej ...... no, własnie ;)
Nie wymieniłem żadnej części w silniku za wyjątkiem rozrządu, pompy wody i napinacza przy każdorazowym przeglądzie co 90 tys km.
Jedyne co mi dokucza to słabe wspomaganie ( 3 pompy już padły) i dosyć duży poziom chałasu przy szybkiej jeżdzie ale na to już nic nie poradzimy. Spalanie wynosi około 5-6 l na 100 km tryb mieszany i do 7,5 L na autostradzie.
Moim zdaniem zrobiłem dobrą inwestycję , zobaczymy jak długo prześmigam do pierwszej poważniejszej wymiany eksploatacyjnej.

Pozdrawiam


To jest konkret, a nie biadolenie.
96KM, a ile było przed 70 czy 85KM?
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Poprzednia strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości