ciemne szyby

czyli wszystko na temat tuningu mechanicznego i optycznego

ciemne szyby

Postprzez benski poniedziałek, 20 września 2004, 13:10

Czy ktoś przyciemnał boczne tylne szyby i szybę tylnej klapy? Chcę to zrobić, lae nie wiem jaką metodę najlepiej zastosowć, no i ile to może kosztować. I jeszcze jedno. Jak to jest z tymi procentami przepuszczania światła, októrych tyle policja mówi? Czy dotyczy to również bocznych tylnych okiem , czy tylko przodu?
Pozdrawiam.
Piotr
Expression, 1.2 16V
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez _ONE_ poniedziałek, 20 września 2004, 15:43

Boczne tylne i tylną możesz nawet czarną farbą pomalować i nic nie powiedzą :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez yasak poniedziałek, 20 września 2004, 21:09

Na spocie 19.09 w Warszawie podziwiałem przyciemniane szyby w Kangoo Brody. Bardzo profesjonalnie zrobione i nie tak czrne jak czasami się spotyka. Może Broda podpowie na forum coś w tym temacie.

Pozdrawiam Yasak
Blue Privilege 1,2 16V.
Avatar użytkownika
yasak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 27 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Alberciak wtorek, 21 września 2004, 06:28

Ja kupiłem folię w firmie która zajmuje się oklejaniem szyb. Różnica w kosztach jest taka, że oklejenie w tej firmie kosztuje ok. 500 złotych(boki + tył ) a sama folia ok. 200 zł. W innym sklepie kupiłem płyn na bazie spirytusu izopropylowego o nazwie EASY FOL. Trzeba dokładnie zmyć szybę i tym szuwaksem spryskać folię. Nakładasz ją na szybę i dokąd nie wyciśniesz płynu który znajduje się pod folią możesz ją elegancko układać na szybie. Jak już ją ustawisz to ścierką lub specjalną szpachelką pokrytą filcem wyciskasz płyn tak żeby folia przylegała do szyby. To czego nie wyciśniesz odparuje po ok. 2 dniach.
POZDRAWIAM
_______________________________________
1,5 dCi Privilege
Gwiezdny Pył
Avatar użytkownika
Alberciak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 368
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa - BEMOWO

Postprzez sw wtorek, 21 września 2004, 09:24

Ja mam zalozone folie zielone zatrzymujace 50%. Sa znacznie ladniejsze niz te granatowe 55%. Widocznosc w nocy jest niezla. Caly tyl kosztowal mnie w Krakowie na Chorzowskiej 450zł. Facet to robi bardzo ladnie i szybko.
Przyciemnianie jest legalne za wyjątkiem szyby przedniej i przednich bocznych. Na przedniej chyba zaloze sobie jednak pasek 15-20 cm od gory z tej zielonej folii (tak zeby swiatla na skrzyzowaniu widziec, ale zeby slonce nie razilo).
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez fiXXXer poniedziałek, 27 września 2004, 22:37

Polecam Foliateca (Chromolux)
Avatar użytkownika
fiXXXer
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 125
Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2004, 23:00

Postprzez benski wtorek, 28 września 2004, 08:21

Dziękuję wszystkim za rady. Chyba "zrobię cień" w moim torbaczu:-)
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez gregor poniedziałek, 23 maja 2005, 14:05

_ONE_ napisał(a):Boczne tylne i tylną możesz nawet czarną farbą pomalować i nic nie powiedzą :twisted:


A jak się mają takie zabiegi (jak folia, może niekonieczne malowanie) do gwarancji producenta, bo odbieram swojego kangurka w 2 połowie czerwca i właśnie planuję przyciemnić szyby?
gregor
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez _ONE_ poniedziałek, 23 maja 2005, 14:11

Oj chyba troszkę się zmieniło w prawie bo ostatnio jak rozmawiałem z facetem na przeglądzie to twierdził, że mają prawo wymagać atestów na każdą przyciemnioną szybę (nawet tylnią).
Obrazek
Avatar użytkownika
_ONE_
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1819
Dołączył(a): środa, 24 września 2003, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sw poniedziałek, 23 maja 2005, 18:55

atest owszem, ale w osobówce, jak masz ciężarówkę, to możesz zamalować, przecież są modele kangoo bez okien i tez mają homologację. JEdnak dla swietego spokoju polecam z atestem (tez taką mam).
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Następna strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości