ciemne szyby

czyli wszystko na temat tuningu mechanicznego i optycznego

Postprzez broda wtorek, 24 maja 2005, 20:01

Witam !

Ja przyciemiałem szyby w poprzednim aucie renault megane i kangoo również. Sprawa wygląda następująco: jeżeli nie chcesz mieć problemów z policją to przyciemniac można szyby boczne i tylną. Nie można przedniej ani bocznych przednich. To znaczy boczne przednie morzesz przyciemnić ale muszą przepuszczać 70% światła co oznacza praktycznie brak przyciemnienia. Na pozostałe szyby jak przyciemnisz to firma powinna wkleić ci numer certyfikatu i dostaniesz wkładkę do dowodu rejestracyjnego. Ja robiłem w sprawdzonym zakładzie pod Kozienicami w Brzeźnicy i jestem bardzo zadowolony a nie wszystkie firmy robią solidnie warto zainteresować się gdzie to wykonać. Zostawiłem pojazd na jeden dzień i zrobili to ok. Zapłaciłem ok 400 zł. Na początku zastanawiałem się nad piecowym przyciemnieniem ale to koszt 800 zł i szybę tylną klapa klejoną trzeba by wyciągac i kleić na nowo dałem sobie spokój z ta metodą.
Jeżeli mogę w tym temacie jeszcze pomóc proszę o pytania.
Pozdrawiam
BRODA /Paweł/KANGOO Expression 1.6 16V 95 KM Automatic (morski niebieski metalik)GG: 3441491
Avatar użytkownika
broda
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Puławy

Postprzez skarb wtorek, 24 maja 2005, 22:50

W Łodzi przyciemniłem w firmie za 320 zł brutto z paskiem na górę - przód. Dali mi atest i fakture na folię antywłamaniową.

Na wszystkie szyby tylne boczne wybrałem folię grafit najciemniejszą, a na tył jeden stopień mniej ciemną (jak pan fachowiec powiedział - są 4 stopnie).

Polecam zrobić to w ten sposób co ja - widoczność do tyłu jest dobra (nawet bezproblemowa) a na boki tylne też coś widać - tyle że mniej.

Jak jakaś fajna laska jedzie to sobie ją można bez krempacji przez tylną boczną szybkę pooglądać - i nawet języczek pokazać (he he!).

Uwaga - bardzo polecam przedni pasek. Słoneczko nie razi.

Kangurek jest moim drugim samochodem w którym przyciemniałem szybki i w związku z tym mogę uważać, że mam w tym względzie pewne doświadczenia i przemyślenia - a są one jedynie słuszne (he,he!)

Wszystkim polecam ciemne szybki - wnętrze staje się przytulniejsze - przynajmniej dla mnie bo jestem ciemnolubny.

Polecam także owiewki (heko) - ja zapłaciłem 50 zł. Słoneczko nie razi z boczku.


Pozdro i miłego przyciemniania i nie rażenia słoneczkiem.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez andrzey środa, 29 czerwca 2005, 20:50

Mam pytanie gdzie w Łodzi przyciemniałeś szyby :?:
Avatar użytkownika
andrzey
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): czwartek, 21 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości