CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

czyli wszystko na temat tuningu mechanicznego i optycznego

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez Marek_Bielsko poniedziałek, 2 listopada 2009, 21:08

Bullitt napisał(a):
Takie jak to białe pod mostem...i wkładasz w nie conajmniej jego równowartość



Jeżeli chodzi o moje, to nie ma tam żadnego mostu ;)
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez MZ_MZ środa, 22 września 2010, 14:04

Zawsze to mnie zastanawiało, ale chyba obiektywnego źródła informacji nie ma.
Ci są mają, mówią że jest super, Ci co nie, to że to zabójstwo dla silnika? Gdyby bylo to takie proste to dlaczego fabryka tego nie robi???
Np. silnik 1.5 DCI 85/105KM to również konstrukcyjne różne silniki (ciśnienie doładowania ...) - wystarczy spojrzeć na masę samochodu (chociaż to dziwne że aż tyle).
Zwolennicy chip-tuningu twierdzą , że 100KM z silnika 85KM to tylko modyfikacje softu? Czy taki silnik "pochipowany" do 100KM to to samo co fabryczny 100KM (np. Scenic) ???
Konstruktorzy wkładają wiele wysiłku żeby z coraz mniejszych pojemności wycisnąć konie, a "specjaliści" twiedzą, że tylko nowy program i po kłopocie? Naprawdę zastanawiające :roll:
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez Lucass środa, 22 września 2010, 14:30

Chiptuning nie musi być wcale modyfikacją softu. Tzn precyzyjniej - nie musi być ingerencją w soft fabryczny. Wystarczy włożyć boxa. Ci co mają/mieli, wiedzą, że na samym boxie też "da się "
A czy to jest bezpieczne?
Posiadanie samochodu w ogóle nie jest bezpieczne.
Wydatki, kłopoty, awarie, możliwość kradzieży, wypadku itd, itp... :roll:
To chociaż jakąś przyjemność z jazdy trza mieć :mrgreen:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez Marek_Bielsko środa, 22 września 2010, 15:05

Całkiem niedawno konsultowałem się z firmą ECUSOFT, której właścicielem jest ojciec mojego powiedzmy znajomego (bardziej z widzenia). Oni robią tylko i wyłącznie program, boxa nie polecają. Co ciekawe jak ma się seata i robi u nich program nie traci się gwarancji. Można poczytać o tym u nich na stronie http://www.ecusoft.pl/ nie reklamuję ich, bo nie wiem nic o jakości ich usług. Do tego kangoo co mamy dCi 82 program kosztuje u nich 1000zł. No i teraz tak jakbym kupił nowe (w sensie w salonie) kangoo z zerowym przebiegiem to bym zrobił program, zakładając, że będę nim jeździł 100-120 tys. km i go sprzedam. Mamy teraz przebieg koło tego i z racji tego, że moc do codziennej jazdy jest wystarczająca, a przejechać nim chcemy jeszcze minimum 100 tys. programu nie robimy. Wiem, że nasz kangur jeździł przez jakiś czas z BOXem, ale chyba mu to nie zaszkodziło. Jakbym miał kangoo dCi 65, to pewnie bym się zastanowił nad softem, czy 1000zł to dobra cena za przyrost mocy do około 88KM i jaki planowałbym zrobić przebieg. Chyba na silnik po programie trzeba bardziej uważać, częściej wymieniać olej i dbać tego oleju dobrą jakość. Nie lałbym ELFa, tylko pewnie jakiś MOTUL 300V 15W50 czy coś podobnego.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez arthi czwartek, 11 listopada 2010, 01:58

Właśnie tak ostatnio sobie pomyślałem o chip tuningu 1.5dci 85KM, widze że nie tylko dla mnie ta moc to trochę mało. Ktoś próbował, czy nie ma odważnych?
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez Wiz czwartek, 11 listopada 2010, 07:12

Nie ma odwaznych, bo tunning to samo zlo :lol:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez arthi czwartek, 11 listopada 2010, 11:47

Jak sie nie ma mozgu, to uszkodzenie fabrycznie nowego i niewirusowanego disela w krotkim czasie nie stanowi problemu. Bardziej zastanawiam sie, czy i jakie sa korzysci, czy warto wydac te 1000zl, czy mod jest odczuwalny? Dobrze, jakby byl jakis uzytkownik i napisal swoje spostrzezenia, dci to nie tdi. Na strona zwiazanych z tuningem wyczytalem, ze nie ma problem z poodciagnieciem mocy do 105 i osobiscie wolabym ten silnik zchipowac do 105 niz brac ten frabrycznie zmodyfikiowany 105 konny, to podobno samo zlo, wiecej wad niz zalet, a klienci to takie kroliczki doswiadczalne.
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez skarb czwartek, 11 listopada 2010, 14:11

Tuning to same korzyści.

Jak nie zrobisz to się nie przekonasz.

Musisz sobie jednak zdawać sprawę, że silnik napewno nie wytrzyma ci 400 000 km tylko jakieś 300 000 km.

Wydaje mi się jednak, że do tego czasu autko zardzewieje.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez arthi czwartek, 11 listopada 2010, 15:19

Wlasnie zglebiam temat i jakosc nie zacheca mnie tunnig 1.5dci. Gdzies znazlem opinie, ze o ile w niemieckim samochodzie to zaden problem to we francuskim czy wloskim moze juz byc. W skrocie chodzilo o jakosc elementow, slabe sprzeglo, kolo dwumasowe i takie tam. Z tego co wiem to w kangoo 105KM dci jest rzeczywiscie miedzy innymi inne mocniejsze sprzeglo mimo zaledwie 40Nm wiecej w prownaniu do wersji 85KM, co jakby to potwierdzalo. Znam tez historie fiata jdt po niespelna 20 tys. skrzynia zlom, mimo ze nie chipowan0y, tylko troche katowany przez przedstawiciela. Inna sprawa, mimo ze renault, citroen czy fiat to dosc popularne marki na naszym rynku, wiecej jest o chipowaniu silnikow TDI. Nikt z forum tez sie chyba nie zdecydowal...

pisz zgodnie z zasadami polskiej pisowni uzywaj polskich znakow pisz uwazniej poza tym nie ma takich silnikow jak jdt sa tylko jtd jak nie potrafisz pisac nie pisz lub uzywaj programow korektorskich

Pisz zgodnie z zasadami polskiej pisowni. Używaj polskich znaków, pisz uważniej. Poza tym nie ma takich silników jak jdt, są tylko JTD. Jak nie potrafisz pisać, nie pisz lub używaj programów korektorskich.

Niby to samo, ale chyba odbiór inny ;) /MOD
kangoo II 1.5dci 2008
arthi
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:30

Re: CHIPTUNING CZY TO BEZPIECZNE ?

Postprzez Wiz czwartek, 11 listopada 2010, 16:48

Arthi BAJKI opowiadasz :!:
Gdziesz, slyszalem, ponoc. Nie wiesz, nie znasz sie a wyrazasz autorytatywna opinie ze sie nienadaje. Czytaj dalej i zglebiaj temat, moze sie dowiesz czegos dokladniejszego i z wiarygodnego zrodla - polecam to forum lub rozmowe z ludzmi z tego forum.
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości