ponieważ nie chce sie rozstawc z kangurem to...

czyli wszystko na temat tuningu mechanicznego i optycznego

Re: ponieważ nie chce sie rozstawc z kangurem to...

Postprzez Lucass niedziela, 18 kwietnia 2010, 08:34

kaka01 napisał(a): czy opony 185/60/14 da sie wsadzic do kangoo na przód co by nie obcierały?
Bez problemu
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: ponieważ nie chce sie rozstawc z kangurem to...

Postprzez a-kwiaty niedziela, 18 kwietnia 2010, 10:34

ja mialem 185/65/14 i bylo ok bez dystansow itp
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: ponieważ nie chce sie rozstawc z kangurem to...

Postprzez lam3r niedziela, 18 kwietnia 2010, 11:01

kolega zmieni sobie zdjęcie z podpisu:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: ponieważ nie chce sie rozstawc z kangurem to...

Postprzez a-kwiaty niedziela, 18 kwietnia 2010, 12:32

a dlaczego?
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: ponieważ nie chce sie rozstawc z kangurem to...

Postprzez lam3r niedziela, 18 kwietnia 2010, 19:00

A nic. założyłem się z żoną, że dokładnie tak odpiszesz i wygrałem:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: ponieważ nie chce sie rozstawc z kangurem to...

Postprzez kaka01 niedziela, 18 kwietnia 2010, 21:35

Lucass napisał(a):
kaka01 napisał(a): czy opony 185/60/14 da sie wsadzic do kangoo na przód co by nie obcierały?
Bez problemu

Dziękowac!
kaka01
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 20:15
Lokalizacja: Podkowa Leśna k.wawy

Re: skrznia clio do kangoo...czy spasuje ??

Postprzez kaka01 piątek, 11 czerwca 2010, 21:55

Ponizsze posty zostaly wydzielone z innego watku gdzie nie dotyczyly pytania. /MOD

profit napisał(a):Zaraz , zaraz mam Kangoo 1,4 E7J 2000r oraz Kango 2008 1,6 16 V i z dużym prawdopodobieństwem stwierdzam , że 1,6 ma dłuższe przełożenia. Ponieważ nie mam w 1,4 obrotomierza trudno mi dokładnie określić obroty ale widzę ( ciągnąc np. przyczepę ) , że pomimo mniejszej mocy (75 km vs 95km) kangoo 1,4 na dwójce lepiej się zbiera od niższych obrotów natomiast 1,6 muszę wyżej kręcić żeby go nie męczyć choć moment obrotowy ma naprawdę spory (148Nm) .Niewątpliwie jednak ciągnąc go wysoko na obroty przyspieszenie jest powalające ( jak na klasę auta, jego masę i możliwości trakcyjne to nawet jest trochę za mocny). Poza tym każda skrzynia ma swoje oznaczenie , choć trzeba trochę poszukać ale można dojść jaka skrzynka do czego pasuje. Warto się zastanowić bo jak dasz długą skrzynię do małej mocy to setkę po 30 sek. osiągnież nie mówiąc już o elastyczności podczas wyprzedzania. Odwrotnie też niedobrze bo się lewarem namachasz a i spalanie będzie wyższe. często na co dzień najlepiej spisują się rozwiązania fabryczne ( ale są wyjątki).

generalnie 1.6 można mocniej krecic ma dalej odciecie niż 1.4 ale za to 1.4 to 8v wiec dół obrotów bedzie miał napewno lepszy mimo mniejszego momentu niż 1.6 ,aczkolwiek u mnie przy tych 110KM idzie ładnie od samego dołu aż do odciecia. niewiem jaka mam skrzynie ale jakas dziwna bo na 1 mam 60 a na 2 już 110 (oczywiscie ciagnac do odcinki) ,wyprzedza sie b.dobrze długie biegi.ogólnie polecam swap tylko mogło by byc troche taniej .
kaka01
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 20:15
Lokalizacja: Podkowa Leśna k.wawy

Re: skrznia clio do kangoo...czy spasuje??/duża a mała łapa

Postprzez Masaccio sobota, 12 czerwca 2010, 09:47

Jaki był całkowity koszt takiej przekładki?
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: skrznia clio do kangoo...czy spasuje??/duża a mała łapa

Postprzez profit sobota, 12 czerwca 2010, 10:07

Na dwujce 110 ? !!! :o W fabrycznej wersji są napewno inne przełożenia. Ty masz chyba z megane lub laguny silniczek. Ale przy przeszczepie też bym się porwał na mocniejszą wersję tego silnika. W oryginale ma specjalnie zredukowaną moc. Wiadomo, półdostawczak no i przy 110 km to już można se krzywdę zrobić niechcący :D A jak z trakcją , czy nie rwie laczków z przodu? Na mokrym to chyba delikatnie z przodu? I jak ogólnie się zprawuje autko - nie generuje problemów związanych z przeróbką? A i ile masz obrotów na 5- ce przy 70km/h? U mnie w wersji 95km jest równe 2000 obr/min. W takim razie ty masz chyba mniej. Ale z kolei mój z krótszą skrzynią powinien być jednak zrywniejszy? :?: Co do porównania 1,6 z 1,4 to owszem silniki ośmiozaworowe mają lepszy dół ale i tak nie dorówna to wyższej mocy silnika 1,6 ( nawet tylko 95 km).
Kangoo 1,4 2000r 161kkm , zaczepny.
Kangoo 1,6 16V 2008r 30kkm , zaczepny.
profit
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 35
Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2008, 21:25

Re: skrznia clio do kangoo...czy spasuje??/duża a mała łapa

Postprzez kaka01 sobota, 12 czerwca 2010, 15:33

nie no silnik mam z clio 2 1.6 16v sam widziałem jak gosc go wyciagał ,rocznik 2002 zmodyfikowany na mechaniczna przepustnice.z trakcja przy oponie 175 sa problemy jak strzele ze sprzegła powyżej 4000obr. wtedy nie mam trakcji do odcinki tak to normalnie jest w miare :) ,koszta przeróbki to około 5000zł wraz z silnikiem za który zapłaciłem 1000zł(okazja z dobrym przebiegiem). co do robienia krzywdy to słabo sie prowadzi troche w zakretach przy duzych predkosciach ,mimo zawieszenia na sachs ,musze chyba jeszcze sprezyny na przód z diesla wrzucic bedzie lepiej :) niebawem przełoże zegary z clio to bede mógł ci powiedziec ile mam na 5 przy 70 km/h.a co do skrzyni to jak go sprowadzał mój ojciec to był zwalony 5 bieg i mechanicy wymienili na jakas inna która ma dziwne przełożenia.

docelowo miał byc silnik z clio sport 172KM ale niestarczyło mi pieniedzy ,moze kiedys to zrobie ,ale na innym kangooorze i to bedzie raczej tylko do street racingu.

Polaczono posty. /MOD
kaka01
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 20:15
Lokalizacja: Podkowa Leśna k.wawy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości