FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez istanbul sobota, 20 stycznia 2018, 12:19

Witam, posiadam filtr DPF/FAP jak kto woli. Zrobiłem autem od nowości 240 tys km. Jako, że 80% jazdy to trasa, więc nie miałem nigdy problemów z wypalaniem filtra.
Niestety przy ok 240 tys zaczęły się małe problemy. Ilość sadzy była już zbyt duża, auto wpadało w tryb awaryjny (wyższe spalanie o ok 1litr, permanenty smród wypalanego filtra, check engine). Co ciekawe, nie miałem problemów z dynamiką samochodu. Przeszła myśl nawet, że żeby usunąć ten filtr. Poszperałem jednak trochę w sieci i znalazłem filmiki, na których ludzie zwyczajnie przepłukują te filtry wysokim ciśnieniem. Zadzwoniłem do mojego mechaniora i faktycznie powiedział, że robi takie rzeczy.
Po akcji czyszczenia filtra auto jest jak nówka, spalanie spadło znów na 5 litrów i na pewno będzie spokój przez dłuższy czas.
A z tłumika...górskie powietrze :lol:
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez istanbul niedziela, 8 lipca 2018, 09:28

update:

Minęło 30 tys od momentu płukania.

Żadnych problemów
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez istanbul wtorek, 4 grudnia 2018, 12:13

60 tys od płukania - nadal żadnych problemów.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez Fircyk81 niedziela, 17 lutego 2019, 13:26

Witam ,jak działa fap w kangoo (posiadam 1.5 63 kw 2010) , kiedy i co ile się wypala jak to poznać ? W oplu co 6oo km i nie mogę przerwać , rozpoznaje to po chwilowym spalaniu na postoju i głośnej pracy silnika . Jak to działa w kangurze i na co zwrócić uwagę.
Kangoo II 2010 1.5 dci 86 km
Fircyk81
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2019, 13:18
Lokalizacja: Zamość

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez roman123456 poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:34

Fircyk81 napisał(a):Witam ,jak działa fap w kangoo (posiadam 1.5 63 kw 2010) , kiedy i co ile się wypala jak to poznać ? W oplu co 6oo km i nie mogę przerwać , rozpoznaje to po chwilowym spalaniu na postoju i głośnej pracy silnika . Jak to działa w kangurze i na co zwrócić uwagę.


Witam,o ile sie nie myle ten typ silnika nie ma tego filtra.Mam taki sam silnik i bez filtra tego i dwumasy . Mam tez fiata 1.3 z tym filtrem i powiem ci ze jak juz jest lekko zapchany to strasznie śmierdzi spalinami koło auta.Wtedy muszę przegonić go po autostradzie tak porządnie i spokój na miesiąc,pachnie koło auta. Tez sie załancza co jakis czas wypalanie filtra bo odrazu włącza sie wentylator przy chłodnicy i większe obroty silnika sa wtedy,a pech jest taki ze zawsze to sie zalancza jak trzeba gasić motor,a wtedy nie wolno.W moim kangoo nie mam tego i całe szczęście.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez Fircyk81 wtorek, 19 lutego 2019, 20:13

Roman ,pocieszyłeś mnie. Spradziłem dziś też po vinie, faktycznie nie mam fapa. Już mam jeedno auto z filtrem i znam ból, bardzo się cieszę że nie ma. A jeśli faktycznie dodatkowo dwumasy nie ma , to był dobry zakup :) W końcu normlny samochód.
Kangoo II 2010 1.5 dci 86 km
Fircyk81
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2019, 13:18
Lokalizacja: Zamość

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez roman123456 wtorek, 19 lutego 2019, 23:31

Fircyk81 napisał(a):Roman ,pocieszyłeś mnie. Spradziłem dziś też po vinie, faktycznie nie mam fapa. Już mam jeedno auto z filtrem i znam ból, bardzo się cieszę że nie ma. A jeśli faktycznie dodatkowo dwumasy nie ma , to był dobry zakup :) W końcu normlny samochód.


Raczej to pewne ze nie masz dwumasy bo mamy takie same silniki :D
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez Fircyk81 piątek, 22 lutego 2019, 20:31

Mój przy gaszeniu trzęsie silnikiem, podczas wysprzęglania ok, nic nie tłucze. Pewnie to objaw braku tłumika drgań :)
Kangoo II 2010 1.5 dci 86 km
Fircyk81
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2019, 13:18
Lokalizacja: Zamość

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez roman123456 piątek, 22 lutego 2019, 23:21

Fircyk81 napisał(a):Mój przy gaszeniu trzęsie silnikiem, podczas wysprzęglania ok, nic nie tłucze. Pewnie to objaw braku tłumika drgań :)


Hej,jak ja sie przesiadłem do kangoo to przez jakis czas tez mi sie wydawało ze przy gaszeniu trzęsie silnikiem,teraz to już kwestia przyzwyczajenia,zalezy jakim autem jeździłeś wcześniej.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez Fircyk81 sobota, 23 lutego 2019, 14:06

Mam astrę 1.9 cdti, tu się wszystko dzieje aksamitnie. Najśmieszniejsze że jak kangoo kupowałem to ze sprzedającym była rozmowa że dwumasa pewnie się kończy dlatego tak szarpie przy kaszeniu. Sprzedający mi też powiedział że auto ma FAP:) Ale to taką miał wiedzę o aucie, w ogłoszeniu było że ma 68 koni :)
Kangoo II 2010 1.5 dci 86 km
Fircyk81
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 17 lutego 2019, 13:18
Lokalizacja: Zamość

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości