Przewód łączący manetki pod kierownicą.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Przewód łączący manetki pod kierownicą.

Postprzez ruto25 wtorek, 26 maja 2020, 14:41

Witam serdecznie.
Jeżeli to komuś pomoże to proszę.
W dniu wczorajszym zaczęły mi świrować światła. Co to znaczy? Podczas jazdy załączały mi się światła mijania mimo wyłączonego włącznika.
Jak zwykle zabrałem się do diagnozy problemu i okazało się, że uszkodzone (urwane) są przewody przy wtyczce w samej manetce.
Przejrzałem wszystkie sklepy w okolicy (chciałem kupić taką wtyczkę), ale nikt nie umiał mi pomóc, więc poszedłem do elektromechanika
który od razu zawołał 100 zł i powiedział, że nie ma żadnej szansy na naprawę starej wtyczki tylko trzeba wszystko lutować.

Panowie wcale nie trzeba !!!!!!!!!!!!

Wystarczy trochę samozaparcia i cierpliwości. Po wymontowaniu i rozłożeniu manetki świateł wypinamy wtyczkę i delikatnie za pomocą
szpilki, igły, lub czegoś ostrego wydłubujemy pozostałe fragmenty uszkodzonego przewodu z wtyczki. Sposób zarobienia wtyczki jest banalnie
prosty. Ja miałem już zesztywniałe przewody więc wymieniłem wszystkie. I tym samym było je łatwiej umieścić na swoim miejscu.
Nie trzeba ich odizolowywać, wystarczy delikatnie jakimś niewielkim narzędziem wcisnąć na miejsce i potwierdzić miernikiem
przejścia. Ja użyłem do tego malutkiego kluczyka sześciokątnego z zestawu precyzyjnego i przez naciśnięcie przewodu blaszki przecięły
izolację i zrobiły styk i ot cała filozofia. Przewody w skrajnych wtyczkach 1:1.

Pozdrawiam.

Nie dajmy się kroić. Sami też możemy dużo zrobić.
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości