KKP testuje nowego Kangoo

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez Masaccio czwartek, 13 marca 2008, 17:08

MZ_MZ napisał(a):
benski napisał(a):Zobaczymy jak Nowe Kangoo wypadnie w obliczu nadciągającej konkurencji: nowego Partnera i nowego Berlingo. Bo sylwetki tych autek są naprawdę ciekawe.

Ma ktoś link jak wygląda nowe Berling/Partner?

http://www.autokrata.pl/lod/3594/nowy_peugeot_partner/
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez jon104 czwartek, 13 marca 2008, 17:55

Żadnych porywów :|
Nic w tym ciekawego nie widać. A jak dłuzej sie przypatrzeć (np. z boku) to linia okna drzwi kierowcy zupełnie przypomina stare Doblo, a tylnego okna nowe Kangoo :oops: . Przód wypasiony nowym "ryjkiem", a deska rozdzielcza to juz żywcem stare Doblo, a więc.... żadna konkurencja :lol:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez dempsej czwartek, 13 marca 2008, 18:37

Citroen Berlingo jest IMO ładniejszy z przodu, ale reszta to samo.
ObrazekObrazek
Był sobie zielony Kangur 1.5 dCi 80 KM + cośtam jeszcze, Privilege, klapa , ale pojechał w dobre ręce.
http://dempsej.deviantart.com, http://www.flickr.com/photos/dempsej/ - moje zdjęcia
Avatar użytkownika
dempsej
II Vice Kangoomistrz 2009
II Vice Kangoomistrz 2009
 
Posty: 789
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2005, 00:00
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez Lucass czwartek, 13 marca 2008, 19:04

Ogólnie Peugeot trzyma linię. Nadwozie (przód) o agresywnej stylistyce, jak w osobowych serii ...07 . Przy nim Kangoo to taki trochę... ciapek ;) :P
Przednie okno z pionowym słupkiem, przesunięte lekko w tył (bliżej kierowcy) lusterko. Teoretycznie większe pole widzenia...
Podejrzewam możliwość otwierania samej szyby w tylnej klapie (te czarne zawiasy u góry).
Plastiki w bagażniku zabierają przestrzeń. I są jakieś takie wysokie...
Wygląda na to, że ten segment z małych aut dostawczych przechodzi w podwyższone kombi :twisted:
Ale kanapa dzielona na 3 to duży plus.
Deska mi sie nie podoba. Zwłaszcza ten środkowy panel.
Ogólnie skłamałbym gdybym powiedział, że ten konkretny partner mi sie nie podoba. Oczywiście to wersja wypasiona i to bardzo. Podejrzewam, że wersja standard, zubożona o błyszczące bajery, traci na uroku :P :twisted:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez Rafal1504 piątek, 14 marca 2008, 07:49

Oglądałem nowego kangoo w salonie tylko z zewnątrz i mam mieszane uczucia, deska mi się podoba ale zewnatrz to chyba starszy model bardziej przypadl mi do gustu, odwrotnie w Peugeocie na zewnątrz niczego sobie deska nie dla mnie z tych dwóch aut wyszłoby nezłe cacko.
Avatar użytkownika
Rafal1504
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela, 18 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: k/Kalisza

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez dempsej piątek, 14 marca 2008, 11:23

Rafal1504 napisał(a):Oglądałem nowego kangoo w salonie tylko z zewnątrz i mam mieszane uczucia, deska mi się podoba ale zewnatrz to chyba starszy model bardziej przypadl mi do gustu, odwrotnie w Peugeocie na zewnątrz niczego sobie deska nie dla mnie z tych dwóch aut wyszłoby nezłe cacko.


Dlatego wygrywa kangur, bo jadąc samochodem częściej widzi się jego wnętrze niż karoserie :P
Nowy na zdjęciach był dla mnie paskudny, ale po oswojeniu daje radę z nim żyć.
Ale przód kangura I ph2 :twisted: jest tu nie do pobicia.
ObrazekObrazek
Był sobie zielony Kangur 1.5 dCi 80 KM + cośtam jeszcze, Privilege, klapa , ale pojechał w dobre ręce.
http://dempsej.deviantart.com, http://www.flickr.com/photos/dempsej/ - moje zdjęcia
Avatar użytkownika
dempsej
II Vice Kangoomistrz 2009
II Vice Kangoomistrz 2009
 
Posty: 789
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2005, 00:00
Lokalizacja: Okolice Wawy

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez Jacky sobota, 15 marca 2008, 08:40

Osobiście się w ostatnią sobotę przekonałem, że nowy kangurek wygląda o niebo lepiej w rzeczywistości niż na zdjęciach mając okazję dokładnie poobmacywać stojący u Dąbrowskich w Zabrzu srebrny dci
Kangoo 1.5dCi Helios 2002/Noc Kairu
Kangoo 1.5dCi Helios 2007/Gwiezdny Pył
Obrazek
Avatar użytkownika
Jacky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 45
Dołączył(a): niedziela, 10 lutego 2008, 00:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez MK poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 08:17

Podobnie jak niektórzy, wczoraj wybraliśmy się rodzinnie na testowanie nowego Kangusia III. :D
W pamięci miałem wszystkie dotychczasowe uwagi, dzieci miały przykazane wleźć w każdą dziurę, :twisted: otworzyć każdą klapkę, :twisted: naciskać wszystkie guziki i potrzaskać każdymi drzwiami, :twisted: a żona sprawdzić lusterka, :mrgreen: wspomaganie kierownicy. :mrgreen: Dziewczyna z salonu była trochę przerażona, :lol: ale potem się uspokoiła, gdy zobaczyła fachowych ”testowaczy”:
Oto nieuporządkowane wnioski z jazdy HELIOSEM 85KM po trasie i dziurawej asfaltowej krętej drodze wiejskiej:
- urósł tylko z zewnątrz, w środku subiektywnie miejsca tyle samo, albo mniej - tył na wysokości łokci, mniejszy zakres regulacji fotela kierowcy :| ;
- dużo długości stracono na przednim podszybiu- „lotnisko”, nie lubię tego :evil: ;
- przy prawidłowej pozycji kierowcy miałem opuszczone siedzenie, podniesioną kierownicę, a i tak była za nisko, fotel max z tyłu (mam 176cm wzrostu), dzieci miały mniejszą odległość kolan do oparcia – subiektywnie mniej miejsca :| ;
- podłokietnik przeszkadza w zapięciu pasów :| ;
- podniesiona podłoga z tyłu (schowki w podłodze mikroskopijne) mi przeszkadzała rodzina to zauważyła, lecz nadmiernie nie narzekała :roll: ;
- konsola jednak daje o sobie znać na kolanie, żonie też :roll: ;
- chyba trochę za daleko z przodu jest sterowanie wentylacją na konsoli :roll: ;
-lusterko wewnętrzne – mikroskopijne :| ;
- lusterka zewnętrzne - BDB :)
- zabudowane boki bagażnika są skandalicznie niewykorzystane :evil: ;
- niewidoczne w słoneczny dzień kontrolki – może tablica była przyciemniona :roll: ;
- stał na pochylonym parkingu i tylne pasy ( wszystkie) się zablokowały, pasażerowie zapinali się w „biegu” na płaskim (miałem to sporadycznie w pierwszym Kangusiu z jednym pasem) :roll: ;
- welurowa podłoga przy dzieciach jest minusem :| ;
- nieprzyjemny gatunek plastiku na drzwiach, reszta poprawna, nie skrzypiała na dziurach, ale to była nówka poniżej 1000km :roll: ;
- wszyscy orzekli, że klamki są albo niewygodne, albo delikatne, albo nieładne, albo wszystko na raz :roll: ;
- górne prowadnice drzwi bocznych lakierowane w kolorze nadwozia - chyba będzie odpadał lakier :roll: ;
- jakby słabsza blokada otwartych drzwi bocznych :roll: ;
- duża siła potrzebna do zamykania drzwi – może tylko wada nowych uszczelek :roll: ;
- wersja kobieca za dopłatą :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- w jeździe zawieszenie sprężyste, pochylenia na zakrętach niewiele odstają od poprzednika, ale są większe :ugeek: ;
- hamulce dobre :ugeek: ;
- skrzynia OK – wsteczny- klasycznie włączany do tyłu, nie ma pierścienia :ugeek: ;
- sprzęgło brało na samej górze :roll: ;
- wspomaganie baaaardzoooooo wydajne, nie pogarsza „czucia” auta :ugeek: ;
- żona stwierdziła, że manewruje się dobrze, ale te dodatkowe 40 cm to dodatkowy i znaczący problem do znalezienia miejsca parkingowego :| ;
- dużo lepsze wyciszenie, nawet zapomnieliśmy założyć półki – była za siedzeniem i nie było odgłosów z bagażnika :D ;
- silnik 85KM jest w Kangusiu III tym, czym 65KM w moim Kangusiu I, czyli do jazdy rodzinnej wystarczający i nic ponadto, ale nie można powiedzieć, że jest się zawalidrogą, „zbiera” wystarczająco, elastyczność na podobnym poziomie jak w starszym :) ;
- brak kieszeni w tylnych drzwiach :| ;
- możliwa słaba lampka oświetlenia z przodu -nie wiem jak w praktyce (dzień), ale jest malutka i nie ma „soczewek” :roll: ;
- krótka, ale zaskakująco wygodna dźwignia kierunków/świateł :) ;
- wygodniejszy system składania tylnych siedzeń :) ;
- siedzenia przednie z lepszym podparciem bocznym, tylne podobne do poprzednich :) .

To wszystko, co zapamiętałem.
Lepszy / gorszy od poprzednich :roll: ??????
Trudno powiedzieć, nam nie był potrzebny większy, zwłaszcza, że tylko z zewnątrz, co dla mnie jest minusem, raczej chyba nie wygodniejszy, dużo „bajerów”, żonie podoba się kolor „kaktusowy”, mnie też. Na razie nie zmieniam auta, ale za 2-3 lata to nie wiem, co wybiorę, chyba za dużo oczekiwałem od Kangoo III, ale nie twierdzę, że to porażka.
Nowy jest adresowany do rodziny (dopłata za w.kobiecą wrrrrrrrrrr!!!), jeśli ktoś nie miał Kangusia będzie zachwycony, my stare wyjadacze podchodzimy bardziej sceptycznie, z wyrachowaniem i doświadczeniami.
Moje dzieci (12 i 8 lat) poza wrażeniem nowego samochodu NIE wpadły w euforię – tataaaaaaaaa! kupmy GO!!!!!!!!!!! Podsumowały, że jest fajny ale bez sugestii zamiany, jakby był nowy to też fajnie.
Wszyscy testujący – opiszcie wrażenia (Janusz?).
Długi opis, ale sie starałem :D :D
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 10:02 przez MK, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez MZ_MZ poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 09:14

MK napisał(a):- urósł tylko z zewnątrz, w środku subiektywnie miejsca tyle samo, albo mniej - tył na wysokości łokci, mniejszy zakres regulacji fotela kierowcy :| ;
- dużo długości stracono na przednim podszybiu- „lotnisko”, nie lubię tego :evil: ;
- przy prawidłowej pozycji kierowcy miałem opuszczone siedzenie, podniesioną kierownicę, a i tak była za nisko, fotel max z tyłu (mam 176cm wzrostu), dzieci miały mniejszą odległość kolan do oparcia – subiektywnie mniej miejsca :| ;
- podniesiona podłoga z tyłu (schowki w podłodze mikroskopijne) mi przeszkadzała rodzina to zauważyła, lecz nadmiernie nie narzekała :roll: ;
- konsola jednak daje o sobie znać na kolanie, żonie też :roll: ;
- żona stwierdziła, że manewruje się dobrze, ale te dodatkowe 40 cm to dodatkowy i znaczący problem do znalezienia miejsca parkingowego :| ;


Chyba 20cm urósł.
Dla mnie też ważne są wym. zewnętrzne, w tej chwili dwa samochody wchodzą do garażu.
Ogólnie można obserwować coraz to bardziej rozdmuchane deski rozdzielcze, grube drzwi, samochody rosną z zewnątrz a w środku ... co najwyżej to samo.

Następcą będzie jeżeli nie roomster to może nissan note lub mitshibishi space-star. W grę wchodzi jeszcze nowy fiat florino osobowy, ale trzeba poczekać.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez Downunder poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 11:25

a będzie też nowy Kubistar ? ktoś wie ?
Renault Kangoo 1.2 RNA 2000r 8V D7F 60KM żółty dziewczynka

Down under

Obrazek
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość