KKP testuje nowego Kangoo

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez jon104 poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 19:25

MK napisał(a):Wszyscy testujący – opiszcie wrażenia (Janusz?).
Długi opis, ale sie starałem :D :D

Ja tylko krótki tekścik bo w zasadzie co by nie pisać to i tak to jest Kangoo, więc mi się podoba :)
viewtopic.php?f=6&t=4872&view=unread#unread

MK napisał(a):(...) dzieci miały przykazane wleźć w każdą dziurę, :twisted: otworzyć każdą klapkę, :twisted: naciskać wszystkie guziki i potrzaskać każdymi drzwiami, :twisted:(...)


Przecież zawsze tak robią ;)
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez reno poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 20:29

Nie miałem ani nie jeździłem poprzednią wersją więc się nie będę "mądrzył".
Mnie "nowy" bardzo odpowiada.
MK napisał(a):- dużo długości stracono na przednim podszybiu- „lotnisko”, nie lubię tego :evil: ;

Moze zrobili tak aby poprawić bezpieczeństwo w zderzeniach czołowych?????
MK napisał(a):- podłokietnik przeszkadza w zapięciu pasów :| ;

Zgadza sie, ale gorzej jest od strony pasażera, ja mam fotel dość wysoko podniesiony i zapinanie
nie jest tak uciążliwe, ale do wygody daleko. :(
MK napisał(a):- konsola jednak daje o sobie znać na kolanie, żonie też

U mnie początkowo też, ale znalazłem takie ustawienie fotela że nogę mam wygodnie na pedale gazu
a kolano nie opiera się o konsole.
MK napisał(a):-lusterko wewnętrzne – mikroskopijne :| ;
- lusterka zewnętrzne - BDB :)

pierwsze dlatego, ze drugie ;)
MK napisał(a):- nieprzyjemny gatunek plastiku na drzwiach, reszta poprawna, nie skrzypiała na dziurach, ale to była nówka poniżej 1000km :roll: ;

żaden plastik w tym aucie nie należy do gatunku przyjemnych, ale z dwojga złego wole to niż gołą blachę ;) Do tej pory mam
przejechane 1600 km i nic nie skrzypi :)
MK napisał(a):- wszyscy orzekli, że klamki są albo niewygodne, albo delikatne, albo nieładne, albo wszystko na raz :roll:

Są takie same, tylko plastikowe, jak w nowym Megane Coupe. Akurat dzisiaj przyuważyłem na skrzyżowaniu kiedy taki stal na pasie obok.
MK napisał(a):- wersja kobieca za dopłatą :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

300 zl - no bez przesady..... :lol:
MK napisał(a):- skrzynia OK – wsteczny- klasycznie włączany do tyłu, nie ma pierścienia :ugeek:

w szóstce przy silniku 105 KM - pierścień, do siebie i do przodu, ale czy sposób włączania wstecznego ma coś do oceny samochodu???? ;)
MK napisał(a):- silnik 85KM jest w Kangusiu III tym, czym 65KM w moim Kangusiu I, czyli do jazdy rodzinnej wystarczający i nic ponadto, ale nie można powiedzieć, że jest się zawalidrogą, „zbiera” wystarczająco, elastyczność na podobnym poziomie jak w starszym :) ;

Jak będziesz miał jeszcze możliwość wyprobuj silnik 105 KM - chodzi i zbiera sie lepiej niż przyzwoicie, oczywiście moim zdaniem.
Taki np. Wiz pewnie będzie miał odmienne :lol: :lol: :lol: :lol:
To moje uwagi użytkownika do uwag testera :lol: - wybór, jak zawsze, należy do Was drodzy klubowicze ;)
"Nowy" Helios, dCi 105 KM 2008, kobitka - już u nowego pana
Jeep GC 5,7 HEMI, 330 KM, '05
MB ML 350, '07 - prezent od żonki :)
Fiat Panda 1,3 JTD, '06
Wypoczynek nad morzem: http://www.marine24.pl"
Avatar użytkownika
reno
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
 
Posty: 332
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 00:45
Lokalizacja: Mielno

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez skarb poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 22:03

Taki np. Wiz pewnie będzie miał odmienne :lol: :lol: :lol: :lol:


Bardziej pasowałoby :

Taki np. Wizz - nieprzymierzając ...
lub
Osobnicy pokroju Wizza ...
lub
Jednostki w typie niejakiego Wizza ...
:lol: :lol: :lol:

PS.

Krytykować to każdy potrafi - a jak kupić i testować w pocie czoła dla dobra ogółu i przyszłych pokoleń Kangooromaniaków to nie ma komu. :lol: :lol: :lol:

PS II

Reno powinien dostać medal i dyplom ze zdjęciem (o pucharze nie wspomnę) za robienie podwalin i takich tam i zasługi dla KKK jako prekursor - że kupił i się nie boi dzielić informacjami ! - gdyby nie takie jednostki to dalej byśmy żyli jak te bąki w Jarka d.... bez wiedzy o nowej mutacji kangurka. I takich ludzi nam trzeba więcej.


PS III

Jak tylko odbiorę mojego to też bym chciał dostać puchar, dyplom i jakąś pochwałę ze wpisem do akt. Ewentualonie można mnie będzie na sympozjum zaprosić jako prelegenta cy cóś. :lol: :lol: :lol:

Dodam że "za grubą" kasiorę - nie za darmo.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez reno poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 23:51

skarb napisał(a):Jak tylko odbiorę mojego to też bym chciał dostać puchar, dyplom i jakąś pochwałę ze wpisem do akt. Ewentualonie można mnie będzie na sympozjum zaprosić jako prelegenta cy cóś. :lol: :lol: :lol:

Z przyjemnością oddam Tobie "zaszczyty i honory" :lol: :lol: pierwszego "nowego" w klubie,
tym bardziej że Twoje autko to będzie prawie full wypas więc dużo więcej będziesz mógł
o nim powiedzieć ;) tym bardziej, ze chyba już dosiadałeś kangura we wcześniejszej wersji.
Ciekaw jestem jak Ty wytrzymasz do czerwca???? :lol: :lol: :lol:
"Nowy" Helios, dCi 105 KM 2008, kobitka - już u nowego pana
Jeep GC 5,7 HEMI, 330 KM, '05
MB ML 350, '07 - prezent od żonki :)
Fiat Panda 1,3 JTD, '06
Wypoczynek nad morzem: http://www.marine24.pl"
Avatar użytkownika
reno
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
 
Posty: 332
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 00:45
Lokalizacja: Mielno

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez skarb wtorek, 15 kwietnia 2008, 07:57

Dzięki, dzięki , ale pierwszy zawsze będzie pierwszy.

W każdej chwili może przecież dołączyć ktoś kto już kupił lub kupi wcześniej ode mnie.

Specjalnie to nie mam takiego strasznego ciśnienia bo mój aktualny kangoorek pomyka bez zarzutu, ale z przyjemnością śledzę wszystkie ciekawostki na temat nowego.

Mam nadzieje, że termin czerwcowy wypali - samochód jest zgłoszony do produkcji i się chyba robi.

Z drugiej strony się zastanawiam, że do tej pory na renault.pl nikt nie był łaskaw umieścić Privielege w konfiguratorze.

Na pewno żabojady mają obsuwę z dachem panoramicznym bo w cennikach jest możliwość zamawiania go od 01.03.2008 a do tej pory nie ma takiej możliwości i w konfiguratorze u dilera dach panoramiczny nie wskakuje.

Ba - nawet tak naprawdę to nie wiadomo jak on dokładnie wygląda, bo to na ogólnie dostępnych zdjęciach to jest wizualizacja a nie zdjęcie gotowego autka z dachem.

Zobaczymy jak to dalej będzie.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez MK wtorek, 15 kwietnia 2008, 08:00

Mimo wszystko pozostanę przy swoim zdaniu:

reno napisał(a):
MK napisał(a):- dużo długości stracono na przednim podszybiu- „lotnisko”, nie lubię tego :evil: ;

Moze zrobili tak aby poprawić bezpieczeństwo w zderzeniach czołowych?????
– są inne możliwości poprawy bezpieczeństwa

reno napisał(a):
MK napisał(a):-lusterko wewnętrzne – mikroskopijne :| ;
- lusterka zewnętrzne - BDB :)

pierwsze dlatego, ze drugie ;)
– a dlaczego nie oba duże, żadna oszczędność, a wewn. jest praktycznie bezużuteczne nawet do obserwacji dzieci

reno napisał(a):
MK napisał(a):- nieprzyjemny gatunek plastiku na drzwiach, reszta poprawna, nie skrzypiała na dziurach, ale to była nówka poniżej 1000km :roll: ;

żaden plastik w tym aucie nie należy do gatunku przyjemnych, ale z dwojga złego wole to niż gołą blachę ;) Do tej pory mam
przejechane 1600 km i nic nie skrzypi :)
– w aucie aspirującym, wg. firmy do miana rodzinnego, za taką cenę powinno się stosować już coś przyjemniejszego, zwłaszcza, że w autach za mniejsze pieniądze Renault daje przyjemniejsze plastiki. W tym aucie nie powinno już być "dwojga złego".

reno napisał(a):
MK napisał(a):- wszyscy orzekli, że klamki są albo niewygodne, albo delikatne, albo nieładne, albo wszystko na raz :roll:

Są takie same, tylko plastikowe, jak w nowym Megane Coupe. Akurat dzisiaj przyuważyłem na skrzyżowaniu kiedy taki stal na pasie obok.
– i co z tego, że z MEGANE? Żadna nobilitacja tylko unifikacja. Nam się raczej nie podobały.

reno napisał(a):
MK napisał(a):- wersja kobieca za dopłatą :evil: :evil: :evil: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

300 zl - no bez przesady..... :lol:
– a dlaczego?? Skoro od początku firma dawała darmowy wybór drzwi (tylko boczne za dopłatą), to oznacza, że z ekonomiczno-produkcyjnego pkt.widzenia różnice kosztowe nie są istotne, więc dlaczego mam dopłacać kasę teraz???? Jestem ekonomistą i tak na to patrzę, za 300zł mam halogeny lub „połowę” bardzo fajnych relingów.

reno napisał(a):
MK napisał(a):- skrzynia OK – wsteczny- klasycznie włączany do tyłu, nie ma pierścienia :ugeek:

w szóstce przy silniku 105 KM - pierścień, do siebie i do przodu, ale czy sposób włączania wstecznego ma coś do oceny samochodu???? ;)
- to żadna ocena, to tylko stwierdzenie faktu, bez jakichkolwiek uwag.
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez Lucass wtorek, 15 kwietnia 2008, 13:14

skarb napisał(a):Reno powinien dostać medal i dyplom ze zdjęciem (o pucharze nie wspomnę) za robienie podwalin i takich tam i zasługi dla KKK [...]
[...]też bym chciał dostać puchar, dyplom i jakąś pochwałę ze wpisem do akt

Panowie - da sie zrobić :lol: :lol: :lol:
Przyjedźcie tylko w pewne miejsce :arrow: viewtopic.php?f=7&t=4782
a słowo może stać sie ciałem :mrgreen:
Oczywiście przy sprzyjających Wam wiatrach i okolicznościach przyrody :P :ugeek:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez reno wtorek, 15 kwietnia 2008, 20:25

No cóż, nie będę polemizował z MK nad tym czy nowy kangur jest lepszy czy gorszy bo to do niczego
konstruktywnego nie doprowadzi. Każdy ma swoje kryteria oceny samochodu, a wygląda na to że moje
i MK trochę się różnią.
Jednak dam jeszcze kilka swoich uwag n/t uwag MK
Jeśli welurowa wykładzina na podłodze przy dzieciach jest niepraktyczna to jaka powinna być???? :o
Małe lusterko wsteczne - szeroki słupek miedzy drzwiami w wersji "kobiecej" i tak
mocno ogranicza widoczność + wycieraczka jest tylko na prawych drzwiach, więc podczas
jazdy w deszczu widoczność w lusterku wstecznym jest mocno ograniczona i nie pomoże tu
zamontowanie lusterka nawet o szerokości 0,5m :shock:
Unifikacja klamek, i nie tylko, z innymi modelami Renault = ekonomia i tu chyba MZ powinien wykazać trochę wyrozumiałości ;)
Auto pretendujące, w/g producenta, do miana rodzinnego, owszem, ale nie zapominajmy że to jednak
auto z klasy użytkowych MPV. Typowym rodzinnym jest raczej Scenic i tam chyba plastiki są lepszej jakości,
ale cena również :( Ja nie oczekuję od auta za niewiele ponad 60 tys. zł plastików i jakości elementów wnętrza
aut z półki cenowej powyżej 100 tyś.
W/g Renault przestrzeń z tyłu jest tylko minimalnie mniejsza niż w Vel Satis-ie, ale cóż, jeśli chce się
mieć z tyłu plac zabaw dla dzieci, nawet przy maksymalnie do tyłu odsuniętym fotelu kierowcy, to akurat
w Kangurze, obojętnie starym czy nowym się nie da. Takie rzeczy to tylko w Erze :lol:
Co do ograniczenia pojemności przestrzeni bagażowej przez plastikowa zabudowę, to
widzę że plastiki osłaniają tylko nadkola i czynią bagażnik bardziej estetycznym.
Z prawej strony, pod klapką, jest schowany "sprzęt" do wymiany kola. Nie wiem co
jest po lewej stronie, może można by było wygospodarować tam jakiś mały schowek.
Nie przypuszczam aby producent, ze względów stricte estetycznych, ograniczał przestrzeń
bagażową która zawsze jest mocnym argumentem marketingowym.
Schowki z tyłu w podłodze dla mnie są użyteczne. Trzymam tam gaśnicę, rękawiczki robocze na wypadek
zmiany kola i zestaw zapasowych bezpieczników i żarówek. Może kolega MZ oczekiwał tam
dwóch "piwniczek" dodatkowo chłodzonych klimatyzacja :?
A konkluzja zawsze jest ta sama - nie ma obowiązku kupowania "nowego ". :)
Alternatywą jest kupno nowego "starego", jeśli komuś jednak bardziej odpowiada.
Stary model będzie jeszcze produkowany przez dwa lata.
Ale o tym to już pisałem i to chyba nie raz.
I jeszcze raz podkreślam że daleki jestem od hołubienia tego auta, tym bardziej
iż kupiłem je więcej z konieczności niż dlatego że bardzo mi sie spodobało.
"Nowy" Helios, dCi 105 KM 2008, kobitka - już u nowego pana
Jeep GC 5,7 HEMI, 330 KM, '05
MB ML 350, '07 - prezent od żonki :)
Fiat Panda 1,3 JTD, '06
Wypoczynek nad morzem: http://www.marine24.pl"
Avatar użytkownika
reno
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
 
Posty: 332
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 00:45
Lokalizacja: Mielno

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez Masaccio wtorek, 15 kwietnia 2008, 20:49

reno napisał(a):Nie wiem co
jest po lewej stronie, może można by było wygospodarować tam jakiś mały schowek.

Pewnie by się dało
Obrazek
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: KKP testuje nowego Kangoo

Postprzez reno wtorek, 15 kwietnia 2008, 21:02

No chyba raczej ciężko jakiś sensowny. Na zdjęciu jest lewa strona. Z prawej miedzy nadkolem
a słupkiem jest wciśnięty podnośnik a z kolei, idąc do przodu to oparcie tylnej kanapy opiera sie
prawie o nadkole.

P.S.
Szkoda Masaccio ze Wrocek tak daleko od Koszalinka :( bo już byś miał zlecenie na oklejenie
mojego skoczka reklamą ;)
"Nowy" Helios, dCi 105 KM 2008, kobitka - już u nowego pana
Jeep GC 5,7 HEMI, 330 KM, '05
MB ML 350, '07 - prezent od żonki :)
Fiat Panda 1,3 JTD, '06
Wypoczynek nad morzem: http://www.marine24.pl"
Avatar użytkownika
reno
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
Pierwszy Kangoo 2 w rodzinie ;)
 
Posty: 332
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 00:45
Lokalizacja: Mielno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron