Nowy a przecieka!

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Nowy a przecieka!

Postprzez sevroll poniedziałek, 17 listopada 2008, 20:20

Witam wszystkich !
Niedawno musiałem odwiedzić ASO ponieważ zauważyłem zbierającą się wodę z przodu pod pedałem gazu.
Najpierw myśl pierwsza może wniosłem wodę na butach? Wytarłem elegancko chusteczką.Sucho.
Przejechałem odcinek od wytarcia do domu ok 35 km.Pod domem tragedia. Woda cieknie po pedale,a ja mam mokre buty?!
Rano wycieczka do aso, i stwierdzenie przez fachowca - "to z parownika, te typy tak mają".
Weszli pod auto,wyrwali zatkaną osłonkę odpływu z parownika. Wody ściekło na oko 1l.Podobno osłonka jest niepotrzebna,bo znowu się będzie zatykać.
Tak że, jeżeli was coś takiego spotka ,bez paniki! Walimy się pod auto wyrywamy gumkę i jest ok.Ciekawe co jeszcze można wyrwać ?
Pozdrawiam
Oazis 1.2 16v zielony
Helios 1.5 105kM gwiezdny pył
sevroll
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 36
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 10:04
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez Lucass poniedziałek, 17 listopada 2008, 21:24

Zastanawia mnie tylko skąd woda na parowniku... :roll:
Teraz?
W takie temperatury z klimy korzystasz?

Może ona i wycieka z odpływu parownika (jak zatkany to nie :P ) ale z parownika to ona raczej nie pochodzi... :P
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez sevroll wtorek, 18 listopada 2008, 20:04

Klima chodzi non stop (climatronic). To było półtora tygodnia temu.
Para zawsze będzie się skraplać.Jeżeli ma odpływ niema sprawy,odpłynie na obudowę rury wydechowej i w części (przynajmniej) odparuje.Reszta zostawia plamę wody pod samochodem.
Oazis 1.2 16v zielony
Helios 1.5 105kM gwiezdny pył
sevroll
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 36
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 10:04
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez Masaccio środa, 19 listopada 2008, 01:00

Czy w kangoo nie ma opcji wyłączenia klimy (przy climatronicu)? :shock: W lagunie miałem automatyczną klimatyzację i miała opcję wyłączenia AC (ogrzewanie chodziło).
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez Lucass środa, 19 listopada 2008, 13:56

sevroll napisał(a):Klima chodzi non stop
:shock:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez a-kwiaty środa, 19 listopada 2008, 18:56

Tez mi sie wydaje, ze przy klimatroniku sprezarka pracuje caly czas.
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez Masaccio środa, 19 listopada 2008, 21:47

a-kwiaty napisał(a):Tez mi sie wydaje, ze przy klimatroniku sprezarka pracuje caly czas.

W lagunie I nie.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez skarb środa, 19 listopada 2008, 22:33

Jak się włączy klimatronika na "AUTO" - to może tak być, że sprężarka pracuje cały czas bo jakoś autko mniej się zbiera.

Natomiast wystarczy wyłączyć w klimatroniku tryb "AUTO" i nastawić zadaną temperaturę a sprężarka nie pracuje - co się odczuwa bo autko lepiej jeździ.

Przejechałem 12 000 i jak na razie nie cieknie.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez sevroll czwartek, 20 listopada 2008, 10:32

Jak dotąd jeździłem na trybie (auto).Muszę go wyłączyć.Myślałem że jak automat to sam wie co ma zrobić.

Przejechałem 17000.Przeciekał,...zgubił się automat wycieraczek ale tu serwis już nie umiał pomóc .Po wymianie szyby(po rozbiciu) i czujnika na nowy przestał pracować w trybie auto.
Oazis 1.2 16v zielony
Helios 1.5 105kM gwiezdny pył
sevroll
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 36
Dołączył(a): środa, 14 maja 2008, 10:04
Lokalizacja: Będzin

Re: Nowy a przecieka!

Postprzez Piotrek.S. piątek, 21 listopada 2008, 09:37

Jeszcze małe wtrącenie odnośnie skraplania. Pisałem w tym wątku, że auto już nie cieknie. Sprawdzałem parę dni poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym (temperatura stała w garażu 15 C). Ale plama na podłodze dalej wilgotna i widać, że cosik kapie. Po zaglądnięciu pod spód okazało się, że:
- popychacz zmiany biegów ma plastikową osłonę która jest żebrowana oraz ma wywinięte do góry brzegi,
- idealnie trzyma wodę która dostaje się tam przy każdym przejechaniu przez kałużę bądź jazdę w deszczu (heloł Gabryśka
mamy jesień),
- po ustawieniu samochodu w garażu osłona idealnie znajduje się nad plamą na posadzce,
- zatrzymanie w garażu powoduje, że woda "chlupoce" ładnie kapiąc w miejscu plamy.
- dodatkowo wcześniej gdy był przeciek właśnie tam spływał płyn chłodniczy i przelewał się przez krawędź, po usunięciu
przecieku resztki płynu mieszały się z wodą aż do całkowitego wypłukania,
- dzisiaj wsadziłem tam paluchy, jest oczywiście mokro, ciecz stoi ale po badaniu organoleptycznym wyszło, że to już tylko
woda.
A wracając do automatycznej klimy - zawsze powinna być możliwość wyłączenia sprężarki. Inna sprawa to taka, że w większości samochodów z automatyczną klimą jeżeli mamy ustawiony nawiew np na nogi a chcemy odmuchać zaparowaną przednią szybę to klima się nam załączy. Testowałem w Caddym i w Tucsonie.
BYŁ 1,6 16V Gwiezdny Pył 2006 + elpidżi
następca też "franca".
Piotrek.S.
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 150
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 21:55

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości