Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez lam3r czwartek, 9 grudnia 2010, 15:23

a-kwiaty napisał(a):Przypakiem nie masz zle ustawionych nawiewow? Tzn automatyczna klima dmucha roznym powietrzem tak zeby utrzymac zadana przez Ciebie temperature w okolicach czujnika. Jesli masz nawiewy na siebie a nie rownomiernie na auto to tak moze byc jak piszesz.


Mówię o trybie automatycznym. Wtedy To nie ja decyduję gdzie co leci. Oczywiście mogę.
Masz jednak pewnie rację, bo jak wymuszę np. nawiew na szybę i zadam 20C to będzie w aucie sauna;-)
Co ciekawe, zimą w trybie "auto", na centralne nawiewy nie jest puszczane powietrze. Już o tym tu pisałem, zgłaszałem to też w ASO.... ponoć tak ma być. Mnie to nie pasuje, ale... "nic Pan nie zrobisz":-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez a-kwiaty czwartek, 9 grudnia 2010, 15:27

Zle mnie zrozumiales. Nie chodzi mi o przestawienie trybu nogi, szyba, srodek itd
tylko mechanicznego raczka samych wylotow nawiewow.
U mnie np w trybie rozmrazania przedniej szyby prawie nie dmucha do srodka.
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez lam3r czwartek, 9 grudnia 2010, 18:15

Nawiewy boczne mam zawsze na szyby boczne, środek na środek. Zawsze pootwierane na max. "Odmrażanie" też u mnie działa tak, że wyje niemiłosiernie i dmucha lodowatym powietrzem na szybę przednią;-)
Tak jak napisałem, jeśli zakłócę tryb auto decydując np. że całe powietrze ma iść tylko na szybę przednią, to będę miał ukrop - jakby głupiało mu sprawdzanie temperatury w aucie. Jak samo decyduje gdzie ile dać to jest "jak Cie mogę".
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez a-kwiaty czwartek, 9 grudnia 2010, 19:51

To wyglada, ze jednak automatyka swiruje.
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez MZ_MZ sobota, 25 grudnia 2010, 11:08

Widzieliście test ogrzewania/klimatyzacji a AS 52/53?

Widać stąd że wiele współczesnych samochodów ma problemy z dogrzaniem wnętrza.
Ośmilili się nawet "lekk" skrytykować Golfa 1.4TSI/1.6TDI odmrożenie przedniej szyby 9%/27% po 10 min! :o

A ile tu jest m3 powietrza w stosunku do kangoo.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez skarb sobota, 25 grudnia 2010, 12:18

MZ_MZ napisał(a):Widzieliście test ogrzewania/klimatyzacji a AS 52/53?

Widać stąd że wiele współczesnych samochodów ma problemy z dogrzaniem wnętrza.
Ośmilili się nawet "lekk" skrytykować Golfa 1.4TSI/1.6TDI odmrożenie przedniej szyby 9%/27% po 10 min! :o

A ile tu jest m3 powietrza w stosunku do kangoo.



No to mogli przewidzieć, że robią ogrzewanie do Kangoo co ma dużo m3 a nie do malucha.

Nie chce być złośliwy - bo święta i w ogóle - ale za przeproszeniem co mnie obchodzi golf czy coś tam.

Jesteśmy użytkownikami Kangoo i proponowałbym skoncentrować się na wadach, niedoróbkach w tym modelu auta a nie w innych.

Opowiadanie, że gdzieś jest dużo gorzej niż w kangoo nie jest chyba najlepszym argumentem ZA.

Jak ktoś będzie chciał kupić golfa to na pewno poczyta forum o golfach i zdecyduje czy kupi takowe auto lub nie.

MZ_MZ - czy Tobie oszuści płacą za pozytywny PR w stosunku do tandety zwanej Kangoo II ? :lol:

Po co Ty się starasz ciągle usprawiedliwiać konstruktorów za to że ten samochód ma mnóstwo wad i niedoróbek konstrukcyjnych ?
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez Marek_Bielsko sobota, 25 grudnia 2010, 15:24

skarb napisał(a):
Po co Ty się starasz ciągle usprawiedliwiać konstruktorów za to że ten samochód ma mnóstwo wad i niedoróbek konstrukcyjnych ?


[OT]Może jest zaślepiony miłością do kangoo. Ja też tak mam. [/OT]

:D
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez lam3r sobota, 25 grudnia 2010, 19:53

A żonie okazujesz miłość, mówiąc "sąsiada ma bardziej krzywe nogi od Twoich"?:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez MZ_MZ poniedziałek, 27 grudnia 2010, 08:05

skarb napisał(a):
No to mogli przewidzieć, że robią ogrzewanie do Kangoo co ma dużo m3 a nie do malucha.

Nie chce być złośliwy - bo święta i w ogóle - ale za przeproszeniem co mnie obchodzi golf czy coś tam.

Jesteśmy użytkownikami Kangoo i proponowałbym skoncentrować się na wadach, niedoróbkach w tym modelu auta a nie w innych.

Opowiadanie, że gdzieś jest dużo gorzej niż w kangoo nie jest chyba najlepszym argumentem ZA.


Chciałem tylko powiedzieć, że problem niedogrzania wnętrza występuje również w innych samochodach z nowoczesnymi silnikami, w tym przypadku również w samochodach kompaktowych (o wiele mniejsza kubatura). Notabene test ogrzewania wygrał francuski samochód.

skarb napisał(a):
MZ_MZ - czy Tobie oszuści płacą za pozytywny PR w stosunku do tandety zwanej Kangoo II ? :lol:

Po co Ty się starasz ciągle usprawiedliwiać konstruktorów za to że ten samochód ma mnóstwo wad i niedoróbek konstrukcyjnych ?


Mnie nie płacą. Staram się być obiektywny w ocenach.
SKARB, może tobie płaci koncern V... za krytykę ??? Łatwo jest wszystko dookoła krytykować.

Wracając do tematu postu, dzięki kilku "modyfikacjom" nie narzekam już na ogrzewanie. Dzisiejszy test -14st./jazda miejska <2000 obr. / po 5 min jazdy temp. 29st. (płyn na wejściu do nagrzewnicy), po 20 min. trzeba skręcać ogrzewanie bo za gorąco.
Nie będę pisał o szczegółach, bo tu na forum "ANTYKANGOO" nikogo to nie interesuje.

W obliczu wszechotaczającej krytki postaram się mniej uczestniczyć w forum, dając miejsce na narzekanie "innym".
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez a-kwiaty poniedziałek, 27 grudnia 2010, 09:25

MZ_MZ napisał(a):
W obliczu wszechotaczającej krytki postaram się mniej uczestniczyć w forum, dając miejsce na narzekanie "innym".

Hmm. Chyba podobnie jak MZ-MZ, mam od jakiegos pol roku wrazenie, ze forum jest jak gdyby mniej przyjazne...
Odnosnie krytki - Skarb zalozyles jeden watek, zeby udowonic jak zle jest kangoo - OK ale chyba MZ-MZ niz zlego nie zrobil wyrazajac swoje zdanie.
Bo jesli tak jest faktycznie to lepiej od razu przestac pisac.
Czasem jak sie ma zly dzien to lepiej odlozyc napisanie postu na pozniej. Pozdr.
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron