Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez a-kwiaty wtorek, 22 listopada 2011, 16:33

W sumie jest to ciekawe bo spece od klim wyraznie mowia zeby agregatu nie odpalac ponizej -20stC bo olej jest za gesty.
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez Marek_Bielsko wtorek, 22 listopada 2011, 16:51

Generalnie każdej klimy trzeba używać cały rok, przynajmniej raz na jakiś czas (tydzień) włączyć na chwilę. Przy klimatroniku nie włączy się poniżej około 5-6 stopni Celsjusza. Trzeba wtedy odpalać ją w garażu lub na parkingu podziemnym w centrum handlowym. Przy manualnej może też się nie włączy, ale nie wiem czy tam jest to aż tak 'mądrze' rozwiązane.
W zimie (i nie tylko), klima to sposób numer 1 na odparowanie szyb i osuszenie wnętrza. :)
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez a-kwiaty wtorek, 22 listopada 2011, 17:02

Marek_Bielsko napisał(a):Generalnie każdej Przy klimatroniku nie włączy się poniżej około 5-6 stopni Celsjusza. Trzeba wtedy odpalać ją w garażu lub na parkingu podziemnym w centrum handlowym. :)
bzdura, to jak w zimie odparowujesz szyby?
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez Marek_Bielsko wtorek, 22 listopada 2011, 17:06

Jaka jest definicja zimy? ;)

Nie mam klimatronika i nigdy nie miałem. Na TVN turbo mówili, że się nie włączy.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez skarb wtorek, 22 listopada 2011, 17:10

Trkam napisał(a):mam jeszcze pytania do Skarba: tak jak zasugerowałeś zasłoniłem cała chłodnice i faktycznie jest duża poprawa. mam tylko pytanie czy należy zasłonić wszystkie chłodnice ?( 1.5 dci czyli intercooler i chłodnice klimatyzacji) bo narazie zasłoniłem całą powierzchnie za zderzakiem a przed chłodnicą, zrobiłem to kawałkiem plexi który wsunołem od dołu po wcześniejszym odkręceniu osłony zderzaka. z góry dziękuje za odpowiedz, choć wiem że nie ten dział :)


Jak robi się 0 C to zasłaniam dół.

Jak robi się około -5C to zasłaniam górę - czyli nad tablicą rejestracyjną.

Nie zauważyłem coby auto się jakoś dusiło lub dławiło albo gorzej jechało z powodu zasłonięcia wlotu intercoolera.

Powiem więcej - jak zasłonisz wszystkie dziury to przy -5 c będzie zdecydowanie lepiej jeździło niż zasłaniając tylko dół lub górę.

Sprawdź- zawsze możesz odsłonić.

I tak powietrze dostaje się do intercoolera od spodu od strony kół.

W starym kangoorku też jak się zasłoni wszystko to lepiej jeździ.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez lam3r wtorek, 22 listopada 2011, 17:41

A nie wiem czemu założyłem, że chodzi o automatyczną.

Przy okazji, obruszyli się swego czasu w Renault Polska gdy zapytałem (via mail) czy auto posiada klimatronik... zaznaczam, że nie użyłem słowa "CLIMAtronic", a "klimatronik";-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez Trkam środa, 23 listopada 2011, 10:03

dzięki za odpowiedz Skarb( właśnie o taką konkretna odpowiedz mi chodziło,od osoby która miała do czynienia z tym modelem ), aktułalnie tak jak napisałem mam zasłoniętą cała powierzchnię i tak jak napisałeś nie ma to wpływy na osiągi czy jakiekolwiek dławienie więc narazie tak zostaje. Jedno zauważyłem że dużo dużo szybciej łapie temperaturę właściwą i z tego faktu jestem bardzo zadowolony, i napewno silniczek też lubi jak ma szybciej odpowiednią temperaturę :) dzięki wielkie za odpowiedz i jak będę miał jakieś wiadomości z przeprowadzonych obserwacji to będę się nimi dzielił z Wami :)
Pozdrawiam Kamil
Renault Kangoo 1.5 DCI 82 km helios 2005r. Gwiezny Pył,alu,ciemne szybki i CB na dachu:)- niestety sprzedany.
Renault Kangoo 1.5 DCI 85 km Packlim 2009r. Czerwony jak Ferrari:)
Avatar użytkownika
Trkam
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 25 maja 2011, 12:11
Lokalizacja: Tarnów

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez kacper42 środa, 23 listopada 2011, 12:02

Z ogrzewaniem auta jest rzeczywiście problem w 1,5 dci 85km.
Czy zasłonięcie chłodnicy wpłynie znacząco na wynik spalania.Obecnie komp wskazuje mi średnie spalanie 6,9 w mieście.'
Jak było cieplej wskazywał 6,4.Są to wyniki ,których nie resetuję po każdym tankowaniu , tylko narastająco się modyfikują.
Szczerze to nie wiem w której części jest która chłodnica od czego.Nie podglądałem i czekam na gotowca od Was.
Spróbuję zasłonić i podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez ep08 niedziela, 8 stycznia 2012, 23:04

Marek_Bielsko napisał(a):Przy klimatroniku nie włączy się poniżej około 5-6 stopni Celsjusza. Trzeba wtedy odpalać ją w garażu lub na parkingu podziemnym w centrum handlowym.


Zalezy od modelu:
W S3, L3 i M3 granica jest 0 stopni C (dokladnie -0.5C), ale juz w L2 jest 7C,

Jak jest w K2??
Biorac pod uwage taki sam system jak w S2 i M2, bedzie podobnie jak tam.

Oczywiscie mowimy o klimie automatycznej, ale i tam da sie wymusic dzialanie klimy na mrozie.

Pozdrawiam
Peugeot Partner Tepee Outdoor 2016, 1.6 Blue HDi, 120KM

1.5 dCi Helios '07........od małego mój.........niestety... SPRZEDANY 11.03.2011 !!

Szczeniak 3, 2011, 1.5 dCi FAP - sprzedany 09.2012
Avatar użytkownika
ep08
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 367
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 00:40
Lokalizacja: Opolskie / D / generalnie po Europie sie szwendam.

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza?

Postprzez armata wtorek, 10 stycznia 2012, 15:55

Ja też zasłoniłem całość i widzę, że dużo szybciej się rozgrzewa. Mam tylko trochę obawy o turbinkę.
1.5 dci HELIOS, zielony, z tyłu drzwi 2005
1,5 dci Helios, beżowy, z tyłu drzwi 2010
armata
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 98
Dołączył(a): niedziela, 9 października 2005, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości