Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez skarb poniedziałek, 27 grudnia 2010, 10:11

Wracając do tematu postu, dzięki kilku "modyfikacjom" nie narzekam już na ogrzewanie. Dzisiejszy test -14st./jazda miejska <2000 obr. / po 5 min jazdy temp. 29st. (płyn na wejściu do nagrzewnicy), po 20 min. trzeba skręcać ogrzewanie bo za gorąco.
Nie będę pisał o szczegółach, bo tu na forum "ANTYKANGOO" nikogo to nie interesuje.


Ja też poczyniłem pewne "modyfikacje" (pozakrywałem wloty powietrza - o czym zresztą z Mullanem pisałiśmy 2 lata temu) i mam ciepło.
Nie jest to jakoś specjalnie odkrywcze i robię to we wszystkich swoich autach od kilkunastu lat jak nadchodzi zima.

Skarb zalozyles jeden watek, zeby udowonic jak zle jest kangoo - OK ale chyba MZ-MZ niz zlego nie zrobil wyrazajac swoje zdanie.
Bo jesli tak jest faktycznie to lepiej od razu przestac pisac.


Ok - nic złego nie robi - ale zaciemnia obraz sprawy.

90 % użytkowników Kangoo II na tym forum wyraziło swoje niezadowolenie z uwagi na powtarzające się niedoróbki i wady pojawiające się w tych autach.

Nie było by problemu, gdyby ASO podchodziło do sprawy normalnie - czyli "Bardzo Pana przepraszamy za kłopot".

Niestety problem polega na tym, że aby wyegzekwować coś trzeba kilkukrotnie się tam udawać i pisać kolejne pismo, a panowie twierdzą, że jest wszystko OK.

Temat który założyłem ma dać potencjalnym kupującym Kangoo II do myślenia i naświetlić im ewentualne za i przeciw w zakupie tego auta.

ZA na pewno jest bardzo dobra cena po rabatach nowego auat z kupą bajerów - natomiast przeciw jest cały wątek - który założyłem.

Każdy ma wybór - tylko niech to będzie wybór świadomy - oparty na opiniach użytkowników a nie reklam Renault.

Jak MZ_MZ zrobi swoim autkiem 60 000 km i napisze, że wszystko jest OK i nic się nie psuje - to będzie to opinia konstruktywna - natomiast pisanie, że u innych jest gorzej jest moim zdaniem mało konstruktywne w dyskusji.

Jak ktoś się poczuł urażony to sorry, i nie bierzcie tego tak do siebie - uważam że prowadzimy dyskusje na której mogą tylko zyskać przyszli lub niedoszli użytkownicy Kangoo II - jedni bo go nie kupią, drudzy - bo będą wiedzieli co się może popsuć i nie dadzą odsyłać się z ASO "z kwitkiem" i robić z siebie idiotów jak coś będzie skaszanione.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez Marek_Bielsko poniedziałek, 27 grudnia 2010, 14:54

a-kwiaty napisał(a):Czasem jak sie ma zly dzien to lepiej odlozyc napisanie postu na pozniej. Pozdr.


Albo poprosić Lucassa o bana. :)
Ja tak jakiś czas temu zrobiłem i nie było mnie tu prawie tydzień. Wszyscy na tym skorzystali. :D
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez a-kwiaty poniedziałek, 27 grudnia 2010, 14:58

W sumie dobra metoda biorac pod uwage krotki czas edycji postu ;)
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez ticky poniedziałek, 27 grudnia 2010, 18:23

Mimo, iż stosunkowo mało piszę często jestem na forum i przeglądam wątek dot. Kangoo II. Zgodzę się z opinią MZ i a-kwiaty. Na prawie każdy post wyrażający jakiś plus lub zalążek plusu w Kangoo - skarb odpowiada atakiem w kierunku tej osoby lub danej rzeczy. Nie da się tego ukryć.
MZ, mam nadzieję, że jeszcze przemyślisz swoją decyzję.

Żeby nie było bana dodam, że dzisiaj jadąc w temp. - 13 momentalnie chłodził się silnik, jeśli obroty spadały poniżej 2300 (prędkość 70-90) ;)

pzdr
ticky
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez skarb poniedziałek, 27 grudnia 2010, 19:56

No dobrze - ogólnie autko jest super.

Nie wiem jak u Was, ale u mnie znowu zaczął zawieszać się mieszalnik od klimy - czyli jak chcecie mieć ciepło to trzeba przeregulować na zimno (15c) potem z powrotem na ciepło (27c) i ustawić zadaną temperaturę i wtedy zaczyna lecieć ciepłe powietrze (np. 22 C)

Dodam jeszcze raz, że autko ogólnie jest S U P E R !!!

Dodam też, że nie mam już gwarancji - a wyżej wymieniana usterka była "usuwana" w lipcu b.r. (Nie tylko u mnie bo u lam3r-a po wielkich awanturach też).

Może ktoś poleci jakiś warsztat co to naprawi - bo do ASO chyba nie zadzwonię.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez lam3r poniedziałek, 27 grudnia 2010, 22:43

Ja prosiłem się chyba jakieś pół roku... jak mi znowu padnie to się potnę.

Co do samego grzania się silnika... cóż, faktycznie dzisiejsze ropniaki o małej pojemności mają z tym problem. Tylko, że ja o tym nie wiedziałem i dla mnie jest to dzisiaj duży problem. Modyfikacje? Nie po to kupujemy auto w salonie aby je modyfikować... mogę sobie zmienić radio albo dołożyć zestaw głośnomówiący, ogrzewaniem ma się zająć producent/aso. Moje auto ma na mnie zarabiać, a nie powodować, że tracę czas na jeżdżenie do serwisu. Jak będę mało VW z kiepskim ogrzewaniem to z pewnością nie będę się pocieszał "w kangoo nie było lepiej".
Co do reakcji skarba... no cóż, jak się argumentuje "a w usa biją murzynów" to ja się chłopakowi nie dziwię:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez Masaccio środa, 29 grudnia 2010, 08:46

Już dawno powinno być montowane dodatkowe ogrzewanie w dieslach. Silnik po prostu ma dużą sprawność i oddaje mało ciepła.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez a-kwiaty środa, 29 grudnia 2010, 08:59

Ja mam nagrzewnice :) cieplo sie robi szybko.
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez skarb środa, 29 grudnia 2010, 15:07

a-kwiaty napisał(a):Ja mam nagrzewnice :) cieplo sie robi szybko.


Ale w aucie - czyli "thebasto" ?
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Problemy z temepraturą silnika oraz dogrzaniem wnętrza? 105d

Postprzez ep08 poniedziałek, 31 stycznia 2011, 18:25

lam3r napisał(a):Co ciekawe, zimą w trybie "auto", na centralne nawiewy nie jest puszczane powietrze. Już o tym tu pisałem, zgłaszałem to też w ASO.... ponoć tak ma być. Mnie to nie pasuje, ale... "nic Pan nie zrobisz":-)


A to akurat moze tak byc. Jak mialem Espace to tam przez nawiewy centralne wogole nie lecialo cieple powietrze (w ziemie jezdzilem zawsze z zamknietymi, otwieralem dopiero w czerwcu) bylo to opisane w instrukcji.

Jak wlaczalem odmrozenie szyby to lecialo tylko na szybe, przez inne nawiewy nic nie lecialo mimo, ze byly otwarte.

Za to np. w C8 z nawiewami na drugi lub trzeci rzad siedzen jest w instrukcji wyraznie napisane, ze to sa nawiewy klimatyzacji a nie ogrzewania i w zimie cieplo tam nie leci.

skarb napisał(a):Nie było by problemu, gdyby ASO podchodziło do sprawy normalnie - czyli "Bardzo Pana przepraszamy za kłopot".

Niestety problem polega na tym, że aby wyegzekwować coś trzeba kilkukrotnie się tam udawać i pisać kolejne pismo, a panowie twierdzą, że jest wszystko OK.


A czego Tys sie spodziewal w takim pasterskim kraju jak IV RP, ze co, ze moze klient wazniejszy???? Panie przeciez tu PRL wiecznie zywy.

Zreszta to nie dotyczy tylko R, podobnie jest w VW, Skodzie, Seacie, BMW, Fordzie, Fiacie (to wiem z doswiadczenia :?

Jak w smelcwagenie przymarzaly drzwi to w faterlandzie od razu akcja serwisowa i wymieniali bez gadania, a u nas do dzis sie ponoc o to kloca.

Bylo nawet kiedys w autosmieciu, jak facet kupil Nissana X-traila za 100 iles tysiaczkow i cos pierdyknelo, facet oddal do ASO ,a oni sie wypieli, po dlugich bojach, samochod na lawete i do Niemiec, europejska gwarancja i naprawili w ramach akcji serwisowej. Facet ponoc do dzis sie procesuje z Nissan Polska.

Pewnie tez bym tam jezdzil do ASO, ale ze stolicy mam za daleko, jakbym dalej mieszkal w KK...



lam3r napisał(a):...ogrzewaniem ma się zająć producent/aso.


Taaa pewnie, samochod jest z Francji i na taki klimat zrobiony. To tak jakby mieszkac w Murmansku, kupic kabriolet i miec pretensje do producenta, ze zimno i snieg na glowe leci.
Ej no bez przesady.

Inny przyklad, jest cos takiego jak Nissan Qashqai (taka babska terenowka) i jego tez mozna wziasc z dCi czy 1.5 czy 2.0. I tam ogrzewanie jest makabryczne.

Taki model i tyle, podoba sie, albo nie, mozesz go co najwyzej nie kupic. Kupia inni i beda zadowoleni, albo nie, a Nissan bedzie mial kase.

lam3r napisał(a):Moje auto ma na mnie zarabiać, a nie powodować, że tracę czas na jeżdżenie do serwisu.


Trzeba bylo kupic cos innego, na pewno bylbys zadowolony.


Sorry ponioslo mnie troche... chyba mod wybaczy...
Wybaczy! ;) /MOD

Pozdrawiam
Tomasz
Peugeot Partner Tepee Outdoor 2016, 1.6 Blue HDi, 120KM

1.5 dCi Helios '07........od małego mój.........niestety... SPRZEDANY 11.03.2011 !!

Szczeniak 3, 2011, 1.5 dCi FAP - sprzedany 09.2012
Avatar użytkownika
ep08
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 367
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 00:40
Lokalizacja: Opolskie / D / generalnie po Europie sie szwendam.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości