Absurd, absurd - klocki, tarcze

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez skarb wtorek, 19 stycznia 2010, 22:02

mullann napisał(a):
ticky napisał(a):Oznajmiono nam, że można to przestawić (!) w komputerze i nie będzie już problemu - przegląd tak jak w książce.


No i ciekawe czy są tam jakieś czujniki co mierzą lepkość i inne właściwości oleju czy informacja wymiany oleju ma wyskoczyć 1/3 czasu szybciej. U mnie tak samo przy ok 20 000 km.


Mię kazało zmienić po 17 000 no to kupiłem olej i filtr i zmieniłem.

Nie potrzebowałem jechać do ASO.

A propos czujników - to komp chyba oblicza zużycie oleju po stylu jazdy np.obrotach - coś mi się zdaje tak.

Ticky - nie obraź się ale widzę, że ty jesteś trochę upierdas - masz nowe auto - to się ciesz.

Nie dałeś za nie 150 000 tylko pewnie 50-60 (w tym 22% VAT) no to czego Ty się chcesz spodziewać ?

Przestań się tą gwarancją tak przejmować - nikt Ci nie każe kupować klocków w u tych złodziei z ASO (bo już masz wybór i możesz zamiennik kupić).

Na tych tarczach spokojnie jeszcze jedną zmianę klocków przejeździsz a potem będą pewnie zamienniki tarcz dostępne.

Auto ma swoją masę i gabaryt - a raczej się go nie kupuje w celu wożenia dzieci do szkoły tylko do roboty, a co za tym idzie do tachania ciężarów, więc nie ma się co dziwić, że się klocki ścierają.

Wyluzuj trochę.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez ticky wtorek, 19 stycznia 2010, 22:10

lam3r napisał(a):A w nowym jest inaczej.


Tak. Zgadzam się. Jest inaczej.
Ale do cholery - skrócenie powiedzmy 'przewidzianego' przez pewnie setki inżynierków przebiegu, przy którym ma być przegląd o 50 % to już chyba lekka przesada? Nie upierałem się przy pierwszej wymianie, bo może się dotarł lub jeszcze coś innego, nevermind.
Nie upierałbym się, jeśli samochód codziennie pokonywał trasy, przy których nawet nie zdąży się zagrzać, bo częste odpalanie, bo olej nie uzyskuje odpowiednią temperaturę pracy itd. Autko w 90 % jeździ na trasach, przy których się rozgrzewa... Prawdą jest, że nie mam wskaźnika temperatury oleju, jednak to słychać nawet po pracy silnika - zimny = głośno; ciepły = cicho.

Ech.
Chyba umówię się na relaksacyjną herbatę ze 'Skarbem', bo on chyba inaczej postrzega tych czystych ludzi pracujących w warsztatach.


skarb napisał(a):
mullann napisał(a):
ticky napisał(a):Oznajmiono nam, że można to przestawić (!) w komputerze i nie będzie już problemu - przegląd tak jak w książce.


No i ciekawe czy są tam jakieś czujniki co mierzą lepkość i inne właściwości oleju czy informacja wymiany oleju ma wyskoczyć 1/3 czasu szybciej. U mnie tak samo przy ok 20 000 km.


Mię kazało zmienić po 17 000 no to kupiłem olej i filtr i zmieniłem.

Nie potrzebowałem jechać do ASO.

A propos czujników - to komp chyba oblicza zużycie oleju po stylu jazdy np.obrotach - coś mi się zdaje tak.

Ticky - nie obraź się ale widzę, że ty jesteś trochę upierdas - masz nowe auto - to się ciesz.

Nie dałeś za nie 150 000 tylko pewnie 50-60 (w tym 22% VAT) no to czego Ty się chcesz spodziewać ?

Przestań się tą gwarancją tak przejmować - nikt Ci nie każe kupować klocków w u tych złodziei z ASO (bo już masz wybór i możesz zamiennik kupić).

Na tych tarczach spokojnie jeszcze jedną zmianę klocków przejeździsz a potem będą pewnie zamienniki tarcz dostępne.

Auto ma swoją masę i gabaryt - a raczej się go nie kupuje w celu wożenia dzieci do szkoły tylko do roboty, a co za tym idzie do tachania ciężarów, więc nie ma się co dziwić, że się klocki ścierają.

Wyluzuj trochę.


Zacząłem pisać i widocznie Ty wysłałeś wiadomość.

Mam nowe auto, więc wymagam, żebym nie musiał parę tysięcy pakować, co roku na jego utrzymanie. Przynajmniej JA uznaję taką definicję Nowego Samochodu.
Wiem, że nikt mi nie każe kupować w ASO.
Mógłbym jeszcze dodać do poprzedniej wypowiedzi:
Nie upierałbym się, gdyby codziennie jeździł z wielkim balastem, że mi się klocki i tarcze zużywają po odpowiednio 20 i 40 tkm.

Jakaś melisa chyba by się jednak przydała.

T.
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez skarb środa, 20 stycznia 2010, 08:25

Melisa jak melisa.

Polecam relanium.

Jak sobie czasami zapodam - to mi tak spalanie na drugi dzień spada, że aż miło.

Szkoda tylko, że nie można za często takiego cukieraska sobie zapodać bo smakowy jest bardzo :lol:
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez KUBA czwartek, 21 stycznia 2010, 19:43

Ja złożyłem reklamację na zbyt wczesne zużycie klocków na tylnych kołach (po 40 tkm).Klocki zużyły się: wewnętrzne do "zera" zwenętrzne do ok 1/3. Przód miałem o grubości ok 7mm. Otrzymałem od Renault Polska zwrot za klocki i ich wymianę (pierwsza informacja była, że za same klocki).
Zgadzam się, że to jest auto do pracy, ale wcześniej w ten sam sposób użytkowałem Opla combo i klocki z przodu wymieniłem po 80 tkm, a tylne szczęki przeżyły 150 tkm ( wymieniłem na kangura) i może trochę więcej, ale u innego właściciela.
HELIOS 1,5 dci 105 km 2008 czerwony (tak wybrała żona)
KUBA
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 16
Dołączył(a): wtorek, 14 października 2008, 18:22
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Dzierżoniów

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez skarb czwartek, 21 stycznia 2010, 20:51

Kurde - faktycznie jest coś nie tak.

One się nierównomiernie zużywają, a chyba nie powinny.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez mullann czwartek, 21 stycznia 2010, 20:58

Jak u mnie będzie sytuacja z nierównomiernie ścierającymi się klockami to na 100% będę reklamował.....
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez ticky czwartek, 21 stycznia 2010, 22:11

Dokładnie tak jest.
Przód ściera się równomiernie.
Z tyłu wewnętrzne klocki mam bardziej 'zjechane' niż zewnętrze, co też widać na zdjęciach, które zamieściłem wcześniej.
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez skarb poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:33

Coś nowego w temacie ?

Znalazł ktoś tarcze nie u złodziei ?
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez skarb sobota, 20 lutego 2010, 09:37

Są tarcze na przód Bosha po około 150 pln za sztukę brutto.
Noname można już kupić za około 100 pln.

Tyłu jeszcze nie ma.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez mullann sobota, 20 lutego 2010, 18:18

ticky napisał(a):Dokładnie tak jest.
Przód ściera się równomiernie.
Z tyłu wewnętrzne klocki mam bardziej 'zjechane' niż zewnętrze, co też widać na zdjęciach, które zamieściłem wcześniej.

A może warto np. po 15 tysiącach je poprzekładać?
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości