Absurd, absurd - klocki, tarcze

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez Lucass niedziela, 21 lutego 2010, 10:42

Ale zanim te przełożone się ułożą możesz prawie nie mieć tylnych hamulców. :?
Zwłaszcza jak tarcze są już lekko zużyte. Nie zawsze ścierają się idealnie gładko.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez Masaccio niedziela, 21 lutego 2010, 10:55

Lucass napisał(a):Ale zanim te przełożone się ułożą możesz prawie nie mieć tylnych hamulców. :?
Zwłaszcza jak tarcze są już lekko zużyte. Nie zawsze ścierają się idealnie gładko.


W najgorszym przypadku tarcze mogą nawet popękać.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez Szumak niedziela, 21 lutego 2010, 12:09

Masaccio napisał(a):W najgorszym przypadku tarcze mogą nawet popękać.

Dlatego kontroluje się ich grubość i wymienia gdy stopień zużycia przekroczy założoną granicę.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez ticky środa, 3 marca 2010, 19:34

Hm. Powiem zaraz na początku, że jest mała rewolucja.

Zgodnie z zaleceniami Pani z RP pojechaliśmy do innego serwisu (ASO Auto-Nowak Kębłowo). Niestety nie było mnie tam osobiście ale relację zamieszczę. Nawet z chęcią :)
W serwisie samochód został uniesiony i dokładnie obejrzany. Tarcze okazuję się jeszcze nie do wymiany, klocki należy wymienić. Jednak najciekawsze jest to, że natknęliśmy się na "szefa", czyli p. Nowaka, który sam zobaczył na własne oczy nasze koła i zgodził się na rozmowę z nami. Od razu widać, że ten właściciel ma praktyczne podejście do samochodów, a nie tylko ukierunkowanie serwisu na zysk. Wyraził parę ciekawych opinii:
- tylne klocki chyba nie były jednak wymieniane (pozdrawiamy ASO Zdunek Gdynia).
- jego zdaniem osłony stosowane na tylne klocki dużo nie dają i nie warto ich montować.
- tarcz absolutnie by jeszcze nie wymieniał, dopiero za 40-50 tys. :shock:
- przednie klocki się 'zacinają', po przyciśnięciu pedału hamulca 'nie odskakują' całkowicie tylko minimalnie dotykają (nie jest to wyczuwalne). Wada ta powstaje po włożeniu nowych klocków, coś tam się ściera, coś tam hamuje, coś tam brudzi gdzieś tam i klocek nie odbija prawidłowo (przepraszam ale mnie tam nie było:]) - zaleca czyszczenie klocków po 15-20 tys.
- nie warto kłócić się z RP w sprawie klocków, ponieważ oni mają takie standardy - 40 tkm i klocki do wymiany ( u nas jest 44 tkm i przód klocki do wymiany, tył zostaje zagadką 20 tkm? czy może jednak 44 tkm?)
- przeglądy w silniku 1,5 dCi 105 KM powinny być co 20 tkm - podobno jest takie zalecenie z Renault z powodu awaryjności tych silników, chodzi tu o olej, który przy 30 tys. staje się bardzo rozrzedzony. Nie muszę chyba mówić, jak bardzo się zdziwiliśmy ale w sumie to wynika z naszych przeglądów ('zmień olej' 20 tys.; 'zmień olej' 40 tys.). Ciekawą rzeczą jest to, co Zdunek miał na ten temat do powiedzenia, jak byliśmy na przeglądzie przy 40 tys. 'przyjedzie pan tarcze zmieniać to przestawimy przegląd na 30 tys., bo chyba faktycznie w waszym aucie jest ustawione, co 20 tkm.' Bez komentarza.

W trakcie oglądania klocków i tarcz pojawił się pomysł, aby pojechać na okręgową stację diagnostyczną, aby uzyskać od niej 'papier', który posłużyłby jako dowód w piśmie, który skierowalibyśmy osobiście do Warszawy. Ku naszemu zdziwieniu NIE DOSTALIŚMY takiego papieru. Argument był wręcz niesamowity - ponieważ Zdunek poda ich do sądu i sprawę wygra.:o My chcieliśmy kupić od nich usługę - pomiar tarcz i klocków hamulcowych. Niestety 'klient NIE nasz Pan'.

Jutro jesteśmy umówieni na wymianę klocków. Niestety Ojciec zapomniał mówić dzisiaj o skrzyni i wentylatorze - jutro tą sprawę poruszy.
Osobiście polecam ASO Auto-Nowak Kębłowo. Mały serwis, bo tylko dwa kanały ale naprawdę rzetelni ludzie, którzy nie mają TYLKO papierkowego podejścia do samochodu.

pozdrawiam
Ticky

ps. Post wysyłam ale jeszcze raz go przeczytam i ew. coś dodam, jak mi się przypomni ;)
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez skarb środa, 3 marca 2010, 20:19

Ticky - ja tu czegoś nie rozumiem.


- tarcz absolutnie by jeszcze nie wymieniał, dopiero za 40-50 tys. :shock:


Jak to tarcz by Pan nie wymieniał - dopiero za 40-50 tys ?

Czy nie dostałeś ostatnio papierka z ASO z wymiarami, które są poniżej normy ? (Bo ja taki dostałem).


nie warto kłócić się z RP w sprawie klocków, ponieważ oni mają takie standardy - 40 tkm i klocki do wymiany ( u nas jest 44 tkm i przód klocki do wymiany, tył zostaje zagadką 20 tkm? czy może jednak 44 tkm?)


Chłopie - wy macie tarcze do wymiany, bo są poniżej norm fabrycznych (przynajmniej tak ostatnio napisałeś) i jak będziesz miał dzwonka to Ci PZU kasy nie wypłaci z powodu wady układu hamulcowego, bez względu co Pan Nowak mówi.

Oczywiście nie chce cie straszyć, ale miej świadomość, że fakt taki może mieć miejsce i wydaje mi się, że jednak dyskusja z Renault Polska jest tu bardzo na miejscu.

Nawet jeśli zmienisz klocki w ASO (co jest dla mnie wyrzuceniem pieniędzy w błoto) bo normalnie klocki przód kosztują 110 zł (też hiszpańskie - Galfiera - tylko nie z dystrybucji Renault) to i tak pozostaje problem tarcz, które są poniżej normy.

Ja liczę, że coś pomoże hurtowa reklamacja / pismo co je Lucass wyśle z opisem wad powtarzających się - u mnie tarcze są poniżej wartości fabrycznych już przy 35500 km.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez ticky czwartek, 4 marca 2010, 20:57

skarb napisał(a):Ticky - ja tu czegoś nie rozumiem.

- tarcz absolutnie by jeszcze nie wymieniał, dopiero za 40-50 tys. :shock:


Jak to tarcz by Pan nie wymieniał - dopiero za 40-50 tys ?

Czy nie dostałeś ostatnio papierka z ASO z wymiarami, które są poniżej normy ? (Bo ja taki dostałem).



Dostałem ten świstek papieru od ASO Zdunek. Wszystkie tarcze i klocki do wymiany. Wg. Zdunka do wymiany.
Taka jest opinia ASO Auto-Nowak. Przewidują, że tarcze będę do wymiany za ok. 45 tys.

skarb napisał(a):
nie warto kłócić się z RP w sprawie klocków, ponieważ oni mają takie standardy - 40 tkm i klocki do wymiany ( u nas jest 44 tkm i przód klocki do wymiany, tył zostaje zagadką 20 tkm? czy może jednak 44 tkm?)


Chłopie - wy macie tarcze do wymiany, bo są poniżej norm fabrycznych (przynajmniej tak ostatnio napisałeś)
(...)


Tak, tak. Mamy, mamy. Wg. Zdunka.
Byłem dzisiaj na wymianie klocków w ASO Auto-Nowak. Klocki zostały wymienione wszystkie, a tarcze zostały (cytat z faktury) "kontrola tarcz hamulcowych - fazowanie". Tarcze zostały sprawdzone, skontrolowane. Mam potwierdzenie na fakturze, iż tarcze są dobre, więc no stress. Jedynie mały 'rancik' został zjechany, aby nic się nie działo z nowymi klockami. Za 15 tys. umówiony na czyszczenie klocków.
W opinii ASO Auto-Nowak zostaliśmy prawdopodobnie jedynie SKASOWANI za wymianę poprzednią klocków z tyłu. Zostawiam to bez mojego komentarza, bo nie wiem co mam o tym sądzić.
Skrzynia biegów musi zostać, a właściwie kaseta, która szwankuje. TTTM. Wentylator przestał "piskać". Pewnie niedługo się odezwie ponownie.
Jak byliśmy na zmianę oleju (przy 20 tkm), 'klocków z tyłu' i innych filtrów to w Zdunku skasowali nas na ok. 1600 zł. Patrząc na cennik Auto-Nowak zapłacilibyśmy ok. 900 zł. Ale to tak btw.
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez mullann czwartek, 4 marca 2010, 21:18

Mój skoczek ma przejechane 40000 km.
W ASO powiedziano mi, że klocki będą do wymiany:
- przód za ok 10 000 km
- tył za 1 500 km

Zaznaczam, że jeszcze nie zminiałem klocków i nie jestem niedzielnym kierowcą :)
Jednak to jest moje pierwsze auto w którym klocki z tyłu ścierają się szybciej.....
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez mullann sobota, 13 marca 2010, 14:30

Postanowiłem sprawdzić i faktycznie klocki z tyłu u mnie też nie ścierają się równo.
Od strony zewnętrznej mam grubość okładziny 8mm a od strony wewnętrznej od strony tłoczka 2mm.
Lewa i prawa strona identycznie.

Klocki i zaciski są firmy TRW.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez branio sobota, 13 marca 2010, 18:08

Klocki 13.0460-2744.2 za 270
Can go. Kangoo
Zahaczony kłapacz z Junkersem
Avatar użytkownika
branio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3970
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Absurd, absurd - klocki, tarcze

Postprzez skarb sobota, 13 marca 2010, 18:39

Klocki na allegro do kupienia kpl. na przód i tył łącznie za 210 zł z wysyłką czy jakoś tak.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości