WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez lam3r niedziela, 28 marca 2010, 16:12

Już to wcześniej napisałem. Dla mnie nie jest problemem to, że coś się zepsuje (no chyba, że robi to notorycznie) tylko brak realizowania zobowiązań gwarancyjnych przez producenta.
Na co dzień składam komputery dla firm (m. innymi) i widzę co się dzieje. Nie tak dawno jak 2 tygodnie temu, dopiero czwarta z 4 zamówionych płyt głównych MSI była sprawna. Ale wymieniono/naprawiono w 3 dni. Oczywiście wieszałem psy, bo czas mnie naglił, ale jeszcze mogę to przeboleć.
Dla mnie kuriozum jest, że dzwoni do mnie ktoś z Renault Polska i mi mówi, że muszę być "namolny w ASO" - to jest jakaś paranoja i tego za cholerę nie zrozumie. Zastanawiam się czy nie zacząć tak traktować swoich klientów - sztuka się liczy, a i tak znajdę kolejnego frajera.

Nowe Kangoo ma wady i to dość dużo, ale w życiu nie zamienił bym go na straszy model. Jeśli już, to na całkiem inne auto. Jak już pisałem kiedyś - nowe Kangoo kupiłem z sentymentu do forum. Mam jednak tę pewność, że za niecałe 4 lata będę wybierał kolejne auto.
Massacio... jakoś nie widzę Asi, która zgadza się na auto bez ASR, ESP, ABS, wyciszonej kabiny itp. Może się mylę, ale Jej podejście do samochodów jest chyba trochę inne niż Twoje:-) Oczywiście zawsze możecie mieć dwa auta.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez mullann niedziela, 28 marca 2010, 19:35

Ja przez rok zrobiłem 40 000km i ani razu nie odmówił posłuszeństwa - także jest OK :lol:
Nie zapominajcie, że KANGOO III jest zupełnie nowym samochodem.
Jak czytam o wadach w nowym to ciągle pojawiają się te same usterki czyli można wnioskować, że KANGOO III ph2 będzie na pewno dopracowany.
Wierze w to :roll:

Generalnie wszyscy narzekają na Renault i na francuzy a ja uważam, że nie jest tak źle.
No i Kubica pomyka teraz bolidem RENAULT....
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez lam3r niedziela, 28 marca 2010, 19:57

mullann napisał(a):Ja przez rok zrobiłem 40 000km i ani razu nie odmówił posłuszeństwa - także jest OK :lol:


Mój też nadal jeździ:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez Masaccio poniedziałek, 29 marca 2010, 16:32

lam3r napisał(a):Massacio... jakoś nie widzę Asi, która zgadza się na auto bez ASR, ESP, ABS, wyciszonej kabiny itp. Może się mylę, ale Jej podejście do samochodów jest chyba trochę inne niż Twoje:-) Oczywiście zawsze możecie mieć dwa auta.


Masz rację, wczoraj zrobiłem ponad 1000 km meganką i już wiem, że kangoo nie kupuję :) O ile w mieście jeździ mi się nim świetnie (nawet lepiej niż meganką, to na trasę się kompletnie nie nadaje, ze względu na hałas. Zresztą po przemyśleniu sprawy, stwierdziłem, że dwa kangoory nam nie potrzebne (obecny zostaje i tak), wystarczy jakieś kombi. Może laguna :)
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez mullann poniedziałek, 29 marca 2010, 16:54

Laguna 2.0 dCi 150KM to świetny wybór!!
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez Wiz poniedziałek, 29 marca 2010, 17:05

Do momentu kiedy sie zawieszenie nie rozsypie :evil:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez kacper42 poniedziałek, 29 marca 2010, 22:32

Zrobiłem 40000 i jest ok.Wady są i były ( wentylator nawiewu-nie robiłem,klocki tył-wymiana po 20000,osłona lewarka biegów 1 wymieniona 2 już do wymiany).Uważam , że nasze wyszukiwanie wad spowodowane jest tym , że mamy auta na gwarancji i szukamy co zgłosić jako usterkę żeby naprawili za darmoche.Skończy się nam gwarancja będziemy interesować się poważnymi rzeczami a nie szukaniem dziury w całym.Przerabiałem to w innym nowym(Partner) i pamiętam,że zgłaszałem wszystko co się dało i trochę tego było.Nic jednak nie dzieje się z naszymi autami takiego by załamywać ręce i mówić ,że to wielkie g...
Swoją drogą zauważyłem,że najbardziej narzekają posiadacze 105km , tych ze słabszymi silnikami co mniej sprzedali czy lepsze?

EDIT:
ale numer z tych co piszą w tym wątku o wadach tylko ja mam słabeusza 85km
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez skarb wtorek, 30 marca 2010, 07:20

kacper42 napisał(a):Zrobiłem 40000 i jest ok.Wady są i były ( wentylator nawiewu-nie robiłem,klocki tył-wymiana po 20000,osłona lewarka biegów 1 wymieniona 2 już do wymiany).Uważam , że nasze wyszukiwanie wad spowodowane jest tym , że mamy auta na gwarancji i szukamy co zgłosić jako usterkę żeby naprawili za darmoche.Skończy się nam gwarancja będziemy interesować się poważnymi rzeczami a nie szukaniem dziury w całym.Przerabiałem to w innym nowym(Partner) i pamiętam,że zgłaszałem wszystko co się dało i trochę tego było.Nic jednak nie dzieje się z naszymi autami takiego by załamywać ręce i mówić ,że to wielkie g...
Swoją drogą zauważyłem,że najbardziej narzekają posiadacze 105km , tych ze słabszymi silnikami co mniej sprzedali czy lepsze?


Kacper sorry - nie po to kupiłem nowe auto coby cały czas jeżdzić na serwis.

Też miałem kilka aut od nowości i mam prawo z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że ten samochód to gówno, które cały czas sie psuje.

I nie pisz proszę, że ktoś coś naprawia za darmochę - bo to się nazywa gwarancja - ZA KTÓRĄ ZAPŁACIŁEM a nie ktoś mi łaskę robić ma.

Skoro podejście Renault do klienta jest takie a nie inne (opieszałe krótko mówiąc) nie widzę powodu coby nie starać się im zmniejszyć sprzedaży.

Może ktoś to poczyta i się 10 razy zastanowi i wybierze Peugeota.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez lam3r wtorek, 30 marca 2010, 08:26

kacper42 napisał(a):Uważam , że nasze wyszukiwanie wad spowodowane jest tym , że mamy auta na gwarancji i szukamy co zgłosić jako usterkę żeby naprawili za darmoche.Skończy się nam gwarancja będziemy interesować się poważnymi rzeczami a nie szukaniem dziury w całym.


Mam się śmiać czy płakać? Po prostu pozostawię to bez komentarza.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: WADY W KANGOO III 2008 NOWY MODEL

Postprzez kacper42 wtorek, 30 marca 2010, 23:15

Dobra poddaje się.Tylko pamiętajcie ,że im większa technika tym większa bieda.
To stare powiedzenie cenionej przeze mnie osoby ,która 40 lat jeździła na taxi ,ale kiedyś-fakt.
Zakładam po prostu , że nie mamy wpływu na to iż robią wszystko mniej trwałe a bardziej skomplikowane.Przecież nie miał by nikt interesu zrobić coś bezawaryjnego i wiecznie trwałego za takie pieniądze jakie wydajemy.Mówicie o autach ,które mieliście od nowości i były lepsze.Ok.Ja wolał bym usłyszeć o autach ,które macie nowe i są lepsze(bezawaryjne).Takie akcje znanych marek o dobrej opinii jak np.wzywanie do serwisu ,bo coś tam ma wadę,to co zaleta czy wada.Narzekamy na auta czy serwisy?
Na zakończenie-kto zadowolony będzie szukał forum do wpisywania pochwał? A nas niezadowolonych co aż tak dużo
Co z moim pytaniem o wady w Kangoo II z silnikiem dci 85 km?Tylko ja?
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości