Podświetlenie pokręteł nawiewu

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez kacper42 środa, 12 maja 2010, 12:25

Właśnie wymieniałem żarówkę podświetlenia regulacji nawiewu.Bez rozbierania osłon masakra.Zrobiłem to wyjmując radio ale w ten sposób mozna wymienic tylko jedną i to wystarczy by podświetlało pokrętła.Jest jedno ale dłoń trzeba mieć małą , wąską i manualnie bardzo sprawną, ja poprosiłem o pomoc i trwało to z 10 min jak udało się ją włożyć i przekręcić.
Rada małe lusterko by podejrzeć gdzie jest żarówka,zapamiętać jak była włożona , w miejsce po radiu włożyć np.szmatkę aby nie zgubić żarówki wraz z obudową jak wypadnie z palców (a wypadnie).
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez kerry czwartek, 13 maja 2010, 07:26

Poprosić znajomego ginekologa...
Siedem latek na karku (razem czternaście)...:)))
ObrazekObrazek
Czerwone RN 2000 drzwi rulez! :)
Avatar użytkownika
kerry
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 900
Dołączył(a): poniedziałek, 31 stycznia 2005, 00:00
Lokalizacja: Jelenia Góra, Lubiechowa

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez kacper42 czwartek, 13 maja 2010, 12:12

Z tym ginekologiem to ostrożnie bo on wymienia żarówki przez rurę wydechową.Można też jechać do serwisu i za odpowiednią opłatą wymienią bez pomocy ludzi o małych dłoniach lub rozebrać niepotrzebnie trochę auta w środku.Mamy wolny wybór.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez nastula czwartek, 13 maja 2010, 15:27

kacper42 napisał(a):Z tym ginekologiem to ostrożnie bo on wymienia żarówki przez rurę wydechową.Można też jechać do serwisu i za odpowiednią opłatą wymienią bez pomocy ludzi o małych dłoniach lub rozebrać niepotrzebnie trochę auta w środku.Mamy wolny wybór.

od rury wydechowej jej proktolog chyba że się coś zmieniło
co do wymiany oświetlenia to proponuje jednak wykręcić te cztery śrubeczki które utrzymują cały panek sterowania nawiewami po wcześniejszym zdemontowaniu popielniczki i radia.Pomimo nadal podłączonych linek od sterowania da się na tyle uchylić panel że będzie wygodniej. roboty mało a nie wykonuje się zbędnych ruchów jak przy odzyskaniu zaginionej żarówki
nastula
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 75
Dołączył(a): środa, 11 marca 2009, 18:21

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez Masaccio czwartek, 13 maja 2010, 15:59

nastula napisał(a):
kacper42 napisał(a):Z tym ginekologiem to ostrożnie bo on wymienia żarówki przez rurę wydechową.Można też jechać do serwisu i za odpowiednią opłatą wymienią bez pomocy ludzi o małych dłoniach lub rozebrać niepotrzebnie trochę auta w środku.Mamy wolny wybór.

od rury wydechowej jej proktolog chyba że się coś zmieniło
co do wymiany oświetlenia to proponuje jednak wykręcić te cztery śrubeczki które utrzymują cały panek sterowania nawiewami po wcześniejszym zdemontowaniu popielniczki i radia.Pomimo nadal podłączonych linek od sterowania da się na tyle uchylić panel że będzie wygodniej. roboty mało a nie wykonuje się zbędnych ruchów jak przy odzyskaniu zaginionej żarówki

Jest jeszcze jeden warunek... trzeba mieć pierwszego (starego) kangoora :lol: To test temat o kangooII, tam jest zupełnie inaczej.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez kacper42 czwartek, 13 maja 2010, 22:32

Kolego po medycynie; żart może być inteligentny,prostacki lub głupi.Domyślam się ,że ty tego z ginekologiem nie słyszałeś i dlatego próbowałeś błysnąć wiedzą. Dzięki, nie wiedziałem ,że najważniejsze tu było czy to ginekolog czy proktolog.Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę i gratuluję czytania ze zrozumieniem o czym piszemy w jakim dziale.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez geogps niedziela, 21 września 2014, 11:41

Witam,

A czy mógłby kolega powiedzieć jak wymienić podświetlenie panelu nawiewu bo posiadam Kangoo II i właśnie mi zgasło podświetlenie.

geogps
Kangoo II 2008.02 -> 1.5dci 63kW (86 km)
geogps
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 22:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez gre81 wtorek, 23 września 2014, 08:56

Zdejmujesz plastik koło lewarka skrzyni biegów, musisz go wyszarpnąć. Pod nim masz dwie śruby (torx) do plastiku od radia. Następnie luzujesz radio - kolejne dwie śruby torx. Pod nimi masz już mocowanie osłony panelu sterowania nawiewem (czarny plastik) dalej już z górki odkręcasz i wyjmujesz sam panel sterowania. Teraz w zależności od wersji czy klimatronic czy manual masz łatwiej i trudniej.
W wersji z klimą automatyczna rozłączasz kostki i wyjmujesz cały panel,z tyłu masz dwie małe żaróweczki wkręcane w panel wymieniasz i skręcasz koniec.
Wersja z manualem (ja posiadam taką) aby dostać się do żarówek z tyłu panelu sterowania musisz mieć albo rączki niemowlęcia albo porospinać wszystkie cięgła od sterowania nawiewami. Dopiero wtedy wyjmiesz panel. Ja natomiast podszedłem do sprawy inaczej. Zostawilem sprawę cięgieł i rozebrałem sam panel. Są tam zatrzaski po odpięciu których dostajesz się do środka pokręteł nawiewów, wyjmujesz żarówki i składasz na odwrót. Pamiętaj jednak, jeżeli zdecydujesz się na mój sposób musisz mieć niezłą wprawę w składaniu klocków lego. Na dzień dobry wysypały mi sie sprężynki i inne duperele, ale jest to do ogarnięcia, pomoc drugiej osoby mile wskazana. Zdjęć brak. Powodzenia. PS sprawdź bezpieczniki.
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez istanbul poniedziałek, 5 marca 2018, 16:18

Nie trzeba wcale rozbierać panela sterowania nawiewami. Za panelem są czarne oprawki do tych żarówek. Trzeba je odkręcić szczypcami o 90 stopni i mamy żarówki na wierzchu .Wcześniej polecam wyciągnąć wtyczkę zasilająca aby mieć panel bliżej nas, ułatwi to obrócenie panela w dół odsłaniając nam tył. Jutro dodam fotkę.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Podświetlenie pokręteł nawiewu

Postprzez istanbul poniedziałek, 5 marca 2018, 19:52

Obiecana fota. Co się omęczyłem żeby ją zmniejszyć do wymagań forum...
Załączniki
20180305_163936-302x403.jpg
20180305_163936-302x403.jpg (37.09 KiB) Przeglądane 7975 razy
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości