"ma Pan tu bardzo dobry silnik"

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: "ma Pan tu bardzo dobry silnik"

Postprzez a-kwiaty poniedziałek, 21 maja 2012, 18:57

zazwyczaj po czestotliwosci wizyt w warsztacie ;)
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: "ma Pan tu bardzo dobry silnik"

Postprzez Szumak poniedziałek, 21 maja 2012, 19:04

buczerob napisał(a):Z tą wymianą oleju w skrzyni biegów bym uważał. W moim pierwszym tak zrobiłem i żałowałem, bo skrzynia zaczęła głośno pracować. Po fakcie dowiedziałem się, że nie należy wymieniać tylko kontrolować poziom oleju, ewentualnie uzupełniać. I tak do remontu czy naprawy skrzyni biegów.

Olej wymienia się na zalecany przez producenta... oczywiście, można mieć w "poważaniu" zalecenia inżynierów - przecież powszechnie wiadomo, że to złodzieje i wmawiają głupoty by wyciągnąć więcej kasy, a ewentualną wymianą skrzyni biegów będzie się martwił kolejny właściciel więc luzik. Zaoszczędzone 200 zł można spożytkować na różne uciechy. ;)
buczerob napisał(a):W moim Kangoo 1.5 dci mam już 212 tyś km i nie miałem żadnych problemów z tym autem. Silnik uważam, że jest jednym z lepszych diesli jakie dotychczas miałem okazję używać.

Bo ten silnik ma wiele zalet. Ma też niestety szeroką grupę użytkowników, którzy poznali boleśnie jego wady. To dosyć delikatna konstrukcja i prawdopodobieństwo, że któregoś dnia będziemy mieć pecha jest całkiem spore.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: "ma Pan tu bardzo dobry silnik"

Postprzez agnas poniedziałek, 21 maja 2012, 19:24

a-kwiaty napisał(a):zazwyczaj po czestotliwosci wizyt w warsztacie ;)


Prawdopodobnie właśnie mi pada(ją) i już parę razy mnie pytano czy to Bosch czy Delphi,a ja rozkładam ręce :/
Mam przeleciane 210 000km i to pierwsza taka historia z wtryskami, więc to pewnie Bosch-ki?
Kangoo z 2002r. 1,5dCi 65KM.
agnas
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 136
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2010, 05:04

Re: "ma Pan tu bardzo dobry silnik"

Postprzez a-kwiaty poniedziałek, 21 maja 2012, 20:02

Kto Cie pytal? w warsztacie ? jesli tak to zmien warsztat
Z tego co wiem to kupujesz wtryskiwacze wg mocy auta a nie producenta (inna sprawa, ze jak wymienialem to na opakowaniu nic nie bylo czy bosch czy delphi)
Chyba rozpoznaje sie je po kodzie lub/i kolorze pierscienia na wtryskiwaczu
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości