[Fotorelacja] Jak wymienić filtr powietrza w 1.5dci.

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Re: [Fotorelacja] Jak wymienić filtr powietrza w 1.5dci.

Postprzez istanbul poniedziałek, 23 listopada 2015, 20:18

Pabloss napisał(a):Filtr powietrza wymieniamy poprzez demontaż plastikowej klapki na podszybiu,następnie odkręceniu dwóch ,a właściwie trzech śrub i demontażu metalowej osłony i dochodzimy do filtra od góry.Odkręcamy dwie śruby w plastikowej osłonie filtra i wyjmujemy filtr od góry. Czas pracy ok.15 min ;)


Cytuję kolegę, który podał o wiele lepszy sposób wymiany filtra powietrza...
a co do filtra oleju, to faktycznie lepiej to zlecić komuś doświadczonemu. U mnie mechanik z tego co pamiętam, ściąga chyba dolot powietrza, aby mieć swobodny dostęp do puszki.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: [Fotorelacja] Jak wymienić filtr powietrza w 1.5dci.

Postprzez mr2k wtorek, 24 listopada 2015, 17:13

benski napisał(a):Filtr i olej wymieniam w warsztacie. Jeśli kupisz olej i filtr w takim
zakladzie to za wymianę nie placisz. Po co zatem samemu sie szarpać? Wg mnie gra nie warta zachodu
W zakładzie nic nie odkrecali. Przynajmniej ja nic nie widzialem.


Tak, wszystko to wiem... oczywiście, że podsumowując za i przeciw powinno się wymieniać olej u mechanika (szybko, czysto, nie zastanawiasz się, co zrobić z olejem, itp.). Ale nie chodzi o pieniądze/czas. Chodzi o satysfakcję :) Oczywiście nie mam zamiaru się z tym filtrem użerać pół dnia - zrobię próbę, ale jak napotkam problem, to oleję tę robotę w cholerę. Masochistą w końcu nie jestem, hehe.
Tymczasem,
KK
__________________
Kangoo 2011 tomtom
1.5 dci 66kW/90KM
Avatar użytkownika
mr2k
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 8 czerwca 2014, 08:05
Lokalizacja: Halinów

Re: [Fotorelacja] Jak wymienić filtr powietrza w 1.5dci.

Postprzez osekltd wtorek, 24 listopada 2015, 18:14

Olej, filtr oleju, filtr powietrza i filtr kabinowy zawsze wymieniałem w kangurze sam. W obecnych samochodach też. Olej na ciepłym silniku - nie gorącym. Filtr odkręcałem starym paskiem wielorowkowym. Po spuszczeniu starego oleju, samochód stał zawsze jedną kawę/piwo w zależności od humoru. Nowy filtr dokręcam zawsze ręką. Potem przelewka nowym olejem, a potem do "pełna".
I jak ktoś wcześniej napisał, nie z oszczędności, a raczej dla własnej satysfakcji - no i zawsze wiem w jakim jest stanie olej który spuszczam - opiłki, jak wygląda korek spustowy - czy do wymiany i takie tam.

No i najważniejsze, na stary olej mam odbiorcę - producenta gumy technicznej.

A i jeszcze jedno, jestem zdecydowanym przeciwnikiem wymiany oleju sondą - odsysanie przez miarkę - nigdy nie wyssie wszystkiego z miski olejowej.
__________
Pozdrawiam
OsekLtd®

C3 1.4 HDI 50 kW/70 KM 2009 - żony
Toyota Corolla 2.0 D4D 92kW/126KM 2012 - moje
Xsara Picasso 1.6 HDI 66 kW/90 KM 2006 - rodzinne
APUS Agencja Reklamowa - Lublin
Grawer, haft, tampodruk, sitodruk
Avatar użytkownika
osekltd
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 322
Dołączył(a): piątek, 1 października 2010, 14:05
Lokalizacja: Lublin

Re: [Fotorelacja] Jak wymienić filtr powietrza w 1.5dci.

Postprzez MZ_MZ poniedziałek, 26 grudnia 2016, 10:12

Przy wymianie filtra oleju, można odsunąć zbiornik wyrównawczy. Jest na klik i ma wydłużone przewody.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Poprzednia strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron