Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez ruto25 poniedziałek, 4 lipca 2011, 15:06

Nie wiem czy ktoś to zauważył, ale można wymienić ten filtr (dwa filtry ) na dole od strony kierowcy. Jest tam zaślepka po wyjęciu której mamy dostęp do jednego z filtrów. Różnica między wymianą od strony pasażera polega jedynie na tym, że od strony pasażera mamy dostęp do górnego filtra i po usunięciu filtrów zanieczyszczonych jak wkładamy nowe to pierwszy swobodnie opada i robi miejsce na drugi, ale trzeba rozkręcić schowek. Natomiast po stronie kierowcy jest dostęp do dolnego filtra i jak chcemy włożyć drugi to pierwszy trzeba unieść. Ni ejest to nie możliwe ja tak zrobiłem i obeszło sie bez zbędnego rozkręcania. Mam nadzieję, że komuś pomogę i zaoszczędzę troche czasu.
Przymierzam się do wymiany filtra kabinowego to postaram się załączyć sprawozdanie ze zdjęciami.
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez MZ_MZ poniedziałek, 4 lipca 2011, 17:30

Czekamy na foto.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez ruto25 wtorek, 5 lipca 2011, 19:51

Foto jak najbardziej będzie. Nawet sprawdzałem czy nie pomyliłem się, ale nie. Dzisiaj potwierdziłem, że zaślepka jest na miejscu. Znajduje się po lewej stronie tunela przy pedale gazu. :D
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez benski środa, 6 lipca 2011, 21:20

No to czekamy, czekamy. Łapki zacieramy.
==========================
= benski =
= helios 1.5dCi 85KM 2009 =
==========================
Avatar użytkownika
benski
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 267
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez kacper42 poniedziałek, 11 lipca 2011, 11:24

zaślepka(prostokątna) jest z lewej i prawej,potwierdzam.Sam wymieniałem filtr ale od strony schowka.Po wyjęciu starych filtrów oczyściłem komorę z liści i innych śmieci.Poskładałem i już.Porada - zdejmijcie zaślepkę przed wyjmowaniem filtrów i włączcie wentylator na maksa.U mnie wyleciało pełno brudu( zeschnięte liście ,igły i inne).Powtórzcie to z każdej strony.Ja zrobiłem to( wczoraj) tylko od strony pedałów i to dopiero po wspomnianej już wymianie filtrów i czyszczeniu od strony schowka.Widać moje czyszczenie było niedokładne.Można to robić częściej niż przy wymianie filtrów.Cała operacja to 3 minuty i trochę chęci.
Z każdej strony da się wyjąć te zaślepki bez żadnego demontażu innych elementów.Przypuszczam,że i filtry da się wymienić od strony pedałów jak wspomniał kolega.Nie robiłem tego dlatego przypuszczam, choć ja na pewno wcisnę je od tej właśnie strony przy następnej wymianie.Za filtr(2 szt w zestawie) purfluxa zapłaciłem 50 zł brutto.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez ruto25 wtorek, 12 lipca 2011, 13:07

Dzisiaj dopiero zabieram się za wymianę filtra kabinowego i jak obiecałem zrobię foto relację z tego przedsięwzięcia dla innych użytkowników.
I mam nadzieję, żę to zakończy definitywnie sprawę odnośnie wymiany tego elementu.
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez ruto25 wtorek, 12 lipca 2011, 18:51

Tak jak obiecałem załączam instrukcje wymiany filtra kabinowego ze zdjęciami.
Gdyby ktoś miał jakieś uwagi to z chęcią wysłucham i można wtedy poprawić.

wymfiltrkabin.pdf
(5.38 MiB) Pobrane 5344 razy
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez ticky wtorek, 12 lipca 2011, 20:46

ruto25 napisał(a):Tak jak obiecałem załączam instrukcje wymiany filtra kabinowego ze zdjęciami.
Gdyby ktoś miał jakieś uwagi to z chęcią wysłucham i można wtedy poprawić.

wymfiltrkabin.pdf



Podziękował ;) Na pewno się przyda przy wymianie :)
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez KUBA piątek, 30 września 2011, 20:31

Filtr można wymienić także od strony pasażera, dojście jest chyba łatwiejsze i zaślepka (taka sama jak na zdjęciach) jest od górnego filtra. Pozwala to włożyć najpierw dolny filtr, a potem górny bez problemów. Jednak gimnastyka z dostaniem się pod plastiki dla kogoś o większych gabarytach to przednia zabawa.
HELIOS 1,5 dci 105 km 2008 czerwony (tak wybrała żona)
KUBA
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 16
Dołączył(a): wtorek, 14 października 2008, 18:22
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Dzierżoniów

Re: Wymiana filtra kabinowego (pyłkowego).

Postprzez docent161 czwartek, 21 czerwca 2012, 18:08

Ci co zdecydowali się na samo- wymianę ; uzbroić się w cierpliwość i zażyć sobie coś na uspokojenie . Filtry trzeba wyciągać od strony pedałów ( najlepiej obydwa pedały odkręcić ), a wkładać od strony pasażera jeszcze ciekawostka o której zapomnieliście !!! filtry połączone są łącznikiem plastikowym typ H który opada podczas demontażu i trzeba go włożyć między filtry podczas zakładania !!! inaczej będzie pobierał lewe powietrze .
P.s. Trzeba mieć żabę w głowie żeby w tym miejscu zaprojektować wymianę filtra :twisted: ach żebym ja spotkał się z inżynierem co to zaprojektował to ....... :evil:
Avatar użytkownika
docent161
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 175
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 00:00
Lokalizacja: 1,4 benz 2000 E7J 634

Następna strona

Powrót do Wiem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość