Wymiana rozrządu

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Wymiana rozrządu

Postprzez roman123456 piątek, 1 września 2017, 22:01

Witam,dzisiaj zakupiłem kompletny rozrząd z pompa wody i wszystko w oryginale i teraz pytanko czy wystarczy 5L płynu do chłodnicy czy dokupic wiecej?
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wymiana rozrządu

Postprzez Lucass sobota, 2 września 2017, 08:20

Wystarczy. Przy spuszczaniu nigdy raczej nie schodzi cały.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Wymiana rozrządu

Postprzez Ucando czwartek, 16 listopada 2017, 12:04

Tylko pamiętaj o tym żeby kupić taki sam jak miałeś płyn. Niby teraz 90% płynów chłodniczych jest mieszalne, ale z doświadczenia wiem że lepiej zalać taki płyn jaki był, szczególnie że trochę go pozostanie w obiegu silnika.
Poznaj ofertę części samochodowych w sklepie UCANDO.pl - https://www.ucando.pl/
Avatar użytkownika
Ucando
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 16 listopada 2017, 11:31

Re: Wymiana rozrządu

Postprzez Ampermax sobota, 2 grudnia 2017, 23:22

Gdybym miał taką potrzebę naprawy to płynem chłodniczym najmniej bym się przejmował.
Ważniejsze, żeby dobrze zamontować nową pompę wody, a w starej Renówce miałem już pompę, w której trzeba było wykonać płynną uszczelkę, czyli nanieść grubą nić uszczelniacza, a jeżeli robi się to na zamontowanym silniku, to wymaga to sporej wprawy, żeby tego nie naruszyć przed osadzeniem pompy. Przy okazji warto sprawdzić, czy uszczelniacze Simeringi nie przepuszczają oleju, bo lepiej ich wymianę zrobić za jednym "bałaganem". Samo założenie paska też nie jest takie proste, bo nie można go założyć tak dowolnie, trzeba zwrócić uwagi na znaki na pasku, które muszą pokryć się ze znakami nastawczymi na kołach zębatych.
Renault Kangoo 1,5 dCi; 207 tyś.
Ampermax
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek, 11 września 2017, 21:07
Lokalizacja: PWA / PO


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości