zaufanie do marki - układ hamulcowy - klocki - tarcze

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

zaufanie do marki - układ hamulcowy - klocki - tarcze

Postprzez lam3r piątek, 11 stycznia 2013, 20:49

Tak sobie szukam klocków i tarcz do mojego sprzętu przewozowego i zastanawiam się... TRW, FERODO CZY BREMBO?. Ewentualnie jakieś inne typy? Podziękował;-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: zaufanie do marki - układ hamulcowy - klocki - tarcze

Postprzez wladek sobota, 12 stycznia 2013, 16:16

Witam odradzam TRW-Lucas ale tylko klocki, miałem założone co prawda w citroenie starczyły na 19tys. założyłem UHER i przejeździłem przeszło 40tys. klocki FERODO CZY BREMBO? wg. mnie jakość dobra bez specjalnych różnic, co zaś do tarcz wszystkie trzy firmy ok ;)
wladek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 93
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 22:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: zaufanie do marki - układ hamulcowy - klocki - tarcze

Postprzez lam3r sobota, 12 stycznia 2013, 18:21

W tej chwili mam klocki, które były sprzedawane jako LUC, a w opakowaniu były z "nadrukiem" TRW. Już tu na forum pisałem, że mechanik się z nich ucieszył i w sumie do dzisiaj na nich jeżdżę - myślę, że jakieś 30 000 km. Będę wymieniał, bo chyba tarcze zaczynają się kończyć.
W każdym razie thx za info., różnie przecież bywa.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: zaufanie do marki - układ hamulcowy - klocki - tarcze

Postprzez kacper42 niedziela, 13 stycznia 2013, 14:08

Jak czytam ,że klocki słabe bo tylko ... tys.km wytrzymały ,to nie wiem co myśleć jeśli nie piszecie jak to się ma do tego ile wytrzymały tarcze.Przecież można zakładać klocki ,które wytrzymają tyle co tarcze i zmieniać komplet.
Z zasady to klocki mają dobrze hamować,nie piszczeć i nie zużywać nadmiernie tarcz hamulcowych oraz być tańszymi od owych tarcz.
Kiedyś w jakimś aucie z dawnego bloku socjalistycznego na tyle montowali klocki z DREWNA DĘBOWEGO.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: zaufanie do marki - układ hamulcowy - klocki - tarcze

Postprzez Wiz poniedziałek, 14 stycznia 2013, 20:32

Kacper to nie byla tylna os tylko PRZEDNIA :!:
Ten jakis wynalazek to rumunska licencja Citroena co sie zwała Olcit (czy jakos tak).
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: zaufanie do marki - układ hamulcowy - klocki - tarcze

Postprzez hulltaj wtorek, 15 stycznia 2013, 11:18

Brawo Wiz,ten wynalazek nazywał się Oltcit Club,we Francji-Citroen Axel.Był czas,że sprzedawałem te auta w salonie i to spore ilości.Zaznaczam,że nigdy ale to nigdy,nie spotkałem się z drewnianymi klockami w tym samochodzie.Potraktujmy zatem te opowieści z przymrużeniem oka,bądź jako "urban legend".
Pozdrawiam!
1,5dci-z salonu wyjechał w styczniu 2005.
hulltaj
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 182
Dołączył(a): poniedziałek, 18 stycznia 2010, 14:06
Lokalizacja: Wałbrzych Zdolny Śląsk


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości