co z tą przepustnicą? jaki poziom paliwa?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

co z tą przepustnicą? jaki poziom paliwa?

Postprzez froodoo środa, 28 sierpnia 2013, 15:03

witam, oto me problemy
- wolne obroty nierówne (silnik 1,6 16V 105KM) - diagnostyka wykazała jakies tam błędy przepustnicy, a konkluzja mechanika to brud w niej; wyczyścił (nietanie to oj nie) i niby było lepiej, czyli praca silnika na jałowym zdecydowanie lepsza, ale zawsze jest ale jakieś, ta lepsza praca nie trwała zbyt długo i znowu diagnostyka i znowu ten sam błąd i znowu czyszczenie i znowu niby lepiej - ale tez znowu nie za długo; czy ktoś ma takie problemy z tym silnikiem? (mechanik mówi, że nawewt minimalne zabrudzenia wpływaja na prace silnika w tym typie), czy są jakieś patenty, by to czyszczenie było raz a dobrze?
- kontrola poziomu paliwa - elektroniczny wskaźnik wskazuje to co wynika z wyliczeń, a jazda na gazie zakłamuje ten odczyt - po postoju wskazanie nie resetuje sie i pokazywany jest stan paliwa jak po jeżdzie (czyli najczęściej że to juz rezerwa albo koniec paliwa) - czy istnieje jakis reset, by uaktualnic to wskazanie?
pozdrawiam
Avatar użytkownika
froodoo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 16 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: Kielce

Re: co z tą przepustnicą? jaki poziom paliwa?

Postprzez Piotrek.S. środa, 28 sierpnia 2013, 22:41

Mam co prawda starszy model ale też z kompem pokładowym
Podczas jazdy na LPG, paliwa (benzyny) wg wskaźnika ubywa. Po wirtualnym wyjechaniu ok 20l następuje korekta wg pływaka w zbiorniku. Czyli na wyświetlaczu wraca stan właściwy.
Przy niskim stanie benzyny doprowadza to zapalania rezerwy i wskazywania zasięgu na 0 km podczas gdy rzeczywista ilość to np 15 l.
Ja generalnie zawsze mam zatankowaną benzynę do pełna i uzupełniam wg potrzeb co 2-4 kKm.
Dodało mi się:)
Podczas wykonywania testu liczników (załączenie zapłonu z wduszonym przyciskiem od kompa) licznik pokazuje różne dane typu: kalibracja mile/kilometry, ilość kilometrów o które przekroczono poszczególne inspekcje oraz aktualny poziom paliwa w zbiorniku podawany w litrach (kolejne informacje pokazują się po naciśnięciu przycisku od kompa). Jeśli samochód stoi poziomo nawet całkiem dokładny stan pokazuje. Są tam jeszcze jakieś informacje których nie rozgryzłem.
Nie znalazłem jeszcze takiej opcji jak resetowanie na zawołanie. Bieżący stan można sprawdzić tylko testem liczników.
BYŁ 1,6 16V Gwiezdny Pył 2006 + elpidżi
następca też "franca".
Piotrek.S.
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 150
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 21:55


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości