Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez piotrtop czwartek, 16 stycznia 2014, 09:19

Witam
Czy ktoś spotkał się z problemem sygnalizacji otwarcia drzwi w kangurku z 2010r?
W poprzedniej wersji był czujnik mechaniczny montowany w słupku, ale w tej wersji znaleźć nie mogę nic podobnego, a sygnalizuje mi otwarte drzwi.
Czu jest tutaj czujnik jakiś kontraktonowy czy jak i gdzie jest zlokalizowany?
piotrtop
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 09:12

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez kacper42 czwartek, 16 stycznia 2014, 18:55

Stawiam na mikrostyki w zamku w drzwiach.Taką awarię miałem w Peugeot Partner.Żadnego styku , wyłącznika w słupku.Wszystko czyli podobno kilka mikro... w środku w mechanizmach zamka.Tam z racji kosztów zdecydowałem się na przecięcie jednego z kabli w wiązce między drzwiami i nie mam teraz komunikatów o otwarciu drzwi.Wiąże się to z tym , iż otwierając drzwi nie ma sygnału i alarm zadziała tylko po wzbudzeniu przez ten pojemnościowy (ciśnieniowy) a nie w wyniku sygnału z zamka.
Helios 1,5 dci 85 km 2008 błękit srebrzysty
www.fachlodz.pl

CB: "kacper"
Avatar użytkownika
kacper42
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 156
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 16:16
Lokalizacja: Łódź-Zgierz

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez Mrowa poniedziałek, 1 grudnia 2014, 23:53

Kolego, jak się potoczyła sprawa z tym czujnikiem bo mam to samo, stwierdzili w renault, że do wymiany jest zamek drzwi lewych , koszt 900zł z wymianą
Mrowa
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 1 grudnia 2014, 23:50

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez gre81 środa, 3 grudnia 2014, 09:45

Za mikrostyk w cenie 9 zł sztuka :o Musisz rozebrać drzwi , wyjąć zamek, rozebrać zamek, poszukać mikrostyku, wymienić na nowy i złożyć. Ot cała filozofia.
Kangoo 1.5 dCi 80KM 2003, biały. już go nie ma
Kangoo 1.5DCI 105KM(teraz 125 kucyków) 2009, żółty jak słońce.
Moje miasto Łódź.
Avatar użytkownika
gre81
Kangoomistrz 2010
Kangoomistrz 2010
 
Posty: 357
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2008, 11:43
Lokalizacja: Łódź

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez primo wtorek, 21 kwietnia 2015, 21:40

Witam,

Chciałbym podpiąć się do tematu, ale u mnie historia wygląda ciut inaczej.
Trzaskam drzwiami 10-15 razy kontrolka gaśnie, mogę zamknąć auto... no bo kluczyka nie mam gdzie wcisnąć i mechaniczne zamknięcie odpada.
Wsiadam do samochodu, odpalam i jadę... wszystko ok do momentu.... kiedy muszę przeczyścić szybę, włączam spryskiwacz i sympatyczny sygnał otwartych drzwi wraca. Ktoś takie coś miał?

Nie wiem czy ja jestem taki przewrażliwiony na punkcie moich pojazdów, czy to auto rzeczywiście tak strasznie i szybko ulega awariom. Bo albo mi moja wysłużona RAV4 za dobrze się sprawuje (wlewam benzynę, zmieniam filtry, klocki i na tym kończą się wizyty u mechanika), albo trafiłem na jakiś bubel. 120tys. koło dwumasowe coraz głośniejsze, sprzęgło puszcza prawie na samym końcu, drzwi przesuwne się zacinają, coś mi się tłucze przy ściągnięciu nogi z gazu, żarówki podświetlające pokrętła ogrzewania wymieniam co dwa miesiące, uszczelka drzwi pasażera dziwnie się przemieściła, osłona drążka zmiany biegów jest pełna dziur itd.. itd... czy to normalne?
primo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 21 kwietnia 2015, 20:56

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez Mascot wtorek, 21 kwietnia 2015, 22:54

no bo kluczyka nie mam gdzie wcisnąć i mechaniczne zamknięcie odpada.


W drzwiach kierowcy ? Musisz mieć mechaniczny zamek. Jeśli nie - zdejmij tą zaślepkę na klamce, o ile masz ( jak np.W Megane III )
Odnośnie dźwięku - czyżby jakaś masa :roll:


120tys. koło dwumasowe coraz głośniejsze, sprzęgło puszcza prawie na samym końcu, drzwi przesuwne się zacinają, coś mi się tłucze przy ściągnięciu nogi z gazu, żarówki podświetlające pokrętła ogrzewania wymieniam co dwa miesiące, uszczelka drzwi pasażera dziwnie się przemieściła, osłona drążka zmiany biegów jest pełna dziur itd.. itd... czy to normalne?


Wyczyść porządnie drzwi, myjką ciśnieniową. Pewnie zawalone piachem i wszelakim brudem. Możesz zdemontować poszczególne elementy i wyczyścić + nasmarować.
Przy odjęciu gazu, być może wali, któraś z poduszek ( najszybciej powinna paść ta pod skrzynią )
Mieszek w początkowej fazie produkcji Kangoo II ( od 2008 ), faktycznie pękały na miejscach zagięć.
Dwumasa i sprzęgło przy 120 000 ? Prędzej przy 220 000 ... No, chyba, że ktoś upalał go cały czas w mieście na dystansach praktycznie znikomych ...
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez Arglist środa, 22 kwietnia 2015, 09:11

primo napisał(a):Witam,

żarówki podświetlające pokrętła ogrzewania wymieniam co dwa miesiące


Kup Philips lub osram przestaniesz wymieniać i zapomnisz, że ja masz, miałem ten sam problem w lagunie.
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez piotrtop piątek, 21 sierpnia 2015, 12:17

Witam.
Czy ktos poradzil sobie z problemem co opisal kolega primo? Mam identyczny przypadek z tym ze czasem udaje sie juz tylko zamknac.
piotrtop
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 09:12

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez piotrtop środa, 26 sierpnia 2015, 16:07

piotrtop napisał(a):Witam.
Czy ktos poradzil sobie z problemem co opisal kolega primo? Mam identyczny przypadek z tym ze czasem udaje sie juz tylko zamknac.

Problem rozwiazany.
Trzeba zmostkowac styk w zamku.
Co prawda nie widzi otwartych dzwi, ale mozna zamknąć.
Te przewody to czarny + pomaranczowy.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
piotrtop
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 09:12

Re: Kangoo II czujnik otwarcia drzwi

Postprzez Podmiejski piątek, 28 sierpnia 2015, 12:18

Albo załóż światła dzienne albo zrób wersję w której w dzień odcinasz całe oświetlenie poza przednimi reflektorami - nikt nie projektował Kangura do jazdy z cały czas włączonymi światłami.
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości