Kangoo 1.6 16V skrzynia biegów krótkie biegi

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Kangoo 1.6 16V skrzynia biegów krótkie biegi

Postprzez Dapi wtorek, 29 listopada 2016, 22:44

kolego bardziej chodzi o to żeby przy 110km/h samochód nie miał 3500 obrotów tylko mniej aby zmniejszyć spalanie :)
Kangoo II Happy Family 2011r 1.6 16v + LPG
Dapi
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2016, 19:35
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kangoo 1.6 16V skrzynia biegów krótkie biegi

Postprzez Lucass środa, 30 listopada 2016, 00:20

A jakie masz koła? W sensie rozmiar gum?
Bo jeżeli są niższe niż standard, to jest to normalne zjawisko.

W Modusie były 6-biegowe skrzynie.
Zmiana samych przełożeń to nie jest takie hop siup. Zmienisz np. samą piątkę i okaże się, że co prawda przy 3500 obrotów będzie miał 130km/h, ale powyżej tej prędkości już za diabła się nie rozpędzi bo braknie mu momentu obrotowego.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo 1.6 16V skrzynia biegów krótkie biegi

Postprzez Podmiejski środa, 30 listopada 2016, 14:38

Żeby zmniejszyć spalanie to trzeba jeździć inaczej :-)
1. w Polsce za mało jest wciąż odcinków dróg na których można smigać 110 więc ja bym nie rozpaczał.
A jeden fajny mandacik i całe oszczędności
idą się dymać
2. ile go ściagniesz w dół - 2 tys obr i 110km/h?
Da się?
To do tych 110 będziesz się na "czwórce" rozpedzał :-) :-) :-)
i całe oszczędności
idą się dymać
3 chcesz mu zmniejszyć prędkość obrotową o 500 obrotów?
Szkoda fatygi a rezultat i tak cie załamie :-)
Szukasz oszczędności to załóż gaz; odchudź auto; zmniejsz opory toczenia i zmień technikę jazdy.
I - sukcesów :-)
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Kangoo 1.6 16V skrzynia biegów krótkie biegi

Postprzez kefe sobota, 4 lutego 2017, 14:16

witam,
przeczytałem temat i myślę,że coś jeszcze dopowiem w tej sprawie.Ja osobiście nie narzekałem na krótkie biegi w moim 1.6 16v ,ale przy 220tys. umarła mi skrzynia,najpierw 5-tka zaczęła szemrać,a potem z dnia na dzień - brak 2-ki itd.Na 3-ce dojechałem do mechanika.Krótka diagnoza,zakup używanej i teraz jeżdżę na używanej skrzyni.No właśnie tutaj muszę wyjaśnić po co zabieram w ogóle głos.Ta używana skrzynia chociaż miała wszystkie numery takie same - sprawdzaliśmy - pochodziła od 1.5 dci czyli od diesla.Różnica była w liczbie zębów na 5-tym biegu , w dieslowskim był 1 ząb więcej.Po obliczeniach teoretycznie powinien mniej palić na 100km, przejechałem już ok 2 tys na tej wymienionej skrzyni i co stwierdzam- auto jest bardziej mułowate jeżeli chodzi o 5ty bieg, na 4ce za to można je bujnąć o wiele wiecej niż na starej oryginalnej skrzyni.Osobiście bardziej mi odpowiadały stare przełożenia bowiem na 5ce auto żwawo jeszcze przyspieszało,a teraz trzeba brać poprawkę.Fakt silnik kręci na obrotach ,jakieś 300-500 mniej ,ale co do zużycia paliwa to szału nie ma.
aha ciekawa była diagnoza mechanika - skrzynię rozdęło od środka , nie wiem za chiny co to oznacza, oglądałem ją nic nie widać było,normalna sucha i tyle. Przyczyna awarii - przebieg i sugestia ,że te skrzynie były montowane takie same do wszystkich benzyniaków, a moce były różne. 1,6 16v jako najmocniejszy zajeżdżał skrzynię najszybciej......ale to tylko teoretyka mechanika
pozdrawiam wszystkich
Kangoo 1,6 16V,privilege yellow,relingi,skóra,klima,webasto,230tys
Avatar użytkownika
kefe
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek, 9 października 2009, 16:33
Lokalizacja: Chełm - Lublin

Re: Kangoo 1.6 16V skrzynia biegów krótkie biegi

Postprzez Lucass wtorek, 7 lutego 2017, 00:08

kefe napisał(a):że te skrzynie były montowane takie same do wszystkich benzyniaków,
Bajki. Ilość zębów na zębatkach poszczególnych biegów (prócz piątki) jest faktycznie taka sama, ale różni je przełożenie przekładni głównej. Gdyby nie to, to i 1,2 8V i 1,6 16V przy jednakowej prędkości obrotowej silnika osiągałyby teoretycznie tę sama prędkość. Teoretycznie, bo wówczas 1,2 nigdy byś nie rozpędził z uwagi na niedostatki mocy.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości