Dym z przełącznika wycieraczek

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez Stiopa czwartek, 29 stycznia 2015, 14:25

Zawsze jest ryzyko, że jak kupisz używaną część, to może ona się dosyć szybko zepsuć.
Na początku pisałeś, że nie masz funduszy na kupno manetki za 300zł, a teraz piszesz, że jednak kupisz?
Manetka od scenica kosztuje ok.120zł, ale radzę się najpierw upewnić czy spasuje do kangura.

Moim zdaniem najlepiej byłoby zmodyfikować instalacje w samochodzie, tak żeby manetkę zabezpieczyć nawet i przekaźnikami(chociaż lepiej tranzystorami). Podejrzewam, że zasilenie silnika idzie bezpośrednio przez manetkę... :roll:
Po takiej modyfikacji wystarczy nawet używana manetka.
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez ruto25 piątek, 30 stycznia 2015, 20:54

Kolego pisałem, że na dzień dzisiejszy nie mam wolnych środków w postaci 300 - 400 zł
tak jak pisałeś wcześniej to chodzi mi to samo po głowie ale jeszcze nie mam sprecyzowanego
planu. Na pewno zabezpieczę to cudo przed przypadkowym zwarciem i spaleniem, ale może
uda mi się wykorzystać to co zostało. :geek: tylko muszę znaleźć trochę wolnego czasu
i jakiś garaż, gdyż takim nie dysponuję :( . Temat zacznę zgłębiać za dwa tygodnie, bo
teraz nie mam takiej możliwości. Jak zdziałam coś wcześniej to się odezwę.
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez Stiopa piątek, 30 stycznia 2015, 21:48

Zabezpieczenie przed zwarciem to pikuś. Skoro jest to notoryczna usterka w tych modelach, należy zabezpieczyć manetkę przed ciągłym przepływem zbyt dużego prądu. Widocznie styki w przełączniku są nieproporcjonalnie małe do szczytowych wartości przepływającego przez nie prądu.
Taki sam najsłabszy punkt jak nawiew centralny w jedynce :lol: :lol: .
Najbezpieczniej byłoby zabezpieczyć to tranzystorami. Najtaniej dodatkowymi bezpiecznikami, które wstawisz przy manetce, żeby unieruchamiając wycieraczki zapobiegały paleniu manetki.
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez geogps poniedziałek, 23 marca 2015, 20:20

Witam,

Widzę, że temat żyje.
Ja w końcu zadzwoniłem do Renault i zgłosiłem usterkę i postraszyłem, że będę się ubiegał o naprawę w ramach rękojmi jako wada fabryczna.
Jednak nie chciałem ryzykować i pojechałem do ASO żeby wymienili, na początku zaproponowali 850 za wymianę, postraszyłem, że będę
dalej drążył sprawę i cena spadła do 640 zł. Poprosiłem też o zwrot zepsutej manetki.
Po pewnym czasie zadzwonił Renault i zaproponował zwrot połowy kosztów - to już mnie utwierdziło, że to wada fabryczna i nie zgodziłem się na to i powiedziałem,
że dalej będę drążył sprawę. Jeszcze nie napisałem reklamacji ale pewnie będę pisał i wyślę to do Renault oraz do Urzędu Ochrony Konsumentów.

Jak napisze i będzie reakcja to dam znać.
Kangoo II 2008.02 -> 1.5dci 63kW (86 km)
geogps
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 22:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez Stiopa poniedziałek, 23 marca 2015, 20:50

Czy kolega za bardzo się nie rozpędził? :D
Ja rozumiem, to jest trochę chamskie, że producenci wypuszczają produkty o coraz niższej jakości, posiadające ewidentne wady fabryczne, ale to co zrobisz nie sprawi, że nagle zaczną produkować podzespoły lepszej jakości. Podejrzewam, że UOKiK nawet na to nie zareaguje, a nawet jeśli, to bardziej opłaca się renault(czy tam valeo) zapłacić jakąś drobną karę, ew.zadośćuczynienie, niż podnieść jakość podzespołów. :roll:
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez ruto25 poniedziałek, 23 marca 2015, 21:14

Kolego czy mógłbyś napisać czy Twój torbacz jest jeszcze na gwarancji czy udało Ci się to załatwić już po za
gwarancją. Bo może skuszę się i podjadę do ASO w tej sprawie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez lam3r niedziela, 12 kwietnia 2015, 10:29

Witam,

w moim "byłym", też miałem przyjemność z tą usterką. Wymieniłem w ASO podzespół na nowy. Pierwsza diagnoza była taka, że odpowiada za to silniczek spryskiwaczy i trzeba go też wymienić. Jak im zwróciłem uwagę, że wymieniali go jakieś 3 miesiące wcześniej (chyba się zacinał)... po konsultacji sami ze sobą na zapleczu uznali, że silniczek jest wręcz w idealnym stanie:-)

ASO, to Renault Nawrot Długołęka...

Przy okazji (chyba o tym nie pisałem tu jeszcze). Po pewnej wizycie, znalazłem "w nogach" dużą nakrętkę. Pojechałem i zwróciłem na to uwagę. Człek, który zajmował się moim autem (a był chyba wtedy wymieniany silnik nawiewu) stwierdził: "Panie... wie Pan ile tam jest takich nakrętek? Ja teraz tego drugi raz nie będę rozkręcał"

W sumie tak mnie zatkało, że nawet nie miałem siły się odezwać i wyszedłem.

ASO, to Renault Nawrot Długołęka... radzę omijać z daleka.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez ruto25 wtorek, 14 kwietnia 2015, 19:26

Panowie ja jak zwykle drążę temat przełącznika i po rozebraniu go na części pierwsze ukazał mi się taki oto obrazek.
Teraz zaczynam analizować jak przebiegają ścieżki tego ustrojstwa o może uda mi się coś działać w tym temacie.
Jeżeli ma ktoś już jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę śmiało pisać. W miarę możliwości stworzy się manuala
jak w takim przypadku sobie poradzić i jak zadziałać.
Na zdjęciu musiałem niestety wyciąć co nieco żeby to chociaż w części działało. Na dzień dzisiejszy nie mam
spryskiwacza i klaksonu. Klakson nieraz potrzebny, ale bez spryskiwacza to już jazda bez trzymanki. :D
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez ruto25 wtorek, 14 kwietnia 2015, 19:57

Zdjęcie z prawdopodobnym przebiegiem ścieżek.
Zdjęcie po wycięciu tego i owego.
Załączniki
1.jpg
Po wycięciu.
1.jpg (130.99 KiB) Przeglądane 2045 razy
2.jpg
Prawdopodobny przebieg ścieżek
2.jpg (167.15 KiB) Przeglądane 2045 razy
Avatar użytkownika
ruto25
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 60
Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2011, 17:15

Re: Dym z przełącznika wycieraczek

Postprzez Stiopa wtorek, 14 kwietnia 2015, 21:03

Nieprawdopodobne, żeby laminat tak się spalił :shock: .
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości