Gdzie czujnik temperatury?

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Gdzie czujnik temperatury?

Postprzez dawidb3 niedziela, 7 lutego 2016, 21:29

Witam,
Brakuje mi w Kangoo 2 wskaźnika temperatury. Przyjrzałem się dzisiaj i na wyświetlaczu jest możliwe wyświetlenie temperatury. Stąd moje pytanie, gdzie i czy w ogóle znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej? Jeżeli w moim przypadku nic się nie wyświetla to czy możliwe jest dołożenie oryginalnego czy może jestem skazany na nic oryginalnego i kolejny "gadzet" na desce rozdzielczej?
dawidb3
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2016, 11:54

Re: Gdzie czujnik temperatury?

Postprzez wladek niedziela, 7 lutego 2016, 23:04

Najczęściej czujnik temperatury umieszczony był w lewym lusterku od spodu (Przez otwór wystawał plastikowy cycek średnicy ~6mm). Ja nie miałem i dołożyłem z przodu przy zderzaku aby łapać temp. bliżej asfaltu. Czujnik pasuje , działa od megane, clio itp lata~ 2000r Przykładowa aukcja http://allegro.pl/czujnik-temperatury-z ... ml#thumb/2
wladek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 93
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 22:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Gdzie czujnik temperatury?

Postprzez dawidb3 wtorek, 9 lutego 2016, 07:42

Wystarczy dołożyć sam czujnik czy może trzeba kabel też ciągnąć?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
dawidb3
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2016, 11:54

Re: Gdzie czujnik temperatury?

Postprzez Stiopa wtorek, 9 lutego 2016, 07:51

Jak fabrycznie nie miałeś termometru(chyba, że ktoś dokładał i wyjął-bezsens) to kabel też musisz ciągnąć.
Kangoo I 1.2 8V 60KM '98r
Jedyny MV941 z takim zderzakiem :D

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Stiopa
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 668
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2014, 10:03

Re: Gdzie czujnik temperatury?

Postprzez Przemo9001 wtorek, 9 lutego 2016, 18:52

kolego w kangoo 2 czujnik temperatury zew, znajduje się w prawym lusterku. Jeśli chcesz dołożyć to proponował bym dokupić inst. drzwi do tego i po kłopocie. Chyba ze masz lusterka sterowane elektrycznie i składane to wtedy nie zmieniasz tylko dokładasz czujnik, a jeśli masz tylko sterowane elekt. to policz ile masz pinów (od środka zdejmujesz nakładkę z drzwi od lusterka i liczysz). Wystarczy zamontować czujnik pod nakładką lusterka i zmienić inst. drzwi i to wszystko. Wyświetlacz pozostaje ten sam. Trzeba z tego co pamiętam podłączyć clipa i zrobić konfiguracje UCH aby załączyć czujnik. :) 9 pinow skladane , regulowane , podgrzewane i z termometrem lusterko. 7 pinow podgrzewane i regulowane lusterko i tez z termometrem. 5 pinow regulowane i podgrzewane. pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Przemo9001
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 28 stycznia 2016, 21:47


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości