Kangoo dpf

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Kangoo dpf

Postprzez kowal1956 środa, 18 października 2017, 19:19

Mam kagoo 1.5 dci 2008r. Dzisiaj wyświetlił mi się kluczyk i poniżej kontrolka chyba o problemie z dpf-em. Co robić ? Czy wizyta w warsztacie jest nieunikniona?
Renault Kangoo 2008 1.5 dCi
kowal1956
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 5 stycznia 2017, 22:59

Re: Kangoo dpf

Postprzez Lucass czwartek, 19 października 2017, 07:18

Jeżeli nie masz kompa, którym mógłbyś ją "zgasić" to pewnie tak. Ale nie panikowałbym. Najpierw sprawdź błędy, wykasuj, pojeździj. Może być tak, że gdzieś się wilgoć dostała i styk się spsuł. Jeżeli błąd będzie się powtarzał, to wtedy konieczna będzie głębsza ingerencja.

Błogosławione silniki bez technicznych nowinek...
Aaaameeen!
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Kangoo dpf

Postprzez kowal1956 niedziela, 22 października 2017, 21:41

Dzięki za radę. Tak zrobiłem. Lampki wyłączyłem przy pomocy modułu OBDlink i aplikacji SDPROG. Efekt jest taki: po ustawieniu kluczyka w pozcyję zapłon błąd się znowu pojawia, ale wystarczy kluczyk cofnąć i ponownie ustawić w pozycję zapłon i dalej uruchomić silnik błąd ginie. Dziś wieczorem odwiozłem syna na PKP. Wracając zapomniałem o tej kombinacji i do domu dojechałem z zapalonymi kontrolkami. Po dojechaniu do domu silnik wygasiłem i po chwili ponownie go uruchomiłem - błędów nie było. Czy taka sytuacji coś sugeruje, czy jest to coś nowego i trzeba jednak do ASO ?
Renault Kangoo 2008 1.5 dCi
kowal1956
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 5 stycznia 2017, 22:59


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości