Stuki w KANGOO 2

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Stuki w KANGOO 2

Postprzez KRISKMY niedziela, 26 sierpnia 2018, 17:25

Witam mam problem z stukami z prawei strony w kangoo 2,stuka tylko przy ruszaniu niezależnie czy koła są prosto czy skręcone stuknie trzy razy i puźniej podczas jazdy cisza aż znowu się zatrzymam i auto postoi parę minut i znowu przy ruszaniu do przodu stuka.Mechanik powiedział że to prawdopodobnie przegub więc postanowiłem wymienić całą pułoś.Po wymianie test i dalej stuka,mechanik powiedział żebym z tym jeździł ale jest to denerwujące,może ktoś miał podobny przypadek i sobie z tym poradził był bym wdzięczny za podpowiedź co to może być.
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez PhoenixDL środa, 5 września 2018, 11:13

Nie jest to przypadkiem sworzeń ????
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez KRISKMY poniedziałek, 24 września 2018, 13:55

Witam dzisiaj zabrałem się za rozkręcanie kangura,sprawdziłem sworzeń wahacza jest jeszcze na nitach ale chodzi twardo i nie ma luzów za to zauważyłem nadmierny luz na drążku
stabilizatora od strony kierowcy zaczął stukać już ucieszony że to pewnie drążek kupiłem dwa nowe i zamontowałem i jazda próbna i nadal słychać stuki,już mi się skończyły pomysły :(
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul poniedziałek, 24 września 2018, 18:11

Masz na myśli łączniki stabilizatora? Drążek jest jeden i jest raczej dożywotni.
Nie wiem jaki masz przebieg, ale oryginalny wahacz (z nitami) i jego tuleje i sworzeń są bardzo wytrzymałe. Pozostały do wymiany gumy obejmujące stabilizator. Groszowe sprawy, a potrafią narobić hałasu jeśli są zużyte.
Ja jednak poszedłbym w innym kierunku, bo luzy na stabilizatorze (czy to łącznik czy guma) stukają raczej na nierównościach, natomiast taki luz przy ruszaniu to raczej tuleje wahacza, jeśli twierdzisz, że ze sworzniem jest wszystko ok. Taki dokładnie miałem objaw w starym Kangoo - nieprzyjemne metaliczne strzelanie przy ruszaniu i były to wybite/sparciałe tuleje wahacza.

Tutaj szukałbym przyczyn raczej.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez KRISKMY poniedziałek, 24 września 2018, 18:59

Tak miałem na myśli łącznik stabilizatora,był uszkodzony z jednej strony po odkręceniu obydwu łączników drążek trochę skrzypi ale nadmiernego luzu nie zauważyłem .Co do tulei wahacza nie wiem jak by to było najlepiej sprawdzić bez rozbierania bo trochę tego jest.Stuka tylko przy ruszaniu do przodu przy dłuższym postoju trzy stuknięcia i później jest spokój czy przy zatrzymaniu się na skrzyżowaniu czy postoju w korku i ruszaniu nie stuka dziwna sprawa jak by coś się ustawiało.Bedę miał chwilę wolnego to postaram się jeszcze posprawdzać.
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul wtorek, 25 września 2018, 10:31

Niestety tuleje wahacza ciężko sprawdzić bez szarpaków. Musi być jakieś dobre obciążenie i mocne ruchy zwłaszcza jeśli luzy nie są wielkie. W domowych warunkach np. łomem ciężko to będzie zdiagnozować.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez KRISKMY wtorek, 25 września 2018, 10:34

Dzięki za podpowiedz jak będę miał chwilę czasu podjadę na stację diagnostyczną.
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez Dapi środa, 3 października 2018, 07:12

kolego mam dokładnie ten sam problem, jak auto postoi i zaczynam ruszać to słyszę stukanie z prawej strony tak dosłownie przez chwilę potem problem znika i pojawia się ponownie jak auto chwilę postoi z czego tak wstępnie z mechanikiem gadałem to prawa półoś rusza się przód-tył i ona jest łamana w pół i ponoć często to tak sobie stuka nie kazał wymieniać bo szkoda kasy a mówi że oprócz stukania nic nie powinno się dziać. Być może to nie to ale jak namierzysz u siebie to daj znać!
Kangoo II Happy Family 2011r 1.6 16v + LPG
Dapi
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2016, 19:35
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez KRISKMY środa, 3 października 2018, 07:30

Witam ja już prawie wszystko wymieniłem na nowe prucz wachaczy i amortyzatorów ,wczoraj miałem chwilę czasu i podjechałem na stację diagnostyczną i co się okazało są luzy na mocowaniach drążka stabilizatora gumach w domu można to sprawdzić poprzez bujanie auta na boki za dach,dodatkowo wyszedł uszkodzony lewy zacisk brak ręcznego.Tak więc lepiej podjechać na stację diagnostyczną i sprawdzić jak niepotrzebne wymienić sprawne elemęty ,zamuwiłem nowe gumy jak zrobię to napiszę szy stukanie ustało.
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez KRISKMY czwartek, 11 października 2018, 09:23

Wczoraj wymieniłem gumy stabilizatora było ciężko zwłaszcza od lewej strony przeszkadza maglownica ale jakoś się z tym uporałem i test niestety dalej słychać stuki dlatego w przyszłości zabieram się za łożysko amortyzatora.
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron