Bład P0670

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Bład P0670

Postprzez roman123456 piątek, 1 lutego 2019, 17:56

Witam,wczoraj pojechałem do kolegi,ktory kasował sobie jakis bład w samochodzie i z głupoty podłaczylismy kostke do mojego i poprzez wifi zczytał na telefonie 2 błedy,i juz pisze jak pisało.
P0670 Potwierdzony
Podsystem -obwody wyjsciowe komputera
P0670 Niezweryfikowany
Podsystem-obwody wyjsciowe komputera.
Kurde co to moze byc?
Macie moze cos na mysli?
Auto normalnie pali,no moze przy mrozach dłuzej kreci,moze ze 2 razy przy -12 stopniach kreciłem moze 6sekund.
Zaden bład nie swieci na desce,jaka moze byc przyczyna?

Kostka to elm327
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Bład P0670

Postprzez mothernorth piątek, 1 lutego 2019, 23:09

Do sprawdzenia świece żarowe.Może być że jedna coś niedomaga i wywali błąd a na desce żadnej kontrolki.
Kangoo 1.6 16V 2002 Privilege
Avatar użytkownika
mothernorth
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2015, 13:58
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Bład P0670

Postprzez roman123456 sobota, 2 lutego 2019, 16:02

Hej,dziekuje za odpowiedz. Powiedz mi czy pilnie zlecic sprawdzenie swiec,bo auto pieknie pali,czasami na mrozie przy pierwszym zapaleniu dluzej zakreci. Gdzie podjechac z tymi swiecami,do mechanika czy elektromechanika na sprawdzenie?
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Bład P0670

Postprzez mothernorth niedziela, 3 lutego 2019, 11:15

Najlepiej podpiąć auto pod komputer u mechanika i powie ci dokładnie co jest grane.Zwykłe skanery obd nie do końca pokazują tak dokładnie usterkę a raczej naprowadzają na trop. Nie raz ten sam błąd dotyczy czegoś innego. Twój błąd potrafi wyskoczyć też przy problemach airbag i świeci się od nich kontrolka albo miga sobie czasami.Wtedy należy sprawdzić kostki pod siedzeniami czy mają styk można je niechcący poluzować przy sprzątaniu. U ciebie jak kręci i pali normalnie wcale nie muszą być świece winne, błąd pokazuje ogólnie obwód usterki.Może być że raz czy dwa coś zaświrowało i błąd został zapisany i zapamiętany a dalej nic się nie dzieje. Spróbuj skasować jak się da i sprawdź czy się nie pojawia od nowa.
Kangoo 1.6 16V 2002 Privilege
Avatar użytkownika
mothernorth
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 83
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2015, 13:58
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Bład P0670

Postprzez roman123456 poniedziałek, 4 lutego 2019, 21:50

mothernorth napisał(a):Najlepiej podpiąć auto pod komputer u mechanika i powie ci dokładnie co jest grane.Zwykłe skanery obd nie do końca pokazują tak dokładnie usterkę a raczej naprowadzają na trop. Nie raz ten sam błąd dotyczy czegoś innego. Twój błąd potrafi wyskoczyć też przy problemach airbag i świeci się od nich kontrolka albo miga sobie czasami.Wtedy należy sprawdzić kostki pod siedzeniami czy mają styk można je niechcący poluzować przy sprzątaniu. U ciebie jak kręci i pali normalnie wcale nie muszą być świece winne, błąd pokazuje ogólnie obwód usterki.Może być że raz czy dwa coś zaświrowało i błąd został zapisany i zapamiętany a dalej nic się nie dzieje. Spróbuj skasować jak się da i sprawdź czy się nie pojawia od nowa.


Witam,dziekuje ci bardzo za wyczerpującą odpowiedz,wymieniałem ostatnio kierownice z poduszka,ale aku był odłączony.Podjade jeszcze do kolegi podłaczymy kostke i sprawdze czy jest jakis bład zapisany.Sam mysle o kupnie kostki wifi lub jakiegos czytnika błedow tylko nie wiem co byłoby lepsze. Ja mam 3 auta, tata 2 to takie urzadzenie sie przyda w domu.
Wolałbym kostke bo moge sciagnac program na tel. lub czytnik z wbudowanym kabelkiem OBD2,odrzucam kabel z płytką do kompa.
Moze chłopaki podpowiecie mi cos?
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Bład P0670

Postprzez Rzast piątek, 8 lutego 2019, 11:25

Ja mam taki (ze względu na fabryczny brak wskaźnika temperatury płynu chłodzącego): Obrazek
+ Współpracuje z aplikacją Torque,
+ bluetooth
+ jest niski, wiec nie przeszkadza,
- ... ale ciężko go wyciągnąć
+ szybko się łączy
+ jeśli połączenie z telefonem się zablokuje, to połączy się ponownie w 5-10 sekund
+ wyłącza się 30 minut po zgaszeniu silnika
- ... ale trzeba go włączyć przy starcie
+ odczytuje i kasuje błędy
+diody pokazujące stan pracy urządzenia.

Obrazek jest linkiem do aukcji Interfejs iCar2 Vgate Bluetooth OBDII ELM327. Ten gość szybko wysyła.
Renault Kangoo 2009 Oasis, Delphi @ 1.5 dCi, 63KW (85KM), z tyłu drzwi.
Moje modyfikacje Aktualizacja: 29.07.2021
Jeszcze: Renault Clio II 2004 Alizee, 1,5dCi, 3-drzwiowy, ~380.000km
Avatar użytkownika
Rzast
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 72
Dołączył(a): piątek, 5 października 2018, 14:24
Lokalizacja: Podhale

Re: Bład P0670

Postprzez roman123456 niedziela, 10 lutego 2019, 22:15

Witam,ja kupiłem cos takiego jak niżej w linku,szybko sie łaczy z autem i nie
trzeba żadnego programu ściągać.
Ale nadal jest u mnie ten bład,nawet jak skasuje i odpalę, to później jak podłącze to sie wyświetla.
Inne auta u mnie przeskanowałem i czyściutko.

https://allegro.pl/oferta/najtanszy-ska ... 5466993981
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości