Problem z obrotami i ładowaniem na 8-10 sekund po odpaleniu

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Problem z obrotami i ładowaniem na 8-10 sekund po odpaleniu

Postprzez mietone czwartek, 10 czerwca 2021, 23:21

Witam serdecznie wszystkich. Mam Kangoo 1,6 16v z 2010 z przebiegiem ok 230000 tkm. Auto miało fabrycznie gaz ale wymieniłem go na Lovato Smart gdyż tę instalację można kalibrować w odróżnieniu do fabrycznej zablokowanej Landi Renzo. Od momentu kupna auta mam taki problem że kiedy odpalam ciepły czy zimny silnik przez około 8-10 sekund nie ma ładowania (12,5V). Postanowiłem zregenerować alternator bo w starym Kangoo przy tym przebiegu szczotki i łożyska były na wykończeniu. Wymienili szczotki, pierścienie wirnika i łożyska. Regulator uznali za sprawny. Po regeneracji alternatora sprawdziłem czy jest jakaś różnica z odpiętą wtyczką od wzbudzenia i podpiętą - nie ma różnicy. Przy zimnym silniku obroty nie spadają ale jak silnik jest ciepły obroty zawsze spadają, silnikiem lekko szarpie zaś w momencie pojawienia się ładowania (ok 14V) wszystko wraca do normy. W zakładzie regenerującym alternator dowiedziałem się że ten typ alternatora sam się wzbudza. Elektryk o którego diagnozowałem auto powiedział że ten typ tak ma i jest to jest tzw miękki start alternatora ale ja jestem pewien że jest coś nie tak bo znam inne modele renault z tym silnikiem i takie rzeczy się nie dzieją - obroty są równe i ładowanie pojawia się prawie od razu. Szukałem po necie i być może jest to problem zwiazany z jakimś modułem który steruje ładowaniem. Drugą kwestią do rozwiązania jest to że na zimnym silniku zaraz po ruszeniu podczas przyspieszania z pedałem gazu wciśniętym do połowy w zakresie od 2 do 3,5 tys obrotów auto zamula a przy wciśniętym gazie do deski nie czuć tego tak bardzo. Oczywiście nie jeżdżę na zimnym silniku powyżej 3,5 tyś obrotów. Po przejechaniu ok 500 metrów problem znika. Czy jest to związane z wypalaniem resztek gazu z instalacji? Czy może problem ze zużytą przepustnicą bo i takie opinie od mechaników słyszałem. Proszę o pomoc w dojściu do sedna problemów.
mietone
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 12 lutego 2021, 09:48

Re: Problem z obrotami i ładowaniem na 8-10 sekund po odpale

Postprzez pablo środa, 5 lipca 2023, 14:48

Witam szczegółowy opis! U mnie sprawa alternatora wyglądała tak: podczas jazdy zaświeciła się kontrolka stop i brak ładowania! Skończyły się szczotki. W warsztacie po drodze podarowali mnie zakładając szczotkotrzymacz z jakiegoś Jeep'a tak samo wyglądał też Valeo tylko inna wtyczka. Ostatecznie udało się zjechać do domu co 20km zapalała się kontrolka od ładowania chwilami ABS i inne cuda! Moje Kangoo 1.6 b+gaz 8v trochę wredny model bo alternator do tego modelu idzie tylko do niego,do niczego więcej. Więc używka to ciężka sprawa. Kangoo ma tzw inteligentny system ładowania zmienia sobie napięcia ładowania ale wartość min. Jest zachowana. Wymiana na regulator z szczotkami musi być dokonana na taki sam nie inny! Najlepiej oryginalny A co do ładowania jest od momentu odpalenia nie później!
pablo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 55
Dołączył(a): piątek, 29 stycznia 2010, 20:16


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości