Masa świateł tył

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Masa świateł tył

Postprzez roman123456 poniedziałek, 20 listopada 2023, 18:07

Panowie czy wiecie gdzie jest podłączona masa świateł tył, gdzie szukać? Pytam bo cos mi się zaczyna dziać nie tak. Jak jadę i mam włączone przednie wycieraczki na szybę i jak przyhamuje to włącza mi się tylna chociaż jest wyłączna przy kierownicy, tak jak mamy na biegu wstecznym ze działa tył przy włączonym przodzie wycieraczek. Dodatkowo jak naciekam hamulec to odzywają mi się czujniki cofania, piszczek mi pika.Jest to nie zawsze ale jest. Tez prawy kierunek załącza mi piszczki od cofania. Dodam ze czujniki cofania podłączone sa pod prawa tylna lampę bo patrzyłem kiedyś do schowka prawego w bagażniku gdzie podnośnik schowany i tam widziałem centralkę od czujników cofania.

Potrzebuje podpowiedzi gdzie szukać przyczyny? Czy od razu umówić sie do elektryka chociaż mam nadzieje ze może by pomogło wyciagnięcie lampy tył prawej i może wyczyszczenie kostki i ewentualnie poszukania masy od lampy i wyczyszczenia?
Bardzo proszę o podpowiedz, dziękuje i pozdrawiam wszystkich czytających mój post.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Masa świateł tył

Postprzez FraDani1960 wtorek, 28 listopada 2023, 12:53

Zlokalizuj przewody masy idące do tylnych świateł, zazwyczaj są one połączone z metalową ramą samochodu. Upewnij się, że te połączenia są czyste, wolne od korozji i dobrze zabezpieczone. Sprawdź także, czy nie ma uszkodzeń w kablu masy.

Jeśli problem nadal występuje, istnieje możliwość, że istnieje zwarcie lub zakłócenie w układzie elektrycznym. Sprawdź, czy wszystkie przewody są poprawnie podłączone i nie ma luzów. Możesz także skonsultować się z elektrykiem samochodowym lub skorzystać z pomocy serwisu samochodowego.

Co do aktywacji tylnych świateł przy włączonych przednich wycieraczkach, może to wskazywać na problem z układem sterowania oświetleniem. Sprawdź przewody i złącza przy przełączniku świateł na kierownicy. Jeśli masz elektryczny układ hamulcowy, możliwe jest, że problem związany z tylnymi światłami jest powiązany z czujnikami hamulca. Konieczne może być sprawdzenie przewodów hamulcowych i czujników hamulca.

Jeśli czujniki cofania są podłączone do prawej tylnej lampy, sprawdź czy połączenia są stabilne i nie występują zwarcia. Piszczki od czujników cofania i problem z prawym kierunkowskazem mogą wskazywać na zakłócenia lub problemy z elektroniką samochodu
FraDani1960
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 28 listopada 2023, 12:50


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

cron