Mam wreszcie :)

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Mam wreszcie :)

Postprzez agajtex piątek, 12 września 2008, 08:39

Mam wreszcie upragnionego nowego. I bylem juz nim na urlopie :-) Spisuje sie super. Ale po urlopie wyszly pewne rzeczy, ktore musze zakupic, zeby dbac o niego lepiej. Stad moje pytanie. Czy mozecie doradzic jakie i gdzie kupic:

1. Pokrowce porzadne na fotele (fotel pasazera skladany) - tyl wiadomo na dwa razy skladany, czesciej bedzie skladana kanapa podwojna, a pojedyncza raczej rzadko.

2. Jakies duze dywaniki pasujace do Kangurka, bo te oryginalne to jakies takie malutkie sa i przy wsiadaniu z piasku, albo w zimie to one nie zdadza rezultatu.

3. Brak mi bardzo po stronie pasazera tzw. CYKOR-ŁAPKI u góry. Można to jakoś domontować? Mam założoną półkę nad szybą przednią.

4. Gdzie kupić matę do bagażnika i czy da się kupić taką zakładaną np. w ten wypust co przykrywa zawartości bagażnika, żeby po złożeniu tylnych kanap można tę matę było rozłożyć na całość podłogi. Pewnie za dużo wymagam, ale spytać warto. W razie czego zrobię sobie to we własnym zakresie z jakiegoś elastycznego gumoleona.

5. Radio na postoju przy wyłączonym silniku gra trochę krótko, można to jakoś wydłużyć? Na ostatnim grillu co chwilę (15-20 minut) trzeba było podchodzić i włączać ponownie.

To tak na razie tyle, co mi przychodzi na myśl. Może macie jeszcze jakieś sugestie odnośnie zabezpieczenia wnętrza, to poproszę o nie.

pozdrawiam,
agajtex
agajtex
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 15 lipca 2008, 18:59

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez Lucass piątek, 12 września 2008, 10:36

Co do pokrowców szkoły są różne :lol:
Jedna z nich mówi, że pokrowce są dla następnego właściciela. Jeżeli dbasz o tapicerkę moim zdaniem zbędne. A naprawdę ładne (pasujące) i praktyczne znaleźć trudno.
Dywaniki na zimę, to raczej tylko guma. Trzeba szukać. Do nowego chyba jeszcze nie ma wypróbowanych - za nowy ;)
Radio (fabryczne) w starym działało bez ograniczeń przy położeniu kluczyka w poz I (zasilanie akcesoriów). Nie wiem jak w nowym, ale zawsze możesz to ominąć...
...zmieniając radio. ;)
Cykor łapki (dopasowanej z jakiegoś innego autka) chyba nie założysz bez wiertarki :arrow: gwarancja :?:
Fabrycznie pod dachem w żadnym skoczku jej nie było.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez Masaccio piątek, 12 września 2008, 11:05

Ja już przerabiałem temat pokrowców w poprzednich autach. Zbędny wydatek moim zdaniem, bo po ich zdjęciu tapicerka i tak nadawała się do prania.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez Haku piątek, 12 września 2008, 12:10

W sprawie pokrowcow polecam firme Jakbet http://www.jakbet.pl/
W kangurku co prawda nie zakladalem wogole, ale rodzinka i znajomi maja kupione u nich... i jakosc, dopasowanie... idealne. Pytanie czy juz maja do nowego skoczka.

Co do maty to widzialem kiedys na allegro sprzedawane takie cos na metry... wiec mozna samemu dociac, bo kupic gotowe to mysle ze jeszcze bedzie ciezko.

Jesli chodzi o radio, to tak jak mowil Lucass.. powinno z przekreconym kluczykiem chodzic, takie sobie zrobili oszczedzanie energii :)
Obrazek
1,5 dCi, Alize, Gwiezdny pył, '03, CB-Radio
Telefony GSM - Serwis < - - > Code Radio < - - > Navi
Avatar użytkownika
Haku
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 495
Dołączył(a): piątek, 1 grudnia 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez L-irek piątek, 12 września 2008, 13:13

Z tym radiem to różnie chyba bywa . U mnie można włączyć radio bez przekręcania kluczyka i nie wyłącza się samoczynnie, a mam fabrycznego Philipsa . Oczywiście po przekręceniu kluczyka też się włącza , ale tym razem samoczynnie.
P.S.-tak przynajmniej jest w starym,sorry nie zwróciłem uwagi,że chodzi o nowego :?
Ostatnio edytowano piątek, 12 września 2008, 23:57 przez L-irek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
L-irek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 184
Dołączył(a): sobota, 14 lipca 2007, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez ticky piątek, 12 września 2008, 22:01

agajtex napisał(a):1. Pokrowce porzadne na fotele (fotel pasazera skladany) - tyl wiadomo na dwa razy skladany, czesciej bedzie skladana kanapa podwojna, a pojedyncza raczej rzadko.

2. Jakies duze dywaniki pasujace do Kangurka, bo te oryginalne to jakies takie malutkie sa i przy wsiadaniu z piasku, albo w zimie to one nie zdadza rezultatu.

3. Brak mi bardzo po stronie pasazera tzw. CYKOR-ŁAPKI u góry. Można to jakoś domontować? Mam założoną półkę nad szybą przednią.

4. Gdzie kupić matę do bagażnika i czy da się kupić taką zakładaną np. w ten wypust co przykrywa zawartości bagażnika, żeby po złożeniu tylnych kanap można tę matę było rozłożyć na całość podłogi. Pewnie za dużo wymagam, ale spytać warto. W razie czego zrobię sobie to we własnym zakresie z jakiegoś elastycznego gumoleona.

5. Radio na postoju przy wyłączonym silniku gra trochę krótko, można to jakoś wydłużyć? Na ostatnim grillu co chwilę (15-20 minut) trzeba było podchodzić i włączać ponownie.


1. Pokrowce wiem, że są dostępne w salonie. Z tego, co widziałem - wzór... nieciekawy.
2. Piasek zawsze będzie się zbierał i można go usunąć odkurzaczem ale większy problem będzie z wodą w zimę. Dywaników nie widziałem. Żeby trochę oszczędzić brudu tapicerce podłożyłem na środku (z tyłu, na tym dziwnym rozwidleniu) taką matę materiałową. Jak znajdziesz dywaniki, daj znać ;]
3. Po co cykor-łapka. Trzymaj się półki u góry albo trzymadełka przy drzwiach albo kolanka kierowcy ;]
4. Już był ten temat rozwijany. swego czasu była aukcja na allegro z matą na tylną część bagażnika http://allegro.pl/item388356422_dywanik ... _roku.html ponoć się sprawdza. Ja kupiłem matę z salonu i jestem zadowolony.
5. Fakt wyłącza się po jakimś czasie bez kluczyka. Wydaje mi się, że będzie działało tak, jak Lucass mówi. W 1 pozycji w stacyjce.

ps. Ile czekałeś na Nowego?
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez agajtex sobota, 13 września 2008, 16:51

Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Do firmy Jakbet juz napisalem, zobaczymy co odpisza. Mata na Allegro jest ciekawa - tez napisalem.
Pokrowce raczej zaloze, bo moja córa robi cuda na fotelach i po urlopie juz czyściłem fotele, zaglowki itp.

Na swojego nowego czekalem 7 tygodni. Mialem otrzymac 15 sierpnia, a odjechalismy z salonu 8 sierpnia. Na poczatku wydawal mi sie dziwny, jakos tak lekko wszystko chodzilo w porownaniu do Toyoty, migacze takie jakies krótkie, do przełączania długich świateł do tej pory nie mogę się przyzwyczaić.

W salonie mnie naciagneli na jedno gniazdo 12V, bo powiedzieli, ze jak nie zakupie zestawu dla palaczy to nie bedzie gniazda. I juz przed oczami mialem brak navi i CB. A tu okazalo sie, ze mam 2 gniazda obecnie. Jedno bylo w standardzie, drugie jest z tylu. Od przybytku glowa nie boli, z tylu podlaczone CB, z przodu navi.

Pod wrazeniem jestem skladania przedniego fotela. Lacznie ze zlozona kanapa tylną robi faktycznie płaską powierzchnię. Można spać w aucie ;-)

Dziwne dla mnie jest podnoszenie wycieraczek. O ile wycieraczke pasazera mozna podniesc calkowicie po otwarciu klapy silnika, o tyle wycieraczke kierowcy mozna podniesc jakies 5 cm do gory. Tak ma byc?

pozdrawiam,
agajtex
agajtex
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 15 lipca 2008, 18:59

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez ticky sobota, 13 września 2008, 21:56

agajtex napisał(a):Na swojego nowego czekalem 7 tygodni. Mialem otrzymac 15 sierpnia, a odjechalismy z salonu 8 sierpnia. Na poczatku wydawal mi sie dziwny, jakos tak lekko wszystko chodzilo w porownaniu do Toyoty, migacze takie jakies krótkie, do przełączania długich świateł do tej pory nie mogę się przyzwyczaić.

Dziwne dla mnie jest podnoszenie wycieraczek. O ile wycieraczke pasazera mozna podniesc calkowicie po otwarciu klapy silnika, o tyle wycieraczke kierowcy mozna podniesc jakies 5 cm do gory. Tak ma byc?

pozdrawiam,
agajtex


Miło, że dodarł na czas ;]
Jeśli następny samochód zakupisz znowu w innej marce to również wyda Ci się on dziwny. Samochód samochodowi nierówny.
Moje wycieraczki chodzą tak samo. W sumie to ciekawa sprawa z tymi wycieraczkami... Ciekawe, co mieli na myśli tak to projektując.

pzdr
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez Lucass poniedziałek, 15 września 2008, 14:36

ticky napisał(a):Moje wycieraczki chodzą tak samo. W sumie to ciekawa sprawa z tymi wycieraczkami... Ciekawe, co mieli na myśli tak to projektując.
Oj, się czepiacie... ;) :P
Kwestia wyłączania się lub nie radia, to sprawa konkretnego modelu. To w radiu, a nie gdzie indziej jest zakodowana taka funkcja. Tuner list Philipsa u mnie wyłączał się przy wyciągniętym kluczyku po ok. 15 minutach. Przy kluczyku w poz I grał ile chciałem. Pionek wpięty do tej samej kostki ISO podającej zasilanie gra tylko przy kluczyku w poz I i się nie wyłącza.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Mam wreszcie :)

Postprzez MZ_MZ niedziela, 22 lutego 2009, 09:00

Lucass napisał(a):Oj, się czepiacie... ;) :P
Kwestia wyłączania się lub nie radia, to sprawa konkretnego modelu. To w radiu, a nie gdzie indziej jest zakodowana taka funkcja. Tuner list Philipsa u mnie wyłączał się przy wyciągniętym kluczyku po ok. 15 minutach. Przy kluczyku w poz I grał ile chciałem. Pionek wpięty do tej samej kostki ISO podającej zasilanie gra tylko przy kluczyku w poz I i się nie wyłącza.


Troche to przeszkadza. Zauważyłem, że manipulująć coś np. sciszając/podgłaśniając czas się wydłuża. Zostawiając kluczyk w poz. I trzeba pamiętać, że chodzi wentylator ... co po godzinie lub kilku może ... Tak samo jak zostawiam dzieci, to wolę im kluczyków nie zostawiać :o

A propos pokrowców to wg. mnie konieczność. Po pierwsze oryginalne materiały to jakieś ścierki, w zimie cztery litery dostają dawki chłodu, pozatym jak się ma małe dzieci, to lepiej zdjąć pokrowce i wyprać niż szorować pianką fotele, co i tak nie zawsze...
Ja mam z grubego weluru i od razu lepiej. Mam boczne poduszki i też nie było problemu. :)
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska

Następna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron