Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez Bullitt wtorek, 30 grudnia 2008, 15:06

reno napisał(a):Panowie,
Czy zużycie które podajecie pochodzi ze wskazań komputera czy z obliczeń przy tankowaniu
"pod korek"???
Pisałem już wcześniej, że komputer sporo przekłamuje - tym więcej, im większa jest przewaga jazdy miejskiej.
Prowadzę, dla zabawy i mojej wiedzy, skrupulatna "buchalterię" paliwową.
Oto wyniki ostatnich trzech tankowań:
komputer/ wyliczone:
7,1 / 6,32
6,9 / 6,14
7,0 / 6,35


Duza róznica. W Scenicu 0,2-0,3 litra przy tankowaniu do pierwszego odbicia. Z ciekawaostek: w Fordzie potrafi byc nawet litr roznicy w drugą strone.

reno napisał(a):Co do rozgrzewania/ogrzewania, to też nie jest za bogato, ale to
domena nowoczesnych diesli - niestety :(
Rozwiązaniem może być zamontowanie ogrzewania postojowego "Webasto",
ale nie wiem czy jest to opłacalne w przypadku autka klasy kangur :?


Dlatego w dieslach stosuje sie teraz dogrzewanie elektryczne.

lam3r napisał(a):
Bullitt napisał(a):Masa robi swoje, ale nie powinno byc az tyle. Scenic 1.5 w korkach okolice 6.2


a jaką masz śrędnią prędkość?


Żona nie ja :lol: Niecałe 25 km/h
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez mullann wtorek, 30 grudnia 2008, 21:24

No moja średnia prędkosc to 50km/h - a spalanie według kompa to 7.5 litra.
Dopiero raz tankowałem więc nie wim czy prawde wskazuje ten komp.
Mam też Golfa V w TDI i tam tyle ile komp pokazuje tyle spala - NO I CIEPŁO PO 3km. :twisted:
Dzisiaj miałem trase 150km i jak obroty były powyżej 2000 to grzał dobrze (wskaźnik na połowie), lecz gdy zwolniłem do 60 przez wioske to momentalnie wskazówka temperatury o jedną kreskę w dół i już zimniej w aucie.

Rano chciałem przysłonić chłodnice ale to nie takie proste.
Trzeba od dołu to wcisnąć a ja to kanału nie mam (a rano było -8C) więc sorki.... :oops:
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez ticky środa, 31 grudnia 2008, 00:17

maly napisał(a):Witam Was Panowie
Kolego mullann mnie to już szlak trafia z tym autem ,pisze tak bo to samo mam z ogrzewaniem zaczym się nagrzeje to już jestem w domu .A w poprzednim parę kilosów i sauna .Ale czytam tu że wam się jakaś kreska nie ruszyła czy mam rozumieć że macie wersje ze wsakźnikami temp.bo ja nie mam takiej opcji to w ogóle jakaś paranoja,nigdy nie wiem czy jest ciepły silnik czy nie .Co do spalania to nadal 8-9 litrów .W ogóle to nie bardzo rozumiem ,nalewam ropę kasuję liczniki a tu od razu startuje mi od 11-12 litrów i spada do 8 litrów jak stoję w korku to się podnosi ale żeby było tak że ruszam i zaczynał tam w granicach 6-7 litrów to nie ma szans .
W tym wypadku to powiem tak lepiej mieć benzynę tyle samo pali niemrtwi się człowiek o silnik no i cena inna .
Pozdrawiam
Wszystkich
mały


Witam.
Od razu ostrzegam, że chyba nie będę raczej miły, jednak postaram się zwrócić uwagę na pewien fakt, który chyba został przez Ciebie przeoczony. Właściwie to dwa fakty.
Paranoja? Ale czemu tu się dziwić, jeśli posiadasz wersję "przedprodukcyjną". Przecież nie wszystkie detale muszą zgadzać się wersją produkcyjną. Powinieneś być na to przygotowany.
Po drugie : sam pisałeś w jednych w swoich postach, że jesteś przygotowany na większe spalanie, bo cięższy samochód itd. Jak widać na załączonym obrazku jednak nie byłeś na to przygotowany. Nie wymagaj od samochodu rodzinnego, jakim jest niewątpliwie Kangoor, spalania w granicach 6-7 litrów na 100 km W MIEŚĆIE(!) przy baardzo małych przelotach. Jeśli uda Ci się taki wynik osiągnąć to gratuluję. Takie wyniki to samochodami miejskimi to nie problem ale nie takim dużym autem.
Co do startowania z poziomu 11-12 litrów. A kiedy samochód spala najwięcej paliwa? Wydaje mi się, że przy przyspieszaniu. Spójrz na wszechmocny KOMPUTER jak agresywnie kogoś wyprzedasz na dużych prędkościach. 16? 19 litrów?
Moim zdaniem naprawdę wprowadzasz w błąd niektórych być może przyszłych użytkowników Nowego Kangoora, a tego chyba nie chcemy i nie ma też powodu, żeby Ich zniechęcać.

pozdrawiam serdecznie
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez lam3r środa, 31 grudnia 2008, 01:08

ticky napisał(a): Jak widać na załączonym obrazku jednak nie byłeś na to przygotowany. Nie wymagaj od samochodu rodzinnego, jakim jest niewątpliwie Kangoor, spalania w granicach 6-7 litrów na 100 km W MIEŚĆIE(!) przy baardzo małych przelotach.


Ja się spalania mojego Kangoo nie czepiam (na razie:-)), ale dla porównania podam, że w firmie mamy jeszcze dwie nowe Skody Octawia II Kombi z silnikami po 140 KM. W jednej spalanie jest na poziomie 6-7 litrów, w drugiej 7-8. W tej chwili nie wiem tylko czy to spalanie wg komputerów czy "z zapisków". Piszę o tym, a propos wagi auta... mam wrażenie, że Skody lżejsze nie są, a i silniki znacznie wydajniesze...

Insza inszość, że wiśnia jest wiśnia... czytaj, nie ma to jak benzyna. Przy moich ilościach kilometrów, lepiej było brać benzynowy, ale reszta firmy miała innne zdanie - nie zauważyli, że czasy się zmieniły:-) Płakać nie będę... na razie muszę dobrać się do kabelka od głośniczka w kokpicie, bo mi na kostce wpada w rezonans i szału dostaję:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez skarb środa, 31 grudnia 2008, 09:24

Kumpel ma Astrę 1.9 cdti 105 km Kombi i mu po mieście spala 7.5 dieselka, a dodam, że nie jeździ super wariacko.

Więc o czym tu rozmowa.

Jak już kilkukrotnie wspominałem - u mnie spalanie około 9/100 i się specjalnie tym nie przejmuje.

A propos benzyniaków - zauważcie, że benzyna zawsze pali te 2-3 l/100 więcej niż diesel - więc nawet jak ceny paliw się równają to i tak eksploatacja benzyny wychodzi drożej czasami.

Samochód to nie perpetummobile.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez lam3r środa, 31 grudnia 2008, 10:11

skarb napisał(a):A propos benzyniaków - zauważcie, że benzyna zawsze pali te 2-3 l/100 więcej niż diesel - więc nawet jak ceny paliw się równają to i tak eksploatacja benzyny wychodzi drożej czasami.


dlatego bierze się też inne rzeczy pod uwagę. Cena auta z silnikiem deasel jest dużo większa, dochodzą też koszty oleju. Poza tym znacznie głośniejszy silnik (Kangoo), ewentualne problemy w zimie, gorsze przyśpieszenie "na starcie". Przy ilości kilometrów które zrobię, nie ma argumentu merkantylnego zwłaszcza, że auto jest w leasingu - co oznacza, że płacimy odsetki od tego co nas więcej niż benzyna kosztował. Niestety w firmie zakochani są w ropniakach i dopiero teraz, na chłodno, przyznają mi rację:-) Dodam tylko, że mnie w tej chwili nie przeszkadza to, że jeżdżę ropniakiem... za mało wolnego czasu mam na takie problemy... ale spokojnie, jeszcze wrócę pomarudzić;-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez Lucass środa, 31 grudnia 2008, 13:49

lam3r napisał(a):
skarb napisał(a):A propos benzyniaków - zauważcie, że benzyna zawsze pali te 2-3 l/100 więcej niż diesel - więc nawet jak ceny paliw się równają to i tak eksploatacja benzyny wychodzi drożej czasami.
dlatego bierze się też inne rzeczy pod uwagę. Cena auta z silnikiem deasel jest dużo większa, dochodzą też koszty oleju. Poza tym znacznie głośniejszy silnik (Kangoo), ewentualne problemy w zimie, gorsze przyśpieszenie "na starcie". Przy ilości kilometrów które zrobię, nie ma argumentu merkantylnego zwłaszcza, że auto jest w leasingu - co oznacza, że płacimy odsetki od tego co nas więcej niż benzyna kosztował. Niestety w firmie zakochani są w ropniakach i dopiero teraz, na chłodno, przyznają mi rację:-) Dodam tylko, że mnie w tej chwili nie przeszkadza to, że jeżdżę ropniakiem... za mało wolnego czasu mam na takie problemy... ale spokojnie, jeszcze wrócę pomarudzić;-D

A do tego za różnicę ceny diesla i benzyny można włożyć instalację gazową i koszt eksploatacji spada jeszcze bardziej. Wczoraj o mało oczy mnie nie wyszli, jak zobaczyłem na stacji cenę gazu z przed jakichś 5-ciu lat - 1,79 zł/l :o
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez skarb środa, 31 grudnia 2008, 14:31

dlatego bierze się też inne rzeczy pod uwagę. Cena auta z silnikiem deasel jest dużo większa, dochodzą też koszty oleju. Poza tym znacznie głośniejszy silnik (Kangoo), ewentualne problemy w zimie, gorsze przyśpieszenie "na starcie". Przy ilości kilometrów które zrobię, nie ma argumentu merkantylnego zwłaszcza, że auto jest w leasingu - co oznacza, że płacimy odsetki od tego co nas więcej niż benzyna kosztował. Niestety w firmie zakochani są w ropniakach i dopiero teraz, na chłodno, przyznają mi rację:-) Dodam tylko, że mnie w tej chwili nie przeszkadza to, że jeżdżę ropniakiem... za mało wolnego czasu mam na takie problemy... ale spokojnie, jeszcze wrócę pomarudzić;-D


Z tym gorszym przyspieszeniem to bym polemizował :lol: :lol: :lol:

Problemów zimą też raczej nie ma - to już nie czasy mercedesa 200D

Nie wiem jak Kangoo II w benzynie pali, ale jestem przekonany, że przy mojej jeździe to pewnie bym się w 13 po mieście nie zamknął, a tak mi 9,3 po katowaniu wychodzi.

Samochody z gazem też przerabiałem i powiem Wam, że z moich doświadczeń to wynika, że jak jest dobrze to jest dobrze, ale jak się zaczyna coś pieprzyć to gazownik zwala na mechanika a mechanik na gazownika.

Skoro benzyna taka dobra to pewnie doczekamy się Tirów na PB95. :lol:
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez mullann środa, 31 grudnia 2008, 15:22

Witam.

Wiem, że to nie na temat ale testuje coś takiego.
Dzisiaj załozyłem i zobacze jak się teraz temperaturka zachowywać będzie.

Wiem, że IC zakryłem ale co tam..... zostawiłem mały wlocik u góry otwarty.

Zobaczymy.

Wszystkim Kangoomaniakom życze wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU.
Załączniki
Zdjęcie017.jpg
Zdjęcie017.jpg (246.84 KiB) Przeglądane 902 razy
DAWNO DAWNO TEMU: Trafic '10 - 2.5 150KM; Trafic '08 - 2.0 115KM oraz dwa Kangoo (stary i nowy)
Aktualnie PEUGEOTy
Avatar użytkownika
mullann
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 295
Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra - okolice

Re: Zużycie OLEJU w Kangoo 2008 15 dci 105 kM i inne

Postprzez lam3r środa, 31 grudnia 2008, 15:55

skarb napisał(a):Z tym gorszym przyspieszeniem to bym polemizował :lol: :lol: :lol:


obawiam się, że wersja Kangoo z benzynowym silnikiem 105km ruszy szybciej. Ale żeby było jasne, dla mnie nie ma to znaczenia - dużo ważniejsza jest kultura pracy silnika. Przy poprzednim, stojąc na światłach można było mieć wrażenie, że silnik zgasł, bo go słychać nie było:-)
Problemów zimą też raczej nie ma - to już nie czasy mercedesa 200D

dlatego napisałem "ewentualne", a miałem na myśli sytuacje z gorszym paliwem i jego zamarzaniem...

Skoro benzyna taka dobra to pewnie doczekamy się Tirów na PB95. :lol:


Tak jak napisałem w poprzednim poście... PISZĘ JEDYNIE O SWOJEJ SYTUACJI:-)

A to co zobaczysz to auta na inne paliwa niż kopalny szajs, rodem z prehistorii:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości